USA cenzura pocela: Megaupload zatvoren. Reakcija hakera.

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 20 Jan 2012, 12:54


Justice Department Charges Leaders of Megaupload with Widespread Online Copyright Infringement
WASHINGTON – Seven individuals and two corporations have been charged in the United States with running an international organized criminal enterprise allegedly responsible for massive worldwide online piracy of numerous types of copyrighted works, through Megaupload.com and other related sites, generating more than $175 million in criminal proceeds and causing more than half a billion dollars in harm to copyright owners, the U.S. Justice Department and FBI announced today.

Reakcija: oboreni sajtovi americkog ministarstva pravde i nekoliko sajtova muzicke industrije:


Anonymous Reacts to Megaupload Takedown With “Largest Attack Ever”


edit:

Optuznica na 72 strane
Last edited by Andersen on 20 Jan 2012, 13:09, edited 1 time in total.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 20 Jan 2012, 14:20


Juče se naveliko pričalo o tome na Fejsbuku. Ispričah se sa nekim ljudima ko nikad do tad. :)

SOPA, PIPA, Matrix.... Bližimo se. ;)

Edit:
Samo što su u Evropi malo pametniji i još uvek ne popuštaju. Skorašnji pokušaj da se progura neka EU SOPA je srećom propala. ;)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 20 Jan 2012, 17:46


Iz raznih dokumentaraca su razni primeri za stvari koje je američka vlada uterala njihovom narodu. Mogu oni da se bune i da rade šta hoće, kad vlada nameri to će i da uradi.
Evropa je ipak drugačija priča, heterogeni smo, ima nas više manjih i različitih, pa je malo teže sprovesti i iskontrolisati, mogu po neke države, ali je mali uticaj u globalu. U americi imaju kontrolu celog kontinenta i kad zveknu, zveknuli su ga  :)  Al nemojte da se brinete, pre ili kasnije i mi ćemo pasti  :grin:
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 20 Jan 2012, 18:29


Abraxas wrote: Iz raznih dokumentaraca su razni primeri za stvari koje je američka vlada uterala njihovom narodu. Mogu oni da se bune i da rade šta hoće, kad vlada nameri to će i da uradi.
Evropa je ipak drugačija priča, heterogeni smo, ima nas više manjih i različitih, pa je malo teže sprovesti i iskontrolisati, mogu po neke države, ali je mali uticaj u globalu. U americi imaju kontrolu celog kontinenta i kad zveknu, zveknuli su ga  :)  Al nemojte da se brinete, pre ili kasnije i mi ćemo pasti  :grin:
Mi smo odavno pali. A nije ni prvi put, padala je Evropa i ranije, ali nikad cela, pa nije ni sad. Sad se valja pouzdati u sever i njihova dostignuca.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 20 Jan 2012, 23:53


Samo ću kopirati jedan moj komentar sa fejsbuka:
Problem sa nama (u SRB) je što mi nismo ni vamo ni tamo. U EU još uvek postoji koliki-toliki otpor. Ali kod nas bi ovo 'ladno moglo da se provuče bez pitanja. Nije EU baš u svemu najpovoljnija opcija za nas, ali daje bar neki institucionalni okvir koji nas sprečava da radimo takve stvari. Mogla bi biti čak i dobra opcija da se malo pažljivije donose, biraju i prilagođavaju zakoni koji su neophodni za usklađivanje sa EU zakonodavstvom.
Ukratko, moje je mišljenje da u trenutnoj situaciji, nešto slično može 'ladno da se provuče pod S.A.D. uticajem, a da "raja" ni ne primeti.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 21 Jan 2012, 02:21


Povučene SOPA i PIPA (za sada)
After Wednesday's all-day protest of SOPA and PIPA, the bills that want to censor your internet, both bills have been shelved for further consideration, and will not be voted on as scheduled. Rep. Lamar Smith, the sponsor of SOPA, said he's still committed to fighting piracy, but that this legislation isn't the way to do it.
http://lifehacker.com/5877993/sopa-and- ... ed-for-now

Priča se da će Megaupload ponovo proraditi. Neko je pomenuo da je dostupan sa alternativnog linka/IP adrese.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 21 Jan 2012, 10:25


bocke wrote: Samo ću kopirati jedan moj komentar sa fejsbuka:
Problem sa nama (u SRB) je što mi nismo ni vamo ni tamo. U EU još uvek postoji koliki-toliki otpor. Ali kod nas bi ovo 'ladno moglo da se provuče bez pitanja. Nije EU baš u svemu najpovoljnija opcija za nas, ali daje bar neki institucionalni okvir koji nas sprečava da radimo takve stvari. Mogla bi biti čak i dobra opcija da se malo pažljivije donose, biraju i prilagođavaju zakoni koji su neophodni za usklađivanje sa EU zakonodavstvom.
Ukratko, moje je mišljenje da u trenutnoj situaciji, nešto slično može 'ladno da se provuče pod S.A.D. uticajem, a da "raja" ni ne primeti.
Ne znam, ali mi se čini da kod nas uopšte nije bitno da li će raja nešto da primeti ili ne. Ovde je sve orjentisano na "sve je dobro, samo da imamo dovoljno pasulja da preživimo do sutra", a neki vid narodnog bunta bi mogao eventualno da se primeti jedino ukoliko bi počeli da dave ljude po kućama. Gubitak materijalnog je jedna stvar, ali gubitak duha jednog naroda ostavlja mnogo teže posledice.

Povučene SOPA i PIPA (za sada)
After Wednesday's all-day protest of SOPA and PIPA, the bills that want to censor your internet, both bills have been shelved for further consideration, and will not be voted on as scheduled. Rep. Lamar Smith, the sponsor of SOPA, said he's still committed to fighting piracy, but that this legislation isn't the way to do it.
http://lifehacker.com/5877993/sopa-and- ... ed-for-now

Priča se da će Megaupload ponovo proraditi. Neko je pomenuo da je dostupan sa alternativnog linka/IP adrese.
Moguće, nešto ne verujem da im ova demonstracija sile može stati na kraj, ne moraju uostalom serveri biti u Americi.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 100
Joined: 04 Jun 2010, 06:28

Post Napisano: 21 Jan 2012, 15:48


Poslao sam brokeru ovo na fb-u
red je i da ostali procitaju:
http://maddox.xmission.com/



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 06 Feb 2012, 13:26


btjunkie-2005_2012.jpg



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 06 Feb 2012, 21:43


Možda ovo ne bih trebao da pominjem, ali stvarno mi je žao i nedostajaće mi BT Junkie. :cry:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests