Offtopic

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 14 Apr 2022, 11:39


Ako uskoro ne izađe stabilni Salix, a ne verujem da hoće, ostaje Slackware na mašini. Pa lagano, učenje, uz kafu u slobodno vreme.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 14 Apr 2022, 22:11


sasa_ wrote:
14 Apr 2022, 11:39
Ako uskoro ne izađe stabilni Salix, a ne verujem da hoće, ostaje Slackware na mašini. Pa lagano, učenje, uz kafu u slobodno vreme.
Samo se opustiš i prepustiš :grlj: :evil:
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 16 Apr 2022, 20:48


@sasa_ šta ono kažeš, jesi li probao Zenwalk 15?

Ja nešto razmišljam da uzmem još jedan ssd za desktop pa da tu lepo probam baš Zenwalk pa ako mi se ne svidi, lako ću ja Slackware da stavim :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 17 Apr 2022, 04:56


stereo wrote:
16 Apr 2022, 20:48
@sasa_ šta ono kažeš, jesi li probao Zenwalk 15?

Ja nešto razmišljam da uzmem još jedan ssd za desktop pa da tu lepo probam baš Zenwalk pa ako mi se ne svidi, lako ću ja Slackware da stavim :)
Nisam nikada isprobao Zenwalk, tako da ne mogu biti od pomoći. Čitao par tekstova o distibuciji. Nisu me tekstovi podstakli da isprobam distro. Moje skromno mišljenje je, da Salix stoji odmah uz Slackware, i da je najbolja kopija originala.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 21 Apr 2022, 18:43


Code: Select all

Joined:
    01 Apr 2012, 14:50
Last active:
    21 Apr 2022, 19:42
Vidi, vidi, meni desetogodišnjica bila skoro :grlj: :beer:
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 24 Apr 2022, 21:34


Meni će u 6. mjesec :)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 27 Apr 2022, 15:51


Mišljenja sam da su nam admini prilično ostarili, te da ne bi škodila mala promena u upravnom odboru. Deset godina staža na forumu i na vlasti. Vreme da dovedemo mlade snage, a vremešnom kadru dodelimo visoke penzije i besplatna putovanja u Vrnjačku Banju na odmor i rekreaciju.

Elem, da ne diram u osinjak i ne prozivam admine, hteo sam samo da kažem da je tim koji stoji iza Salix os projekta, izbacio alpha 2 build. Sve to lepo spakovano ua Sourceforge, termin za pretragu je Salix os, a folder iz koga se može preuzeti najnovije izdanje je pod brojem 15.

Nije još vreme da otvaramo novu temu, dok se projekat ne stabilizuje.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 27 May 2022, 11:39


https://sourceforge.net/projects/salix/files/15.0/
Kad neće niko drugi, ja ću. Salis OS, beta 1, dostupan za preuzimanje.
Ko hoće da baci pogled šta se to novo sprema.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 28 May 2022, 18:06


sasa_ wrote:
27 Apr 2022, 15:51
Mišljenja sam da su nam admini prilično ostarili, te da ne bi škodila mala promena u upravnom odboru. Deset godina staža na forumu i na vlasti. Vreme da dovedemo mlade snage, a vremešnom kadru dodelimo visoke penzije i besplatna putovanja u Vrnjačku Banju na odmor i rekreaciju.
Tek sad vidim ovo. :)

Nema mladih snaga. A i da ih ima, odakle nam? :azn:

Al' bukvalno. Nit' ima puno (aktivne) omladine na forumu, niti ima nešto puno aktivnosti u GNU/Linux i FOSS zajednicama u Srbiji. Da ima, možda bi ekipa već bila bar delimično podmlađena do sad.

A da smo se mi malo uspavali, to je istina. Manje je vremena. Iako kosti nisu baš toliko stare. :) Mada se ne bih bunio za banju.

Pogotovo ako je u nekim tropskim predelima. (:

Što se tiče ozbiljnije priče...

Pričali smo da promenimo softver foruma. Malo smo i testirali, ali nam se nije svidelo kako to funkcioniše.

Takođe smo pričali da ponovo dignemo portal. Meni se lično nisu sviđala besplatna rešenja za povezivanje PhpBB i Wordpress-a. Mislim da je postojalo solidno plaćeno rešenje ali sam ocenio da traže previše za ono što nude.

Elem, forum ima tako mali broj aktivnih korisnika da mi neko posebno "kreiranje sadržaja" (tutorijali, video snimci, itd), deluje kao gubljenje vremena. :) Doduše, ja još uvek ponekad postavim ponešto što mi deluje da bi moglo da koristi i drugima.

Mada bi upustva za instalaciju bila izuzetak. Iako mislim da sam već pisao o promenama u instaleru za Slackware 15. Osim tih par stvari, generalno su stara uputstva i dalje upotrebljiva. Gomilu ostalih pitanja smo već obradili ranije.

Što se tiče novosti u Slackware zajednici, nisam primetio nešto posebno novo. Ne pratim više toliko redovno, ali da se nešto veće desilo, verovatno bi nekako stiglo do mojih ušiju. :)

Ne znam... Šta konkretno očekuješ da se promeni? Kakav novi sadržaj očekuješ?



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 28 May 2022, 18:20


bocke wrote:
28 May 2022, 18:06
Tek sad vidim ovo. :)

Ne znam... Šta konkretno očekuješ da se promeni? Kakav novi sadržaj očekuješ?
Joj, ne volim da stavljam smajlije kad pišem nešto šaljivo, pa tako nisam ni ovaj put. :)
Bila je to najobičnija šala, na postove o deset godina trajanja na forumu. Ali bez smajlija izgleda kao ozbiljna konstatacija. :)
Evo i meni će za šest meseci desetogodišnjica bivstvovanja na forumu. :)
Nit imam nekakvih primedbi, nit razloga da grdim admine. Što se tiče foruma i rada sve je na mestu, ne bih ni tu kvario nešto mnogo.
Što se tiče Vrnjačke Banje, meni je izgleda najpotrebnija, jer napunih ove godine 50 leta, pa bi valjalo zameniti neke stare delove i okrpiti tu i tamo ponešto. Da potrajem još malo. :)

Tako da idemo dalje, i nek potraje. Evo još jedan smajli. :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests