Offtopic

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2167
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 18 Oct 2017, 20:20


Oseca se po duzini trajanja baterija da paket laptop-mode-tools dobro radi svoj posao.

Nego, jel ima neko instaliran current i koliko je stabilan sada u ovoj fazi? Ima li vecih problema?

Drugo, kako se bese instalira samo Xfce okruzenje bez KDE okruzenja i njegovih paketa? To bese ide sa full ISO Slekver datoteke pa se izostavi KDE i KDE paketi ili gresim?
Bila je ta tema ali ni nju ne mogu na nadje. Mislim da su Stereo i Rafa jedno vreme ovako (mozda i jos uvek) instalirali Slekver.

Ovo mi treba za netbook, Dell Mini 1018.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 18 Oct 2017, 21:34


Current kod mene prilično stabilan. Često sam menjao Plasma, Mate i fluxbox okruženja, praktično na svaka dva meseca. Nijednog trenutka nikakav problem sa currentom. Što se tiče instalacije Xfce-a imaš mogućnost da ga instaliraš u toku instalacije ili da ga instaliraš naknadno putem slackpkg alata.

Nisam koristio Xfce više od tri godine i ako se dobro sećam komanda za instalaciju sa slackpkg bi bila

Code: Select all

# slackpkg install xfce
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2167
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 18 Oct 2017, 23:12


Dobro, a kako da ga instaliram, sa koje ISO datoteke.
Da idem na minimal basic install, pa na njega da instaliram Xfce i jos sta sve treba, ili pune instalacije kao ovde pa da odcekiram KDE?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 19 Oct 2017, 18:53


Iso datoteku uzmi koju hoćeš, evo linka pa biraj, imaš linkove i za torrente i za mirrore http://www.slackware.com/getslack/

A možeš i instalaciju sa usb-a pa preko http. Ima sve to ispisano na forumu.

Što se tiče tipa instalacije ne vidim zašto bi išao na minimal ili slično, neće Slackware biti ništi brži u odnosu na full. Full instalacija je svakako preporučena. Sa minimal i sličnim tipovima instalacije moraš mnogo više pažnje da obratiš na međuzavisnosti između paketa. Pitanje je koliko ćeš lako naći informacije o međuzavisnostima ako ti zatreba da nešto iskompajliraš a zafali neki paket... Ipak, preporučujem 14.2, lakše zbog sbopkg paketa i paketa koje sam praviš. Neke biblioteke i paketi dolaze sa novijim verzijama uz current nego što zahteva sbopkg riznica.

I da, međuzavisnosti za pakete sa sbopkg.org, su zapisane samo za full instalaciju. Ako radiš minimal instalaciju imaj ovo na umu :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 22 Oct 2017, 18:29


U slučaju da niste primetili, Ubuntu forum Srbije ponovo radi :)

Drugari srećno Vam bilo :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2167
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 01 Nov 2017, 02:11


stereo wrote:
19 Oct 2017, 18:53
Iso datoteku uzmi koju hoćeš, evo linka pa biraj, imaš linkove i za torrente i za mirrore http://www.slackware.com/getslack/

A možeš i instalaciju sa usb-a pa preko http. Ima sve to ispisano na forumu.

Što se tiče tipa instalacije ne vidim zašto bi išao na minimal ili slično, neće Slackware biti ništi brži u odnosu na full. Full instalacija je svakako preporučena. Sa minimal i sličnim tipovima instalacije moraš mnogo više pažnje da obratiš na međuzavisnosti između paketa. Pitanje je koliko ćeš lako naći informacije o međuzavisnostima ako ti zatreba da nešto iskompajliraš a zafali neki paket... Ipak, preporučujem 14.2, lakše zbog sbopkg paketa i paketa koje sam praviš. Neke biblioteke i paketi dolaze sa novijim verzijama uz current nego što zahteva sbopkg riznica.

I da, međuzavisnosti za pakete sa sbopkg.org, su zapisane samo za full instalaciju. Ako radiš minimal instalaciju imaj ovo na umu :)
Znam da ima više međuzavisnosti za pakete za pakete, ali nemam nameru da instaliram ne znam koje programe. Wicd network manager, i manje više drugo mi ništa i ne treba što već ne nudi sam Xfce.
Nešto nalik ovome, jedina razlika što on juri KDE a ja samo Xfce.

To mi treba za netbook. A što se tiče brzine, pa mislim da se varaš, redovno nalazim na neke KDE servise kada pokrenem Xfce (dakle ne logujem se prvo na KDE pa da on povuče neke servise, već direktno na Xfce), i uvek ima nekih KDE servisa koje posle ručno poubijam. A i sam KDE je jak za ovaj netbook, njega jedino da koristim u kombianiciji sa OpenBox prozornim menadžerom, i onda se vuče, zato i jurim čist Xfce.
Na glavnom kućnom računaru naravno imam punu instalaciju, i još nekoliko grafičkih okruženja, tipa Mate, Gnome 3 i Lxde, koji kao što znaš ne dolaze sa Slekverom, ali na kućnom karunaru mi ne fali snage.

A može lako da se desi da budem instalirao Salix sa Xfce-om na tom netbooku, i onda neće biti nikakvih problema. :)

PS
Što nije radio Ubuntu RS? Jel to bio duži prekid?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 02 Nov 2017, 19:48


@brok

Ja napisao čisto da se ne zaboravi :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 18 Nov 2017, 07:58


Golem update za current stigao. Sudeći po verziji pkgtool alata, naredna verzija Slackware-a će biti 15.0. Ono što se priča već duže vreme je da će najveća glavna stvar u Slackware 15 biti Plasma 5 okruženje.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 181
Joined: 17 Jul 2015, 17:09
Location: Levo od Albukerkija

Post Napisano: 18 Nov 2017, 09:04


Nadam se da će fercerati kako treba, iako ne koristim aktuelni KDE. Probao sam 5-cu po uputstvima Aliena,
ali mi uvek polupa pojedine XFCE teme i ikone, pa sam odustao, jer nisam shvatio u čemu je kvaka.
S druge strane, toliko sam nabudžio 14.2 da će mi trebati vremena da ga napustim. :P
Zna li se zašto Enlightenment nije u ponudi prilikom
full instalacije? Malo je čudno, jer nekoliko priznatih Slekera radi na paketima za distro, verovatno bi podrška bila 'na nivou'. Da li je reč o Wayland-u ili se jednostavno
nije 'primila' kod korisnika?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 18 Nov 2017, 10:04


Da li je reč o Wayland-u ili se jednostavno nije 'primila' kod korisnika?
Alienovi Plasma 5 paketi sadrže i Wayland tako da je verovatno ovo drugo. :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests