Mikro, zbogom i počivaj u miru

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 04 Apr 2012, 21:43


Na zvaničnoj strani domaćeg računarskog časopisa "Mikro" objavljena je objava da časopis prestaje sa radom. Prenosim vam objavu:
POŠTOVANI ČITAOCI MIKRA I POSETIOCI veb lokacije časopisa, sigurno ste već primetili da se martovski broj Mikra nije pojavio na kioscima, kao i da na ovim stranicama nije bilo veb izdanja martovskog broja časopisa.

Nažalost, nakon skoro 15 godina neprekidnog izlaženja i objavljenih 160 brojeva, izdavač Mikra je bio primoran da obustavi izlaženje časopisa, tako da je februarski broj ujedno i poslednji koji smo objavili.

Veliki troškovi poslovanja (štampa časopisa, izrada DVD diska, itd.), kao i aktuelna ekonomska kriza glavni su razlog za pad tiraža i prihoda, ne samo našeg časopisa. U tako lošim i neizvesnim poslovnim uslovima, jedina mogućnost koja je preostala bila je gašenje časopisa.

Više informacija o prestanku objavljivanja Mikra moći ćete da čujete u emisiji Digitalne ikone, koja je na programu Radio Beograda 2 u utorak 3. aprila u 9,00. U emisiji će gostovati Dragan Tanaskoski, direktor Mikro knjige i Milenko Vasić, dugogodišnji urednik Mikra. Saznaćete više o teškoćama sa kojima su se borili članovi redakcije Mikra, na koji način vide trenutni položaj IT medija i novinara u Srbiji i svetu i da li su izdanja na vebu sadašnjost i budućnost za mnoge medije. (Redakcija)
Zbogom Mikro. :(

Izvori:
http://www.mikro.rs/main/index.php?q=ve ... 6284&rss=1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mycity.rs/Domaca-IT-scena/Pr ... Mikro.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 04 Apr 2012, 22:06


Zbogom. :(

Mikro nisam čitao sigurno zadnjih 5-6 godina, ali sam do tada redovno kupovao (gotovo) sve brojeve. Još od osnovne škole... I dan-danas imam kolekciju od oko 15-ak izdanja. Njihova recenzija Mandrake-a me je i "podsjetila" da probam Linux. Linux rubrika koju je pisao Gojko Adžić (mislim da se tako zove) je bila izvrsna. Doduše tekstova na temu Linux-a je bilo relativno malo, ali bili su jako dobri (bar većina). Šteta...



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 04 Apr 2012, 23:08


Šteta. :-/



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 46
Joined: 31 Jan 2012, 23:04

Post Napisano: 05 Apr 2012, 00:18


RIP mali i voljeni mikro :(



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 05 Apr 2012, 07:49


Čim budem u prilici, skreniraću jedan članak iz Mikra, juče mi je bio pri ruci baš taj broj iz aprila 2007, gde se porede tri sistema. Linux, MW i Mac.
Biće nam sigurno malo lakše kada okačim screen. ;)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 80
Joined: 05 Apr 2012, 05:45
Location: Cyber Space
Contact:

Post Napisano: 05 Apr 2012, 07:51


Zbogom Mikro...
Resistance is futile, you will be asimilated!Ubuntu
http://laikexpert.googlepages.com



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 06 Apr 2012, 14:11


Mislim da će nam biti malo lakše kada pogledamo naredne skenove iz aprilskog Mikra, godina 2007
Mikro Operativni Sistemi (4).jpg
Mikro Operativni Sistemi (3).jpg
Mikro Operativni Sistemi (1).jpg
Mikro Operativni Sistemi (2).jpg

Po meni ovo je prilično neobjektivan članak, znam da se mnogi neće složiti, ali po meni Linux je gurnut u sam zapećak nalik nekom autsajderu.
Ovo je vreme kada MW7 još nije izašao, tek je bila migracija MW korisnika sa MW XP-a na Vistu, mogu misliti šta bi tek bilo da je tada bilo prisutan MW7.
UNIX nisu čak ni pomenuli...
Loše pamtim, ali ovo ne može da se zaboravi, takvu kampanju su vodili za MW Visti tačno kao da je to politička stranka ili osoba koja treba da se kandiduje da nekim izvborima. I pored svega, Vista jeste donela neke promene, ali definitivno nije osvojila tržište.

Ne znam što li se uopšte toliko bavim sa MW sistemima. :P

Nešto objektivniji članak iz IT časopisa Explorer, jun mesec, 2006. godina, zapravo ovaj članak je tema broja 24 Explorer
Explorer jun 2006.jpg
Explorer jun 2006_1.jpg
Explorer jun 2006_2.jpg
Explorer jun 2006_3.jpg



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 11
Joined: 24 Apr 2012, 00:09

Post Napisano: 24 Apr 2012, 10:27


RIP,
bilo je zaista mnogo dobrih stvari.
A i sama oprema chasopisa bila je zaista vrhunska.Ukljuchujuci i disk.
@Broker , bez namere da polemishem, ipak moramo da konstatujemo da je bilo i takvih stvari koje namse nisu svidele.
160 brojeva , more texta, dosta ljudi koji su tu proshli.Ogromno iskustvo.
Ali , ne bi bilo realno ochekivati da su mogli da izbegnu poneki sponzorisani text, nechiji uticaj , zahtev , molbu.Bez obzira na profesionalnost.Biznis nema milosti.
Nadam se da ce Svet Kompjutera uspeti da prezivi.Nije kao shto je bio, iako ga chitam od prvog broja (daleki Oktobar 1984 pa ti vidi...)
ali se sve menja.Pa treba biti realan, iako je zaista losha vest kada se tako neka kvalitetna stvar kao Mikro ugasi.Bash sam uzivao chitajuci ga,i zelim ekipi Mikra da im sledeci projekti budu uspeshni bar pola kao MIkro.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests