GNU/Linux volim zato sto...

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 80
Joined: 05 Apr 2012, 05:45
Location: Cyber Space
Contact:

Post Napisano: 04 May 2012, 14:45


GNU/Linux volim zato sto...

Vjerovatno, svi mi imamo neke svoje odgovore na ovu temu :)
Pa da krenemo:


"GNU/Linux volim zato sto ga mogu potpuno prilagoditi sebi, stabilan, siguran, brz, pouzdan i jednostavno radi ono sto treba."


P.S.
Long live linux
Resistance is futile, you will be asimilated!Ubuntu
http://laikexpert.googlepages.com



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 23
Joined: 06 Apr 2012, 16:23

Post Napisano: 05 May 2012, 19:00


Uhhh, tesko pitanje. neznam dal bi mogao da kazem prostom recenicom tipa: "Ja ferari volim jer je lep, brz i crven".

GNU/Linux volim jer je to GNU/Linux. Jednostavno receno. Sve u vezi njega volim, i dopada mi se. Ima nekog duha u svemu tome..Od filozofije, preko zajednica pa sve do samog sistema, nacina rada, izgleda, ponasanja itd...



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 321
Joined: 23 Dec 2011, 14:23
Location: Kraljevo

Post Napisano: 06 May 2012, 19:49


linux volim zato sto mi je windows dosadio a mac os x ne mogu da instaliram na masinu pa ne znam kakav je :)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 81
Joined: 03 Apr 2012, 19:18

Post Napisano: 20 Jun 2012, 00:57


laikexpert upravu si. Prešao sam na Linux iz više razloga. Priv je taj Windows i MacOS te licencama ograničavaju da ti moraš da da ga koristiš za to i to i ništa više od toga dok ne kupiš novu licencu koja ti daje druge dozvole. Same su licence preskupe za poslodavce a kamoli za obično gradjanstvo. Druga stvar ne svidja mi se što su Windows i MacOS su previše prenašminkani i previše ima svega. Zato je Linux u prednosti što možeš da ga podesiš kako ti odgovara. Treće Windows ima previše virusa i trojanaca i svega a i najsavršenija zaštita da se stavi nije toliko savršena da može od svega da te odbrani. Šetvrto za MacOS kažu nema ni virusa ni trojanaca. Đžabe meni sve to kada ja moram sve ostalo da platim. To su sve razlozi zbog kojih više volim GNU/Linux.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 22 Jun 2012, 12:39


Ovo je slicno pitanje kao u temi Zasto ste presli na GNU/Linux? pa cu citirati svoj odgovor iz iste teme
Broker wrote:Prvo iz znatiželje a kada sam upoznao Linux filozofiju onda sam rekao sam sebi, "To je to, to sam tražio".
Filozofija koja u mnogom ima sličnosti sa život u RL je svakako bila najprihvatljivija za mene.

Negde sam već i pisao, čak i da je Linux gori OS od MW ili Mac ili pak nekog trećeg OS-a, opet bi koristio Linux, jer Linux nije samo puko korišćenje operativnog sistema, to je kako bi mlađi rekli lifestyle. :)
Znaci filozofija GNU/Linuxa me je privukla, i ona mi je najpribliznija onome cemu tezim i u RL.

Nacin funkcionisanja GNU/Linux zajednice uospte, nacin programiranja, free softver tj. otvorem kod, bazarna saradnja narucito prisutna u polju programiranja, i niz drugih stvari. Znaci jedna opsta jednakost i ravnopravnost.
Mnogi protivnici ovog koncepta u pocetku su pokusali da GNU/Linux prikazu kao komunisticki produkt.
U to vreme, a i danas je slicno, naruciti u Americi je bolje biti masovni ubica nego komunista, tako da je to etiktiranje moglo veoma lako da ugasi GNU/Linux porojekat, ali ipak nije, zato sto pomaganje ljudi u zajednici nisu izmisli komunisti, vec je ta ljudska vrlina prisutna jos iz kamenog doba.
Po toj logici tih zlih jezika (onih koji su se uplasili da im GNU/Linux ne isprazni dzepove) je i Hriscanstvo produkt komunizma sto je vise nego smesno. Iz ociglednih razloga ta lazna teza je i popala, a GNU/Linux i pored mnostva spletki je (ovo je samo jedan primer) i dan danas zivi i zivece sve dok bude struje.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests