PayPal u Srbiji

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 10 Apr 2013, 02:24


Neko je video, neko nije. O ovome nema nešto mnogo informacija (ili ja nisam uspeo da ih nađem). PayPal je konačno u Srbiji https://www.paypal.com/rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Zna li neko više o ovome?
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 99
Joined: 12 Jan 2012, 10:22
Location: Novi Sad

Post Napisano: 10 Apr 2013, 07:14


Ja sam upravo otvorio nalog, dodao karticu i uspesno je verifikovao. Za sada je izgleda omoguceno samo placanje, ne i prijem novca. Takodje, dodavanje druge kartice, deviznog racuna, nije omoguceno, pise:

Code: Select all

Bank Accounts isn’t available

PayPal doesn’t offer this feature at this time.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 10 Apr 2013, 11:04


Bar je počelo. Nije mi jasno zašto u medijima nema nikakvih informacija, možda je test period :question:

Početni korak je urađen, valjda će uskoro moći i da se prime pare preko PayPal-a. Svakako ću sačekati malo sa registracijom.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 10 Apr 2013, 11:15


Да, како кажу, за сада је могуће само уплаћивати новац, а не и примати. За ово друго се не зна кад ће бити омогућено.
Добро ја да је бар нешто кренуло, мада ја сам више заинтересован за Bitcoin систем плаћања.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 05 Aug 2014, 14:51


Jedino za šta je trenutno PayPal upotrebljiv je plaćanje na sajtovima koji prihvataju samo PayPal ili koji imaju problem sa prihvatanjem domaćih kartica. Nažalost, nije moguće deponovati određenu sumu ili prihvatiti plaćanje ili donacije. To su verovatno te "bankarske" funkcije. Tako mu PayPal dođe samo kao posrednik u plaćanju na stranim sajtovima. Skrill (ex Moneybookers) nudi ove opcije odavno, iako je manji broj sajtova koji ga prihvataju.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 15 Oct 2014, 00:17


Paypal je omogućio i uslugu primanja novca za naloge iz Srbije: http://www.netokracija.com/paypal-konac ... biji-88660" onclick="window.open(this.href);return false;. Sada je moguće prebaciti sredstva ili primati novac na Paypal nalog. Info via Peca. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 17 Oct 2014, 23:00


Kako došlo, tako otišlo. Paypal povukao mogućnost primanja novca u Srbiji. Glavni problem je u tome što NBS insistira da PP uvede dinar kao jednu od prihvaćenih valuta. NBS se plaši da bi omogućavanje domaćeg prometa u stranim valutama uticalo na stabilnost dinara i domaću finansijsku situaciju.
http://pcpress.rs/paypal-povukao-opciju ... ja-uplata/" onclick="window.open(this.href);return false;



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 18 Oct 2014, 18:05


hahaha moooosaa :)
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 20 Oct 2014, 08:50


Ili možda ne? Zbunjen sam. :-/
“Povodom informacije koja se jutros pojavila na pojedinim veb-sajtovima, a koju su preneli i drugi elektronski mediji, prema kojoj je navodno PayPal povukao opciju „prijema novca” usled sukoba sa zakonima u Srbiji, kao i povodom drugih neproverenih i neistinitih tvrdnji iznetih u toj informaciji, Narodna banka Srbije obaveštava javnost o sledećem:

Nakon obelodanjivanja pomenute informacije, Narodna banka Srbije je neposredno kontaktirala predstavnike PayPal-a koji su jasno izneli da pomenuta informacija nije tačna i da se eventualne prepreke uvođenju nesmetanog servisa prijema novca ne mogu dovesti u vezu sa navodnim ograničenjima koja nameću domaći propisi”, navodi se u saopštenju.

“Narodna banka Srbije je, inače, više puta do sada ukazivala javnosti na to da je uvođenje opcije prijema novca preko stranih institucija elektronskog novca radi naplate iz inostranstva u skladu sa domaćim zakonodavstvom i da nije potrebno dodatno menjati domaće propise (Zakonom o deviznom poslovanju), a taj stav je iznosila i u neposrednim zvaničnim kontaktima s PayPal-om”.
via PC Press.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 20 Oct 2014, 10:52


Ja sam za svaki slučaj otvorio paypal nalog i zatražio internet karticu od banke pa nek bude kad bude :)

Koliko sam (ne)upućen u tematiku, izgleda da je problem u paypal posredovanju transfera novca između naših državljana na teritoriji Srbije. U tom transferu ne postoji dinar kao valuta kod paypal-a. Paypal i nije pomenuo nigde da je problem u „prijemu novca preko stranih institucija elektronskog novca radi naplate iz inostranstva“.

Možda NBS i ne želi da se naš narod između sebe domunđava u nekoj drugoj valuti :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests