LoCo Sabac

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik


Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 35
Joined: 16 Aug 2012, 20:01

Post Napisano: 04 Oct 2013, 16:34


LoCo je akronim od lokalne zajednice, i na na koji način nije zaštićen od strane Ubuntu-a i Canonical-a, ukoliko želiš da svoje udruženje ili grupu nazoveš LoCo Šabac - samo napred.

Ukoliko želiš saradnju sa Ubuntu LoCo Srbija, a bilo bi lepo, samo napred, naleteću evo koliko večeras na tvoj IRC kanal, pa da se popričamo.

Ovo "toliko o slobodama" nisam razumeo, bar ne u kontekstu, u društvenom smislu razumem :azn: ako nekad budemo imali prilike da se objasnimo na tu temu, unapred se radujem. Da, Ubuntu ima zaštićen brend, i u Srbiji ima odobrenu zajednicu sa izvesnom hijerarhijom, koja je istovetna kao i kod ostalih lokalnih timova u svetu.

@stereo, ne sećam se epizode oko Libre! i nekog problema sa terminom LoCo, ukoliko je neko protumačio to drugačije, mislim da nije u pravu, termin LoCo nije zaštićen nikakvim licencama, sintagma jeste, ali sam akronim ne.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 04 Oct 2013, 16:53


Hvala kolega što si razjasnio zabunu. Ne želim da širimo dezinformacije. :)

Lično sam izbegao komentarisanje problematičnih delova, ali nisam hteo da sankcionišem kolege.

Nažalost, ne vidim konkretan način na koji bismo mi mogli da pomognem postavljaču teme. Osim možda mogućnosti da ovaj topic privuče zainteresovane i potencijalne razmene iskustava na specifične teme.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 04 Oct 2013, 17:04


Samo da se javim pošto sam pomenut. Uroš i ja smo ćaskali malopre na ircu #lugosbc (opet nema domaćina :() Podsetili smo se situacije sa LoCo i Libre. Više smo pričali oko nekih drugih stvari :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 35
Joined: 16 Aug 2012, 20:01

Post Napisano: 04 Oct 2013, 17:45


Izgleda da domaćina hronično nema na kanalu i na temi.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests