LoCo Sabac

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Posts: 8
Joined: 19 Sep 2013, 16:23

Post Napisano: 19 Sep 2013, 16:25


Pozdrav. Dosao sam na ideju da osnujem lokalnu zajednicu slobodnog softvera grada Sapca. Smisao ovog projekta jeste da one koji nisu u svetu slobodnog softvera uvede u isti, a da pomogne onima koji u taj svet tek uplovljavaju i cine svoje prve korake. Za pocetak bi se druzili preko irc-a, a kasnije sa povecanjem ljudi dosao bi i sajt i forum. Recite mi vase misljenje? Dodjite na irc kanal da vidimo koliko nas ima.

IRC Kanal: #lugosbc
Kanal se nalazi na irc.freenode.net
Last edited by milos on 19 Sep 2013, 17:01, edited 1 time in total.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 19 Sep 2013, 16:40


Sve zavisi od pristupa. Većina ljudi ima problem a to je lenjost. Mrzi ih da probaju nešto drugo. Teško im je i da održavaju trenutni sistem a tek da probaju novi... Dok razrađuješ "tehniku ubeđivanja" ne smeš da budeš navalentan i da pljuješ sistem koji oni koriste. Ali ne možeš ni da budeš dosadan sa onim "to na linuxu radi bez greške, nema sekiracije" :)
Ne znam koji savet da ti dam za osnivanje LUG Šabac, jer znam da za LoCo moraš da tražiš odobrenje od Ubuntu-RS.

Možda ćeš imati uspeha u svojoj nameri a možda i nećeš :) Naoružaj se strpljenjem i polako, korak po korak.

Vidimo se na irc-u.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



offline

Posts: 8
Joined: 19 Sep 2013, 16:23

Post Napisano: 19 Sep 2013, 16:43


Reci mi samo zasto moram? Posto se nece bazirati samo na ubuntu operativnom sistemu?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 19 Sep 2013, 16:49


Reći će ti oni sami :)

LiBRE! magazin je imao problem sa LoCo nazivom. Ne mogu da se setim tačno da li je bila neka rubrika ili šta već, trebalo je da u delu naziva nosi LoCo na šta je Ubuntu-RS zajednica reagovala i tražila da ne stoji LoCo jer je taj naziv isključivo vezan za Ubuntu i prepoznatljiv je njihov znak.

Možda će neko dati bolje objašnjenje a možda ću ovih dana iskopati iz nekog log-a priču na irc kanalu magazina...

P.S. LiBRE! od samog početka ima dobru saradnju sa Ubuntu-RS i takvu saradnju ima i danas. Da me ne shvati neko pogrešno. Ovo što sam ti napisao, napisao sam kao bivši član redakcije i jedan od osnivača magazina. Zapravo i nisam bivši član nego sam na dužem odmoru :D
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



offline

Posts: 8
Joined: 19 Sep 2013, 16:23

Post Napisano: 19 Sep 2013, 16:50


pa moze i LUG np.

Postavio sam i na ubuntu-rs niko nista ne kaze. Sada me zanima mogu li krivicno odgovarati?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 19 Sep 2013, 16:53


milos wrote:pa moze i LUG np.

Postavio sam i na ubuntu-rs niko nista ne kaze. Sada me zanima mogu li krivicno odgovarati?
Ma nećeš krivično odgovarati. Samo ćeš promeniti naziv. Pošto si tek u osnivanju staviš lepo LUG i miran si.

Inače pročitaj dodatak na moj prethodni post.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



offline

Posts: 8
Joined: 19 Sep 2013, 16:23

Post Napisano: 19 Sep 2013, 16:54


Znam te, a verovatno znas i ti mene sa LIBRE! irc channela. Odakle si ti?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 19 Sep 2013, 16:56


С обзиром да се фокусираш на Шабац, најбоље би било да организујеш или оснујеш LUG Шабац као што је то недавно урадио Жељко Попивода у Ловћенцу.
http://zeljko.popivoda.com/lovcenac-lug/

Ако би хтео удружење, ту онда мора да падне кинта, да имаш особље које ће да обавља разне послове удружења (правне, економске, организационе итд). То је скупа инвестиција за нашто овако.

Најбоље је да оснујеш неформалну групу Линукс корисника коју би чинили твоји суграђани (на првом месту) који користе и воле слободан софтвер.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 19 Sep 2013, 16:57


Viđao sam nick, znamo se sa irc-a :)

Moram da idem, imam obaveze celo veče. Ćaskaćemo na irc kanalima ovih dana. Pozz.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



offline

Posts: 8
Joined: 19 Sep 2013, 16:23

Post Napisano: 19 Sep 2013, 16:59


@Stereo ok.
@Slackmuz da to sam i mislio, znaci LUG? :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests