Cloud@Mail.Ru - 1TB besplatno

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 19 Jan 2014, 11:50


Mislim da ste o ovome dosta čitali prehodnih nekoliko dana, jer je među internet korisnicima postalo nešto što se "prenosi s kolena na koleno" :). Šalu na stranu, najveći ruski mail provajder (mail.ru) omogućio je svakom korisniku koji do 20. januara (u trenutku pisanja ovog posta mogu reći da je to - sutra! :) ) kreira besplatno mail adresu (neko_ime@mail.ru) na njihovom serveru dobije 1TB (1024GiB) besplatnog prostora za smeštanje svojih podataka :). Ono što je zanimljivo je činjenica da su uradili i nativni Linux klijent, aplikaciju koja (kao i Dropbox) "čuči u taskbaru i obavlja sinhronizaciju foldera na vašem računaru sa udaljenim, cloud folderom. Mali je problem što je ta aplikacija na ruskom, pa ako se ne snalazite, google translate "u šake", 1TB je ipak 1TB :). Uspešno sam testirao ovu aplikaciju na Slacku i mogu reći da sam prezadovoljan :)
Selection_003.png
Selection_003.png (6.69 KiB) Viewed 7481 times
(žuti oblak na slici je njihova aplikacija)
Malo kasnije u toku dana ću opisati i kompletan način za podešavanje i sredjivanje ovog servisa. Do tad, ko nije, trk na http://cloud.mail.ru" onclick="window.open(this.href);return false; za registraciju :)
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 19 Jan 2014, 11:56


ima li negdje link za stranicu na engleskom? ne razumijem ništa :grin:
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 19 Jan 2014, 12:49


Shicy wrote:ima li negdje link za stranicu na engleskom? ne razumijem ništa :grin:
Nažalost nema stranica na engleskom.
Na stranici https://cloud.mail.ru/" onclick="window.open(this.href);return false; klikneš na Регистрациа i popuniš polja

Имя: ime

Фамилия: prezime

День рождения: rođendan

Город : Grad odakle ste не обязательно (nije obavezno)

Пол : Мужской (muški) Женский (ženski)

Почтовый ящик: shicy@mail.ru ili već kako misliš...

Пароль: lozinka/password

Повторите пароль: ponoviti lozinku/password

Если Вы забудете пароль С помощью мобильного телефона Вы сможете восстановить пароль.
Укажите номер и в течение минуты Вам придет сообщение с кодом подтверждения.

(Ako zaboravite lozinku/password možete je povratiti putem mobilnog telefona, upšite broj mobilnog telefona i kod iz poruke upišite u za to predviđenu "kućicu" i to nakon što popunite "kućicu" Мобильный телефон: i kliknete na dugme зарегистрироваться)

Мобильный телефон: zemlja odakle ste (padajući meni) + broj mobilnog telefona

Nadam se da je malo jasnije, nakon toga se vratiš na link koji je drummer postavio i klikneš na dugme получить.
Prebaciće te odmah na "oblak" i imaćeš odmah 100GB, nisam nadalje pratio ali kada sam uploadovao nekoliko fajlpova sa desne strane je pisalo 1024GB tj 1TB. :beer:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 19 Jan 2014, 13:09


hvala, sad se trebam još malo snać :D
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 19 Jan 2014, 13:45


ulogirajte se u mail i skroz na dnu stranice, skroz desno, ima opcija za promjenu jezika :)
edit: promjena jezika zahvaća samo mail, oblak ne :(
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 19 Jan 2014, 17:15


Shicy wrote:ulogirajte se u mail i skroz na dnu stranice, skroz desno, ima opcija za promjenu jezika :)
edit: promjena jezika zahvaća samo mail, oblak ne :(
Hvala, nisam to primetio ;) mada mi i ne treba , za sada se odlično snalazim, takođe mi ne treba ni za cloud.

Da bi uradio upload klikneš na загрузить, а да се направи нови фолдер ideš na новая папка i potvrdiš sa добавить ili da odustaneš отменить.

скачать - download, preuzimanje
удалить - obrisati, deinstalirati...

Ako zapne negde viči :beer:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 19 Jan 2014, 17:56


skinuo klinet "cloud" i preko njega uploadam :)
hvala na svoj pomoći :beer:
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 19 Jan 2014, 20:11


Kao što sam i obećao, slede koraci neophodni za registraciju:

1. Idite na stranicu http://cloud.mail.ru" onclick="window.open(this.href);return false; i kliknite na link u donjoj polovini sredine ekrana
cloud1.png
2. Ukoliko imate mail.ru e-mail nalog, logujte se pomoću vaših podataka, ako nemate, kliknite na Registraciju
cloud2.png
3. Otvoriće se stranica za registrovanje novog @mai.ru e-mail naloga koji je neophodan za dobijanje skladišnog prostora. Stranica je na ruskom. Ako želite promeniti jezik registracione forme, kliknite kao na slici (u donji deo ugao prozora sa formom)
cloud4.png
4. Nakon uspešne registracije i logovanja na vaš novi mail.ru nalog, obratite pažnju na količinu slobodnog prostora koju na samom početku imate na raspolaganju. To je 100GB. Da bi ovu količinu prostora koji vam je dat na raspolaganje povećali na 1TB (to nam je cilj, zar ne?), treba da preuzmete aplikaciju za računar ili mobilni telefon. Link za preuzimanje se nalazi u desnom delu prozora
cloud.png
5. Nakon uspešnog preuzimanja i pokretanja aplikacije, logujte se preko nje, podesite parametre i to je sve :). Dobili ste 1TB slobodnog prostora na web-u :)

NAPOMENA: Cloud aplikacija je na ruskom, kao i cloud web stranica i ne može se prebaciti na neki drugi jezik. Kolega @sinisa je u ovoj temi (link ka poruci) postavio prevode svih opcija koje se nalaze u aplikaciji i koje vam mogu poslužiti da se lakše snadjete na samom početku (dok ne naviknete šta se gde nalazi).
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 19 Jan 2014, 21:15


Ja sam ovo video još ranije, ali mi bilo mrsko da se cimam da kontam ruski. Sad kad je Siniša već preveo iskoristio sam priliku.
Mada, kontam da sam se sad ulogovao na ovo i nikad više :grin:

BTW može i bez ostavljanja mobilnog.
Nisam hteo da rizikujem da me sutra okrene neki rus i da počne da se dernja u slušalicu давај давај :grin:



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 19 Jan 2014, 21:53


Abraxas wrote: BTW može i bez ostavljanja mobilnog.
Nisam hteo da rizikujem da me sutra okrene neki rus i da počne da se dernja u slušalicu давај давај :grin:
:D

Može, naveo sam kao primer, jer je opcija postavljena kao prva. :grin: ;)

Druga opcija je nešto kao "Tajno pitanje" na koji samo Vi znate odgovor.

1. Poštanski broj roditelja?? - Почтовни индекс родителей?

2. Ime vaše prve učiteljice? - Имя вашей первой учительницы?

3. Kako se zovao/zove vaš prvi kućni ljubimac? - Как звали вашего первого домашнего питомца?

4. Model vašeg prvog automobila? - Модель вашей первой машины?

5. Naziv ulice u kojoj ste odrasli? - Название улицы на которой Вы выросли?

6. Možete postaviti neko svoje pitanje po želji - Свой вопрос?

:beer:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest