Zahvalnost

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 29 Jul 2014, 14:52


Više puta sam ponavljao, nisam početnik ali nisam guru. Od kada sam prešao na Slek za mnoge stvari mi je bila potrebna vaša pomoć i na moje oduševljenje uvek sam je dobio u najkraćem mogućem roku. Smarao sam vas i dan i noć i još uvek vas smaram za neke stvari ali šta da radim.. :) U neku ruku, ovo što sam rekao je kompliment jer se na ovom forumu i u ovoj ekipi osećam sasvim opušteno i među prijateljima.
Podesio sam svoj sistem da radi odlično ali sam čovek nemirnog duha i stalno imam potrebu da nešto čačkam i eksperimentišem. U tom eksperimentisanju i igranju dosta stvari ne znam pa moram da pitam i da tražim po netu ali ako znam, pa gde je onda tu fun..? :)

Da li vam moja zahvalnost znači ili ne, ne znam ali želim da vam se nekako odužim. Ne samo zato što ste mi pomagali već zato što se stvarno osećam kao deo ove družine. Nemam znanja i iskustva da na taj način doprinosim ali ako mogu na bilo koji drugi način da pomognem ovoj zajednici bilo bi mi veoma drago i ne ustručavajte se da me pitate. Ne znam šta bi to moglo da bude ali mogu vam pomoći recimo u marketingu. Između ostalih stvari radim ga jako dugo i neskromno ću reći da sam prilično dobar u tome. Mogu vam pomoći idejama, predlozima, projektima.. U organizaciji raznih događaja, pronalaženju prostora za održavanje istih, pripremi promotivnih materijala, brošura, flajera.. Mogu prevoditi bilo šta pošto engleski govorim maltene kao maternji, mogu pisati razne tekstove po potrebi.. Ako vam treba bilo kakva štampa, bilo čega, smatrajte da to imate potpuno besplatno..

Želeo bih nekako da doprinesem i pomognem, ako imate ideja let me know.. :)

Još jednom, hvala drugari.. :beer:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 29 Jul 2014, 15:54


Hvala i tebi majstore na lepim rečima i drago mi je da smo te lepo "udomili". :)

O potencijalnoj pomoći bismo mogli da popričamo na privatnom delu ili možda još bolje uživo. Malo mi je neprijatno da javno pričamo o organizacionim stvarima. :) Elem, ono što mogu da kažem je da za sada nemamo ništa u planu, iako je deo ekipe izrazio interesovanje za Balccon. Ni to nije još uvek dogovoreno, ali ono što je sigurno je da niko od nas neće učestvovati kao predavač. Prošle godine smo imali "štand" gde su nas predstavljali broker, siniša, slackmuz i stereo. Možda se i ove godine desi nešto slično.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 29 Jul 2014, 20:54


Можеш да бациш око на ову тему:

viewtopic.php?f=67&t=1680&hilit=Slackwa ... on+Project

Јес' мало подугачка, али је то због јављања који је део преведен. У сваком случају, види, па кад имаш времена - цепај по преводу. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2167
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 30 Jul 2014, 15:49


Rafa, meni je neizmerno drago, što smo u našim poznatim offtopicima, tipa "jesi li probao ovo, jesi probao ono, kad ćeš ovo - kad ćeš ono" došli do toga da si se i ti "navukao". I opet ćemo offtopikovati, jer su to konstruktivni offtopici, i Vlasti nam nikada nisu zamerali na tome (mislim naravno i na MyCity).

Mene je na Slackver navukao Bocke, od verzije 13.1 (ima još uvek tema u Linuks uredništvu MC-a), pa sam napravio pauzu jer ovde zajednica u to vreme nije radila kao što radi sada (nije imao ko da pokaže, nešto malo Branko, nije bilo ni dokumentacije koje sada ima u izobilju na srpskom jeziku, dobrih odnosno korsinih tema, video priloga i sl.), da bih 13.37 baš zajahao. Naravno pored Bocketa koji me je "inicirao" :grin: u Slack vode, veliku zahvalnost dugujem (da ne nabrajam nekoga ću zaboraviti, pa će biti nepravedno) svima ovde na zajednici, a naročito uredničkom odnosno admin timu, od kojeg sam dobio Slack kraš kurs.

Što se tiče Balccona, nadam se da ćemo kao i prošle godine imati radionicu i svoj sto. Nismo uradili Bog zna šta, podelili 50 DVD Slack ISO-a, i instalirali dva Slackvera dvojici korisnika, od kojih se jedan zadržao i dan danas na Slackveru. Nego bi bilo dobro da se vidi, još nije kasno, (tu primedbu sam imao i prošle godine) da tu našu radionicu stave u zvaničan program, da bi ljudi znali. Mi smo instalirali Slack na dva laptopa bez ikakve najave, a da je bilo najavljeno u zvaničnom programu verujem da bi bilo daleko više interesovanja.
Mada to je malo i mač sa dve oštrice, jer ako držiš workshop, i ako instalacija Slacka traje 19 do 20 minuta, ne možeš u isto vreme da prisustvuješ predavanjima koja te zanimaju, a stalno idu dva predavanju uporedo u dve sale.
Pored nas, Ubuntu je takođe imao svoj sto, ali oni nisu ni jedan jedini Ubuntu čak ni podesili, jedino su podelili stvarno dosta propagandnog materijala koji su trebovali i dobili od Kanonikala.

Šteta je što nemamo predavača ispred zajednice, jer imamo sjajnih znalaca, i sjajnih predavača koji bi imali puno toga da kažu.

Ako budemo išli organizovano, a iskreno se nadam da hoćemo (po mom mišljenju trebali bi obavezno), opet nosim dva laptopa, kameru, fotoaparat, i svu prateću opremu, hub-ove, miševe, punjače, kablove... Dve prepune torbe hardvera. :)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 30 Jul 2014, 16:29


@brok

Naravno da `oćemo.. ;) Na MC smo i ti i ja vlas` pa mogu da nam pljunu pod prozor. :D

Voleo bih da idem sa vama na Balccon ali nema šanse ove godine. Kod kuće imam devojčicu staru 14 dana i moje odsustvovanje od kuće na više od par sati pravi problem. :)
Pričao sam sa Bocketom pre neko veče preko telefona i u načelu smo se dogovorili neke stvari. Poštovaću njegovu odluku da o organizaciji i unutrašnjim stvarima ne pričamo u javnom delu ali sam siguran da će vas on uputiti u sve pojedinosti, ako već i do sada nije.

Na Balccon-u je veoma važno da se pojavi neko, da se zna da Slackware Srbija postoji i da je aktivna zajednica. Kao i na svim ostalim događajima.
Sad, ne vidim da li me nešto pitaš, tražiš mišljenje ili samo konstatuješ? :)
Ako me pitaš za mišljenje, mislim da ti je hardver potpuno nebitan. Potpuno je nebitno i ako instaliraš na 500 računara. Ako ne znaju ili nisu imali želje sami da pokušaju da instaliraju, malo je verovatno da će znati da održavaju sistem a još je manje verovatno da će se na njemu zadržati više od par dana. Sama instalacija je najlakši deo pa bih to nazvao njihovim hirom a tvojim (našim) gubljenjem vremena.
To što je Ubuntu Srbija radio je pun pogodak. Umesto pune torbe hardvera od koje ćeš da ogrbaviš ponesi punu torbu propagandnog materijala i imaćeš gomilu posetilaca. Diskovi, brošure, majice, upaljači, otvarači, stikeri, kačketi.. To ljudi vole i prići će sigurno. Ako u tom "paketiću" dobiju i lepo urađen DVD sa uputstvom na srpskom jeziku za instalaciju i podešavanje, ogromna je šansa da će ga probati ako ništa drugo..
Druga bitna stvar su predavači. Što imaš više ih imaš to više vrediš kao zajednica. Oni koji pričaju donose popularnost jer u njih svi gledaju i zna se iz kojih zajednica dolaze. Nema bolje reklame od predavača koji nosi majicu svoje zajednice. Zato verujem da se svi tuku oko toga da imaju svoje zvanične predavače.
Ja posedujem odlične debatne veštine kao i one iz javnog nastupa, išao sam u školu za to a imam i dosta prakse ali nemam znanja da budem predavač. Daleko sam od toga. Možda jednog dana, zašto da ne.. ;)

@slackmuz

Odgovorio sam u temi. Otvorio sam link ali je sve na srpskom, ne vidim šta treba da radim tu. Gde nalazite to što treba da se prevodi?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 30 Jul 2014, 17:55


rapha wrote:Pričao sam sa Bocketom pre neko veče preko telefona i u načelu smo se dogovorili neke stvari. Poštovaću njegovu odluku da o organizaciji i unutrašnjim stvarima ne pričamo u javnom delu ali sam siguran da će vas on uputiti u sve pojedinosti, ako već i do sada nije.
Preneo sam u kratkim crtama. :) Čekam da vidim šta se dešava sa Balcconom pa bismo onda popričali detaljnije.
Sama instalacija je najlakši deo pa bih to nazvao njihovim hirom a tvojim (našim) gubljenjem vremena.
Generalno verovatno da, ali ne i u ovom slučaju. Ionako neko mora da dežura za "štandom"/"stolom". Možda je instalacija način da prekrati vreme. Inače, mislim da su ovde bili u pitanju ljudi koji su sami izrazili interesovanje. Tako da nije neka velike šteta. Možda ne koristi puno, ali neće ni da škodi. Naprotiv. ;)
Ako u tom "paketiću" dobiju i lepo urađen DVD sa uputstvom na srpskom jeziku za instalaciju i podešavanje, ogromna je šansa da će ga probati ako ništa drugo.
.

Ovo sa uputstvom je interesantna ideja. Pogotovo u vidu podsetnika od nekoliko strana. Nije teško napisati, a koristi.
Druga bitna stvar su predavači. Što imaš više ih imaš to više vrediš kao zajednica. Oni koji pričaju donose popularnost jer u njih svi gledaju i zna se iz kojih zajednica dolaze. Nema bolje reklame od predavača koji nosi majicu svoje zajednice. Zato verujem da se svi tuku oko toga da imaju svoje zvanične predavače.
Predavanja na Balcconu su najviše vezana za sigurnost i hakersku kulturu. To ima tek nekih sitnih dodirnih tačaka sa onim što većina FOSS zajednica radi. Tako da ni nema puno predavanja iz te oblasti. Nismo jedini u tome. :)

Naravno, ne znači da Lugonsovci neće prihvatiti predavanja vezana za FOSS, ali akcenat je na drugim stvarima. Lično bih se osećao malo neugodno kada se predavanje ne bi uklapalo u opštu temu konferencije. Elem, rok za predaju predavanja za ovu godinu je prošao, tako da to sada nije opcija.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 30 Jul 2014, 18:53


Ok, pričao sam više onako, napamet.. Glasno razmišljao. Drugi put u životu sam čuo za Balccon.. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2167
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 31 Jul 2014, 15:29


U vezi Balccona samo naglas razmišljam, to tek treba da se vidi u uredništvu kako ćemo i šta ćemo. Prošle godine smo imali temu od preko 20-ak stranica o organizovanom odlasku na Balccon.

Tačno je da je bitan propagandni materijali, kojeg smo mi imali u kućnoj izradi, DVD omote smo sami štampali na kućnim štampačima, kao i DVD ISO datoteke koje smo sami rezalii, i sve u svemu nije to uopšte loše ispalo.
Ne znam kako ko, ali ja bih uvek pre prišao ovom stolu (verovatno sam i subjektivan) nego ovom.
Jeste na ovom drugom stolu sve pod konac, sve izgleda lepo i složeno, ali na drugom prikazu milina da te uhvati kada vidiš kako Stereo nešto hakuje oko baze podataka (ili tako nešto) Cicović aka Kernel priest je tu negde, od svih odabrao je da sve vreme bude sa nama za našim stolom (za njega se slobodno može reći reći da je Linuks guru i da je sjajan lik), Siniša nešto radi (ne sećam se šta, mislim na Kranču), Slackmuz na "njegovoj" najsvežijoj verziji KDE-a nešto čačka i hakuje, ja nešto (ko zna šta) radim na Mate-u, ma milina za videti, i ja ne bih izdržao da priđem, a za toliko sam "drzak" da odmah pitam šta se ovde radi. :cheesy: Šta ćeš, radoznala duša, sve 'oće da vidi i da pita, i ako sam u 42-oj godini života. :)

Jeste bitan propagandni materijal, ali iza nas ne stoji kompanija, tako da moramo da radimo sa onim šta imamo. A da samo sedimo za stolom gde samo piše Slackware, mislim da nas niko ne bi ni primetio.
Recimo dr Žare je imao svoj štand o 8 i 16-bit hardveru, ali je prišao našem stolu, što je izuzetna čast da takva veličina od čoveka i znanja o Linuksu, programiranju i ko zna sve čemu... (pored svega radi i na razvoju Linuks aplikacija kao docent na tehnološkom fakultetu u NS) od svih na kongresu priđe baš tvom stolu. Pa startuje svoj netbook sa 7-8 operativnih sistema te da hakuje.

I još nešto u vezi BalCCona, pričali smo o tome na Mumbleu, neće se ograničiti BalCCon (pisao o tome na MC-u) samo na FLOSS, jer u tom slučaju ta međunarodna konferencija ne bi bila uspešna, a i po Milobitovim rečima to je sada trend u svetu gde su ovakve konferencije česte i normalne pojave. Ima tu svega, od partija "Rakija LUGoNS ekipe" do toga "Kako otvoriti katanac sa dve žice", pa sam i bio na jednom predavanju, zapravo više debati, gde je tema bila očuvanje životne sredine (ovde je bilo reči isključivo o urbanoj sredini). Čak imam i taj snimak, i postaviću ga na jutjub.
Tako da FLOSS jeste važan, ali ima (da tako kažem) "pomoćna" predavanja koja privlače mase.

Čestitam na prinovi druže. :beer: Žao mi je što ćeš propustiti ovogodišnji Balccon ali bebče je bitnija od 10 Balccona. Mada, nažalost, nisam ni ja baš 100 posto siguran da ću ići, i to isključivo zbog finansija. Ovde u centralnoj Srbiji se živi na ivici siromaštva, ništa živo ne radi.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 31 Jul 2014, 18:01


Pitanje ukusa.. Ipak, ako ćeš školsko-marketinški treba ti i jedno i drugo. ;) I za sjajan proizvod ti treba reklama (Koka Kola je čist primer). Sjajan proizvod već imamo, za propagandni materijal ćemo lako da se dogovorimo i organizujemo. ;)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 31 Jul 2014, 18:19


Ja da sam na vasem mestu ja tu nista ne bih menjao :) Meni ste prosle godine pomogli, znaci ako nekoga bas stvarno interesuje on ce i da pita.
The quieter you become the more you are able to hear.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests