Online web shop prodaja

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 15 Jan 2023, 05:02


Gledao sam ovih dana cene laptop uređaja. Primetio sam da cene mnogo variraju za određeni model, u zavisnosti od firme koja ih prodaje. Najjeftiniji su primerci u online web shopovima. Da li je tolika razlika u ceni iz razloga što takve firme ne moraju da zakupe radnje širom Srbije, i iz tog razloga nemaju dodatne troškove, ili je razlika u ceni možda zbog toga što je roba koju prodaju lošijeg kvaliteta?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 15 Jan 2023, 21:28


Ima tu dosta razloga da web shopovi budu jeftiniji ali u praksi nisu svi jeftiniji, neki su još i skuplji nego regularne radnje. U Zrenjaninu ima radnja koja ima prilično niske cene i osim njih imam još jednu web radnju odakle kupujem i uvek bez problema a bilo je tu razne računarske opreme, od podloge za miša pa do ryzena, rama, napajanja, maticne... Nikad nijedan problem, sve uredno stiže u originalnoj ambalaži sa svom pratećom opremom. U tom web shopu imam i vip nalog pa su cene još malo niže. Dovoljno su niske cene da bez problema konkurišu švercerima sa kupujem-prodajem.

Nekima je bitnije da prodaju više, to se postiže cenom i kvalitetom usluge, onda i oni imaju zaradu a i kupci zadovoljni.

Ima tu puno da se piše i priča na tu temu a mi sve što možemo da uradimo je da biramo od koga kupujemo.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 52
Joined: 16 May 2016, 20:54

Post Napisano: 15 Jan 2023, 22:59


Niži troškovi poslovanja, nema potrebe za sopstvenim skladištem robe, a uz avansno plaćanje dobavljačima/uvoznicima obezbeđuju se veći rabati i mogućnost većih popusta u maloprodaji. Radnja radi 24/7 - a gotovo bez radnika u njoj...
To važi za radnje registrovane sa glavnom šifrom delatnosti za internet prodaju - za doo i sl. važe pravila koja inače važe za njih.
Bar je tako bilo do pre 5-6 godina, ne znam da li se u međuvremenu nešto bitno promenilo.
Nema greške ako roba dođe sa računom i garancijom - samo treba obratiti pažnju da nije oštećena tokom transporta i odmah javiti ako je tako.
Ipak, i to je "rudarski posao" ako se ima puno artikala u ponudi, ali daleko jeftiniji, efikasniji i jednostavniji od onog u uobičajenim maloprodajama.
Specijalizovane internet prodavnice za određenu nišu proizvoda su uvek povoljnije od onih koje imaju desetine hiljada proizvoda u ponudi i imaju stručne konsultante/prodavce koji mnogo bolje poznaju robu koju nude, za koje namene je svaki artikal optimalan itd...


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests