Pivo (homebrew varijanta)

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 11 Jul 2010, 00:10


Slackware je nezamisliv bez dobrog piva. Duga tradicija koju je započeo Pat lično, zahtevao je flašu lokalnog piva uz svaku kopiju Slackware -a  :afro: Pat se inače već dvadesetak godina bavi homebrew -om.
Ja sam po struci biohemičar, pivo sam pravio u kućnoj varijanti par puta i to onako partizanski bez kitova sa zapada. Sve je počelo na faXu kada smo na vežbama iz biotehnologije napravili prvi bač. Posle sam i kući isterao dve-tri ture... Bilo je onako i ovako, ali je bilo domaće  :) E sad, postoji par problema u nabavljanju sirovina (ječam i hmelj) u gradu, ali nije neizvodljivo. Ako postoji interesovanje možemo ovde da diskutujemo o toj temi i ne samo o domaćem pivu, nego o pivu uopšte. Za početak evo foruma na kome su neki drugari iz NS isterali par tura domaćeg piva:

http://www.aktivnestrane.com/forum/view ... ?f=22&t=84

Pravljenje piva je veoma zabavno i ne zahteva neki veliki prostor (može da se pravi i u stanu), niti velike investicije. Naprotiv, baš je happening kada se napravi samo desetak litara i onda se potroši za par sati sa društvom.
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 11 Jul 2010, 00:28


Hehehe, 'ladno pivce (tuborg s'limunom) stavih pored kompa, otvorih forum - tema o pivu  :D
Cool  :cheesy:
Image



offline

Post Napisano: 11 Jul 2010, 00:32


@Mladen Isaković Ti na forum, i pravo na pivo :)

Dobra tema, malko sam prelistao, mada mozda i proucim bolje.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 140
Joined: 11 Aug 2007, 13:07

Post Napisano: 11 Jul 2010, 17:17


mi smo više vince muljali , tako da... ne znam :D :D :D
:afro: :angel:



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 11 Jul 2010, 18:39


Pa može i vince, volimo mi i vince, što da ne...  :azn:
Image



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 11 Jul 2010, 20:59


Naravno i vince je superiška. No vince je vezano za sezonu grožđa, čeka se da sazri, ... Pivo može da se pravi tokom cele godine i čeka se oko mesec dana  :) Kućna proizvodnja piva je dobro zezanje, naročito na nekoj žurkici i onda svi otkidaju da probaju nešto novo i jedinstveno, a postoje desetine vrsta piva koje mogu da se naprave amaterski, jedini problem mogu biti gastrointestinalne tegobe ako fermentaciona posuda nije bila baš najčistija  :) Imam dosta literature o ovoj temi, nemam baš mnogo vremena da kuckam detaljna uputstva, ali mogu da prosledim knjižice, pa sam tu da odgovaram na pitanja, nešto u formi pivskog FAQ-a  :evil:  :) jer kao što sam napomenuo imam već izvesnog iskustva u tome. Ove teme sam se setio onako usput gledajući ostale teme u kategoriji Razno. Znam da Linux korisnici obožavaju pivo, pa uvek je postojao linux tabor na svakom festivalu piva koji sam ja do sada posetio  :cool: To je valjda shodno tome da svi imamo slična interesovanja  ;)
Last edited by ivanp84 on 11 Jul 2010, 21:31, edited 1 time in total.
If you don't care where you are, then you ain't lost.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests