Vijesti iz Linux svijeta

Opšte GNU/Linuks teme nevezane za specifičnu distribuciju. Novosti na stranoj i domaćoj FLOSS sceni.

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 01 Sep 2014, 11:22


Slackmuz wrote:Стерео... :)
За њега знам сигурно.
Bio ranije :) Još mi je suviše rano za current ;)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 01 Sep 2014, 12:57


Misliš na strance (poznate slackveraše) ili na nas ovde na forumu?
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 117
Joined: 18 Jan 2014, 18:02
Location: /home

Post Napisano: 01 Sep 2014, 14:30


Broker wrote:Ko je na currentu od Slakverovaca?
Ako mislis od nas tu, ja jesam od prije nekih 2-3 mjeseca.
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 01 Sep 2014, 21:24


Ja se držim stabilca sa manjim izmenama (kernel, Mesa, itd).



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 02 Sep 2014, 01:05


Current je nešto kao Debian Sid pretpostavljam? Zeznuto za korićenje ili..?

Ne znam da li je neko od vas bio na Sidu ali mogu vam reći da nije uopšte toliko nestabilan. I ako se desi nešto, vrlo brzo se ispravlja. Testing je stabilniji ali ako ipak prođe nešto, treba vremena da izađe zakrpa, dok na Sidu ide za 2 dana max.

Neka paralela između Debijana i Sleka?



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 117
Joined: 18 Jan 2014, 18:02
Location: /home

Post Napisano: 02 Sep 2014, 14:07


Ja bi rekao da je slicniji testingu, nisu bas najnovije stvari a opet su nove! Osobno sam dugo vrtio testing i nikad nikakvog problema, pa ni najmanjeg. Tako je i current, odprilike isti po starosti paketa, a isto stabilan i bez problema se vrti. U zadnje vrijeme je i current dobio pokoji veliki update i sve je proslo u najboljem redu! Pre kratko koristim current da bi rekao fa je savrseno stabilan, ali ja do sad nisam primjetio razliku prema stable grani!
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 20
Joined: 16 Sep 2012, 11:19

Post Napisano: 04 Sep 2014, 23:25


Ја сам на кренту одувек. Не да није нестабилан него је стабилнији од многих ЛТС издања других дистрибуција. Дигао сам и овај КДЕ 5. Шта знам, из неког разлога ме подсећа на Минт (мислим да је фонт у питању), за сад има само основна подешавања и функције. ОК је, мада како старим све ме више боли увце за окружење. С' Божјом помоћу а упркос лењости ваљда ћу се у скорије време отрести и те пошасти.
Пратио сам доста ту расправу око системД, оно што фрапира је безобразлук и безобзирност као и бахатост са којом се програмери који раде на њему односе према ОС заједници. Као и увек, кеш је иза свега. Што се КДЕ-а тиче, ако је екипа у том фазону (а изгледа да јесте) далеко му лепа кућа.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 117
Joined: 18 Jan 2014, 18:02
Location: /home

Post Napisano: 04 Sep 2014, 23:33


A kolko sam ja to pohvatao, KDE ekipa mora ici tim putem jer ce inace oni potonuti! CK se prestao razvijati ako sam isto dobro shvatio tako da im drugo ne ostaje nego krenuti systemd putem, a da igru vrti kes to vjerojatno je tako i mozemo samo gledati i bojkotirati ali dokle tako ako svi polako idu na systemd (ako vec nisu presli svi). A KDE 5 nemam namjere isprobavati dokle ga ne usavrse jer znam da cu se razocarati, neka je meni xfce i rijesena stvar...
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 09 Sep 2014, 00:48


Potvrdio bih ovo što su kolege rekle, ali bih ipak napomenuo da current zna povremeno imati veće promene, tipa update X11 servera ili slično. U tom slučaju Pat obično opiše postupak u changelogu. Dakle, preporučljivo je da se prati changelog jer je obično jasno opisano kako najbezbolnije odraditi upgrade u slučaju većih promena. Inače, što kaže stereo, postoji doba kad je current "nesiguran". Siguran je koji mesec nakon novog izdanja i koji mesec pred novo izdanje. Nesiguran je u periodu između, kada dobija značajna dnevna ažuriranja i može imati i neke strukturne izmene. Iako ni to ne mora biti strašno. U svakom slučaju, povremeno čitanje changeloga se ne može izbeći. ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 15 Oct 2014, 00:28


Erikov intervju, na engleskom je ali nije težak za praćenje, nemam sad vremena za prevođenje pa se nadam da ćete se snaći:

http://www.mylinuxrig.com/post/10000393 ... ware-linux" onclick="window.open(this.href);return false;
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest