KDE 4.1.2

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik


Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 149
Joined: 03 Dec 2007, 18:10
Location: Srbija - Sabac
Contact:

Post Napisano: 05 Feb 2009, 08:43


E koliko tebi zauzima KDE 4.2 sto si skinuo? Mislim na pakete? Meni malo vise od 200mb...????

Ja sam uzeo rucno da skidam pakete.... ali sad sam nasao u HOW-TOs onu scriptu sto je @atomic postavio... Hvala za vikend cu instalirati KDE 4.2 pa javljam iskustva :)

Edit: Evo nasao sam malo vremena i za Linux :)
Upravo brisem KDE 3.5.10 i za nekih pola sata cu ubaciti KDE 4.2 pa javljam iskustva do tada Pozdrav :)
Last edited by Sava on 05 Feb 2009, 22:33, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 149
Joined: 03 Dec 2007, 18:10
Location: Srbija - Sabac
Contact:

Post Napisano: 07 Feb 2009, 03:08


Evo veceras kad sam dosao iz grada sredio sam KDE 4.2... Mogu reci da je brzi od prethodnog kde 4.x... I neke stvari su lepse odradjene....



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 07 Feb 2009, 03:12


Kao na primer...??
Image



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 149
Joined: 03 Dec 2007, 18:10
Location: Srbija - Sabac
Contact:

Post Napisano: 07 Feb 2009, 03:18


Mladen Isaković wrote: Kao na primer...??
Jel moram sad da pisem? Posto hocu da idem da spavam crko sam danas ceo dan... a sutra treba da ustanem rano imamo neka posla kuci....



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 147
Joined: 31 Mar 2006, 21:36
Location: Loznica

Post Napisano: 10 Feb 2009, 20:55


Evo uradicu copy/paste sa linuxo foruma gde sam napisao svoje utiske za KDEmod 4.2 aka Chakra koga sam isprobao na Arch-u  ;)

Iako je pomak evidentan vidi se da mu treba jos dorade tako da sam se ja posle jednog dana koriscenja vratio na stari dobri KDEmod 3 ;)
Nije mi se svideo nikako novi AmaroK plus nekako kao da baguje pa kada kliknem na pesmu na playlisti on preskace pesme i pravi kao neku pauzu,takodje broj opcija za podesavanje u odnosu na staru verziju deluje prilicno siromasno a nema ni equlizera
Takodje,shortcutovi za 4-orku su nedoradjeni pa kada recimo stisnem printscr on mi ne otvara Ksnapshot kao u KDE 3 a i opcije za iste u Controle Centre mi deluju konfuzno
Taj isti Control Centre deluje opet dosta siromasnije nego onaj u KDE 3 i neke stvari fale-recimo za podesavanja login screena i slicnih operacija koje treba obaviti kao root nema dugmeta "run as administrator" i sl,pa opet na show desktop widgetu nije moguce pakovati aplikacije u arhive,kada pokusam da pokrenem vise instanci Kconsole i CCentre-a plasma izbacuje gresku da ne moze da ih otvori iako ih otvara bez problema itd itd
Smeta i to sto kada ubacim neki dvd recimo ili cd i on ga otvori u Dolphinu ne radi eject na dugme na uredjaju vec to mora da se odradi iz onog media apleta-mislim glupost  :P
Imam utisak da je KDE ekipa vise mislila na eycandy nego na sitnice koje zivot znace i ja se nadam da ce se sve to popraviti u sledecim izdanjima
Samo okruzenje radi odlicno i ja bi rekao brze nego KDE 3,Dolphin je super,novi Gwen takodje,novi Ksysguard isto,Ocular je odlican kao i ostatak novih aplikacija,dodati su novi cool widgeti i mogucnosti ali eto ja nigde nisam uspeo da pronadjem opcije za providnost toolbara a i podesavanja za isti su opet kudikamo siromasnija nego u KDE 3
Sa druge strane kompozitni efekti su sjajni i rade odlicno
Sve u svemu da se preziveti i preci na novi KDE ali ja ipak za sada ostajem na 3-ici-Krusader nije izbacen final,Kaffeine i k3b isto,AmaroK2 je u najmanju ruku nedoradjen iako je final tako da dok se to ne sredi ja ostajem na KDE 3 i cekam 4.3.1 koji ce tamo negde na jesen  ;)
Dosta se uradilo za godinu dana od izlaska KDE 4.0 ali koliko vidim jos uvek ima dosta i da se uradi  :afro:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests