KDE 4.1.2

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 04 Nov 2008, 00:31


Da li je u slack 12.1 ubacen ovaj kde? ili mora da se ubaci naknadno



offline

Post Napisano: 04 Nov 2008, 00:36


Ne u Slackware-u 12.1 defualt je KDE 3.5.9
Ali na http://packages.slackware.it/browse.php ... nt/testing ima u testing sekciji paketi sa KDE 4.1.2
Ko voli nek testira.



offline

Post Napisano: 04 Nov 2008, 01:37


sad malo glupo pitanje..al jbg... kako ono bese ide komanda za rezolucijuu slacku posto mi je standardan rezolucija 1280x1024 , a nemogu vecu da stavim od 1024x768.... btw..nemam graficku...integrisano na ploci 256mb..
jel ova komanda?    pico /etc/x11/xorg.conf  pa se ubaci rez... pa onda ctrl+alt+backspace???



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 04 Nov 2008, 02:04


Nisam siguran ni da je izasao KDE 4.0 u vreme kada je izasao Slackware 12.1
A za xorg.conf, moze tako, a mozes i jednostavno da otvoris midnight commander, i preko njega editujes, naravno, u oba slucaja moras biti ulogovan kao root. ako menjas i osvezavanje monitora, budi siguran da znas sta radis, da ne bi postavio prevelike zahteve za monitor prvo pogledaj specifikaciju.



offline

Post Napisano: 04 Nov 2008, 08:46


Andersen u pravu si, u vreme izlaska Slackware-a 12.1, nije postojao KDE 4.x.x, sad se ni ja tacno ne secam, verovatno je bilo nekog govora o njemu, ali je to bilo tek sami pocetak, mislim da cak nije bilo ni beta izdanaja za testiranje.
Sto se tice rezolucije isto HOW-TOs, ima objasnjeno samo treba pogledati, moze se odradititi,

Code: Select all

xorgconfig
A i uvek postoji rucna varijanta, normalno editovanjem

Code: Select all

/etc/X11/xorg.conf
Sto se tice editora, dal je nano, joe, vi, pico, ..., to je vec stvar korisnika, sta zeli i sta zna da koristi.



offline

Post Napisano: 04 Nov 2008, 13:06


a video sam da moze da se skine kde 4.1.2...da li moze on da se ubaci u slack 12.1?



offline

Post Napisano: 05 Nov 2008, 09:48


Normalno da moze da se ubaci KDE 4.1.2 u slack.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 05 Nov 2008, 16:03


Što se mene tiče, kao KDE-ovca, za mene je KDE4 totalno razočarenje, ja ne mogu da zamislim main-stream grafičko okruženje bez ikona; ikone kad ih izvučeš iz startmenija su ustvari kao widgeti, ogromne, moram jednu po jednu da ih smanjujem, neće u grid da se poravnaju, a za slova ispod ikona nikad nema mesta, pa stoji onako ikona, ispod 2-3 slova i tačkice, neuravnatno, razbacano - gwenview su zasrali, totalno promenili UI i način rada, nema mogućnosti da obrišem history ako imam skrivenih foldera sa slikama, osim da ručno nađem gwenview.rc tamo u njegovom diru; da ne nabrajam, novi KDE mi se ni malo ne sviđa. Jedino pozitivno je lep izgled, i ima par dobrih ideja, ali kako sve to radi u praksi - ne znam, ne odgovara mi.
Image



offline

Post Napisano: 05 Nov 2008, 19:34


jel moze sad neko da mi kaze kako da promenim rezoluciju na slacku...znaci u podesavanju najvecu koju mogu da stavim je 1024x768...a moja prava rezolucija je 1280x1024???



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 05 Nov 2008, 21:37


xorgconfig komandom, i ako zeza, otvori novu temu u odgovarajućoj sekciji, ovo je tema o KDE 4 ;)
Image


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests