Grafika u firefox ili operi nejasna (mutna).

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik


Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 22 Mar 2009, 11:01


Posto si (koliko sam shvatio) promjenio samo podesavanje u KDE kontrolnom centru, vjerovatno problem sa prevelikim fontom postoji samo na KDE-u i za tog korisnika konkretno. Vidi kako stvari stoje u XFCE-u ili sa novim korisnikom. Ako je tamo sve ok, samo obrisi .kde folder u svom home-u. E sad, tako ces izgubiti sva podesavanja KDE-a (pozadine, ikonice, rasporedi, paneli itd.) i moraces sve iz pocetka. Mozes i procackati po .kde/share/config pa da vidis koja datoteka sadrzi podesavanje fontova, pa mozda samo nju da obrises. :-/



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 67
Joined: 31 Dec 2007, 15:27
Location: Зубин Поток
Contact:

Post Napisano: 22 Mar 2009, 16:11


Sa drugim korisnikom nemam takav problem, samo kod root korisnika.. Probacu ovo sto si rekao..
Ko ovde ne poludi taj nije normalan



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 67
Joined: 31 Dec 2007, 15:27
Location: Зубин Поток
Contact:

Post Napisano: 22 Mar 2009, 23:20


Isto je i na xfce kao i na kde. Pogledao sam po /root/.kde/config direktorijumu ali nisam mogao da se snadjem da napravim ovo. Nasao sam neki fajl koji se ticao fontova i on je sadrzao samo dve linije. Ne znam sta da radim..
Ko ovde ne poludi taj nije normalan



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 23 Mar 2009, 17:03


Cudno... Sto koristis root korisnika uopste? :huh: Napravi "obicnog" korisnika, za sve sto ti treba kao root koristi su. Sam si rekao da problem ne postoji sa drugim korisnikom...



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 67
Joined: 31 Dec 2007, 15:27
Location: Зубин Поток
Contact:

Post Napisano: 24 Mar 2009, 08:53


Eh, kasno je za pitanje zasto nisam napravio obicnog korisnika..Verovatno zato sto mi je bilo lakse da radim sa root korisnikom, posto mi je bio cilj najpre da podesim sistem..Skoro sve sam podesio ali sam nepaznjom napravio gresku.. Tek sad vidim zasto nisam trebao da koristim root nalog vec je trebalo da radim preko su. Medjutim ne treba da gledam u proslost vec da probam da napravim pokvareno..Probacu na linuxquestions.org ili googlanjem da otklonim ovaj problem..
Ko ovde ne poludi taj nije normalan



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 67
Joined: 31 Dec 2007, 15:27
Location: Зубин Поток
Contact:

Post Napisano: 26 Mar 2009, 19:14


Проблем је решен брисањем .кде фолдера. Изгубила су се подешавања али сада немам претходни проблем. Хвала
Ko ovde ne poludi taj nije normalan


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests