Gnome on Slackware 13.0

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 60
Joined: 10 Oct 2008, 12:47

Post Napisano: 13 Feb 2010, 18:39


Kako da "nabudzim" Gnome na slekver 13 . . .ako je neko probao neka to malo pojasni ako mu nije tesko..Unapred Hvala



offline

Post Napisano: 13 Feb 2010, 20:28


Mozda ovo pomogne GSB: GnomeSlackBuild
A evo i zanimljive teme sa naseg foruma
Srecno



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 60
Joined: 10 Oct 2008, 12:47

Post Napisano: 13 Feb 2010, 22:38


branko wrote: Mozda ovo pomogne GSB: GnomeSlackBuild
A evo i zanimljive teme sa naseg foruma
Srecno
Procitao sam tu temu..Hvala



offline

Post Napisano: 14 Feb 2010, 09:45


na GSB: GnomeSlackBuild sve ima i sta i kako, srecno s gnome-om i javi kako je proslo, mozes nam i screenshot postaviti.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 60
Joined: 10 Oct 2008, 12:47

Post Napisano: 14 Feb 2010, 19:54


Uspeo sam da namestim Gnome...Iskreno,nije mi nista jasno oko compiza i efekata kako se ukljucuju,probao sam u System/Preference/CompizConfig Setting Manager ali nikako da ukljucim efekte...Tj. ja ih ukljucim,ali oni ne rade...


p.s ovako izlgeda Gnome Slackware

Image
Last edited by AngelFromHell on 14 Feb 2010, 19:55, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 14 Feb 2010, 20:21


Fino izgleda, klasican gnome, sto se compiz-a tice mislim da je ko i ranije prvo u podesavanjima ukljuci opcije za Window Decoration i Move Windows tako nesto da mozes da manipulises prozorima kad pokrenes compiz. Ja to odavno nisam koristio pa neznam, ali evo jedan link compiz na 12.2 Slackware-u

Mada nikad nije na odmet pogledati wiki stranice nekih popularnih distribucija pune su korisnih stvari
evo npr. sa Archlinux wiki-a



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 60
Joined: 10 Oct 2008, 12:47

Post Napisano: 14 Feb 2010, 21:08


Ukljuceni su mi Window Decoration i Move Windows vec od pocetka...Na ovim linkovima nisam nista nasao adekvatno ali hvala u svakom slucaju !



offline

Post Napisano: 14 Feb 2010, 23:10


Prvo nam reci kako ukljucujes compiz, drugo probaj preko terminal-a i ako dobijesk kavu gresku podeli je sa nama.
Ja sam to ranije probavao i ono sa archwiki-a pomoglo mi je poprilicno, ne znam moguce da se sad nesto menjalo :(
Last edited by branko on 15 Feb 2010, 09:35, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 60
Joined: 10 Oct 2008, 12:47

Post Napisano: 15 Feb 2010, 17:00


branko wrote: Prvo nam reci kako ukljucujes compiz, drugo probaj preko terminal-a i ako dobijesk kavu gresku podeli je sa nama.
Ja sam to ranije probavao i ono sa archwiki-a pomoglo mi je poprilicno, ne znam moguce da se sad nesto menjalo :(
Na KDE, compiz sam samo instalirao i namestio precicu na koju cu da pomeram kocku " ctrl+alt+left " . Tako je bilo,i sve je radilo...Nisam ja nista tu mnogo podesavao,zato mi sad i nije jasno kako da ga namestim na Gnome :))

Kad idem compiz --replace nestane mi gornji panel a isto se to desava sa komandom emerald --replace .


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests