Koje graficko okruzenje?

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik


offline

Post Napisano: 21 Mar 2006, 14:08


diablo_ wrote: Pa ne znam bas, mogli su da izbace neko manje poznato okruzenje a da ostave gnome. Bas kad sam hteo da isprobam gnome u nadi da cu osetiti jedno novo iskustu oni su ga izbacili :( ...
Kompajliranje Gnometa je jako komplikovano. Međusobna zavisnost paketa je toliko ispretpletana da je veoma teško tu se snaći. Pat je izbacio Gnome čisto zbog toga što je filozofija Sleka jednostavnost i čistoća (a to i je i razlog što ga volimo, ne?)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 21 Mar 2006, 15:31


Ko voli gnome, predlažem da skine Freerock Gnome za Slack. Dropline zaobiđite u širokom luku, jer neke default Slack-skripte zamenjuje svojim, dok z Freerock verziji to nije slučaj.
Image



offline

Post Napisano: 23 Mar 2006, 17:19


Ja uvek glasam za Gnome, bez obzira što trenutno furam KDE. Čekam priliku da skinem neku Gnome distribuciju za Slack... Ali još nemam prilike.



offline

Post Napisano: 23 Mar 2006, 21:51


Ma fluxbox je do jaja , samo ga treba ukapirati, ja već godinama koristim flux na Mandraku kao default, a uz to i ne instaliram KDE :-) mnogo je bagovit taj KDE, i provalio sam da od kad ne instaliram KDE Mandriva radi ko sat, to neki koji me znaju mogu i da potvrde. Ali da ne započinjem novi rat oko svega ovoga,  glasao sam za no što volim, dao sam svoj komentar,  i pozdravljam vas sve.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 23 Mar 2006, 22:00


Pozdravljamo i mi tebe, brale :) Dobro nam došao!
Image



offline

Post Napisano: 24 Mar 2006, 00:45


Glasao za KDE, na njemu sam najvise vremena proveo, mada sam koristio i Gnome i Flux, i volim od svakoga po nesto :) Ali KDE je jednostavno kompletno okruzenje, kada koristim okruzenje, najbitnije mi je da mi je sve pri ruci, a KDE i Gnome su mi to nekako davali. Sada pisem sa E17, koji sam instalirao veceras, i jos nisam nasao kako da prebacim na nasu tastaturu, tako da se nadam da mi necete zameriti sto je moj prvi post ovde na ascii jeziku :P
U svakom slucaju, KDE je po meni okruzenje koje moze da dovede korisnike Linuxu. Mada, moram da ponovim, ljudi koji u Linuxu traze zamenu za Windows, nemaju sta da traze na istom.



offline

Post Napisano: 24 Mar 2006, 14:35


90% konzola.. (irc, za skolu stvari,ponekad i msn, muzika, web,..)
a tako recimo ako treba nesto u flashu (kojeg links2 ne podrzava).. ili nesto, onda fluxbox, bez dugmica, bez walpapera, bez svega :) lepo tamno crno, dobro za oci :)



offline

Post Napisano: 25 Mar 2006, 17:24


@mulaz: Zaboravio si da kažeš i bez ikonica u meniju.  ;D

BTW, i ja imam vrlo visoko mišljenje o fluxboxu. Ali sa wallpaperom i fensi fluxbox menijem. :P



offline

Post Napisano: 25 Mar 2006, 18:39


meni ne treba wp.. samo trosi ram i slika boda u oci.. a tako lepo crno sve tamno :)

jedini dodatak koji sam ubacio u fb je xbindkeys, pa mogu sa WinKey+F1 da pokrenem xterm, Winkey+[F19-F12] su mi za muziku (play, stop...)... :)



offline

Post Napisano: 25 Mar 2006, 19:22


maddox wrote:Sada pisem sa E17, koji sam instalirao veceras, i jos nisam nasao kako da prebacim na nasu tastaturu, tako da se nadam da mi necete zameriti sto je moj prvi post ovde na ascii jeziku :P

Code: Select all

setxkbmap -layout sr
Ili za latinicu:

Code: Select all

setxkbmap -layout si


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests