Predlozi

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde
Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 24 Jan 2012, 18:12


p wrote: Da se zapoceti poslovi zavrsavaju sto se foruma tice.
Nismo još završili "posao". Ostalo je da postavimo PhpBB, novi portal i da malo doteramo wiki. Posle ćemo videti šta dalje. Ali radimo polako na tome i nema čega da se "bojiš". ;)
Cak sam bio spreman za bsd podforum, jer se spremam da ga izucim, ali sam shvatio da je to 'za sada' jako lose.
Oko ovoga se slažemo. U ovom trenutku se treba usmeriti na Slack. Treba ojačati neke slabije forume (razvoj, mreže) i uvesti po neki novi (administracija servera). To je nešto što zahteva dosta vremena i ići će polako.
ja prvenstveno hocu cake u linuxu i slackware-u, vrlo malo me interesuje ko sta ima za wallpaper, sto ne znaci da ne svratim da pogledam screenshot-ove.
Biće i toga. :) Ali realno, čak ni mnogo aktivniji forumi nemaju baš toliki priliv caka/uputstava. Već smo dopunili fond sa nekoliko članaka. Lično planiram da nastavim sa piskaranjem. Ali kako dopusti vreme, ideje i inspiracija. Otprilike kao što sam i do sad radio. Jednom u nekoliko dana.

Za druge ne mogu da ti odgovorim. Ne mogu nikoga da teram da bude aktivan. :) Kad i ako imaju vremena i volje, pisaće.

Uostalom, čak i ovo malo zatišje od par dana je bolje od onoga ranije. Bar se nešto dešava i bar se o nečemu priča. ;)
Svidja mi se sto ima i wallpaper-a raznih i wiki je zapocet i ima rasprava dosta oko podforuma, sada se prelazi na phpbb i svasta nesto lepo...
Nestaje fokus po mom misljenju.
puno babica, kilavo dete.
Ne mislim da je to gubitak fokusa. Nismo roboti.  ;)

A pored svega toga, postoji i život van foruma/portala.  I to traži svoje.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 100
Joined: 04 Jun 2010, 06:28

Post Napisano: 25 Jan 2012, 09:27


Nismo roboti to je sigurno  : )



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 25 Jan 2012, 12:11


Bocke wrote:Biće i toga. smiley Ali realno, čak ni mnogo aktivniji forumi nemaju baš toliki priliv caka/uputstava. Već smo dopunili fond sa nekoliko članaka. Lično planiram da nastavim sa piskaranjem. Ali kako dopusti vreme, ideje i inspiracija. Otprilike kao što sam i do sad radio. Jednom u nekoliko dana.

Za druge ne mogu da ti odgovorim. Ne mogu nikoga da teram da bude aktivan. smiley Kad i ako imaju vremena i volje, pisaće.
Bocke, nije štos ni da sve radi jedan čovek a ostali da hvataju 'ladovinu.

Svako treba u skladu sa svojim mogućnostima da doprinese razvitku zajednice.
Neko će napisati dobar How To, neko će raditi na dovođenju novih članova, neko će se baviti uopšte filozofijom Slacka i Linuxa, neko će postaviti dobro pitanje (čak i za to treba imati smisla, postaviti dobro pitanje), neko će raditi na promociji zajednice itd...
Ako svi nesebično damo ono što smo u mogućnosti da damo, uspeh zajednice je zagarantovan.

Kasnije kada se razvijemo neko će postati moderator, neko glob. mod neko stručni a neko počasni član. Naravno za to je neophodno kritična masa "običnih" članova.
Uglavnom te pozicije u ovom trenutku nisu uopšte bitne.
Da mi prvo dođemo do nekih 15 aktivnih članova na zajednici, eto nam prvog cilja.

Da ne otvaram novu temu, evo ovde bi mogli da se svi taksativno izjasnimo, primer, ja bih mogao ovo i ovo da uradim i time doprinesem radu zajedinice.

Evo kreneuću od sebe.
Ja bih mogao sledeće da uradim, zapravo nešto već i radim

1. gde god sam u mogućnosti promovišem zajednicu (drugi forumi, sajtovi, blogovi, FB, Twitter, G+, YT itd...)
2. gledam da dovdem novih člnaova koji će biti aktivni (danas dolazi jedan stari drugar Liner, da li i koliko će biti aktivan ne znam tačno)
3. radiću na video prilozima na Youtube Slackware Srbija kanalu
4. postavljaću pitanja, uglavnom početnička, zato što sam nedavno migrirao sa Debian/*buntu distroa na Slack

5. (namerno sam ovu tačku izdovio zato što neće biti odmah sprovedena a i trebaće bi zeleno svetlo od administracije zajednice)
Nameravam pokretanje ineternet radia Slackware Srbija, ali otom potom, sada ima prečih stvari od radia...

Izvolite, Vi ste na redu.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 25 Jan 2012, 13:00


Broker wrote: Bocke, nije štos ni da sve radi jedan čovek a ostali da hvataju 'ladovinu.
Naravno. Iz nekog mog iskustva ljudi se najlakše pokrenu na tvom primeru. Problem nastaje kada nemaš vremena. Onda sve to utihne. Teško ih je zadržati u "radnom elementu". Kad vide da nema tebe, onda i oni klonu. :)

Druga stvar, ljudi očekuju feedback. Kad neko nešto piše, voli da zna da je to i pročitano. Kada ne zna, onda se malo izgubi motivacija. Btw, ne govorim o sebi. :) Meni to više nije toliko bitno. Imam dug staž pisanja. Ali nekim drugima to verovatno znači mnogo više. Zato s vremena na vreme prokomentarišem kad neko napiše nešto zanimljivo.
Broker wrote:Svako treba u skladu sa svojim mogućnostima da doprinese razvitku zajednice.
Neko će napisati dobar How To, neko će raditi na dovođenju novih članova, neko će se baviti uopšte filozofijom Slacka i Linuxa, neko će postaviti dobro pitanje (čak i za to treba imati smisla, postaviti dobro pitanje), neko će raditi na promociji zajednice itd...
Ako svi nesebično damo ono što smo u mogućnosti da damo, uspeh zajednice je zagarantovan.
Ovaj stav mi se jako sviđa. :)
Broker wrote:Kasnije kada se razvijemo neko će postati moderator, neko glob. mod neko stručni a neko počasni član. Naravno za to je neophodno kritična masa "običnih" članova.
Uglavnom te pozicije u ovom trenutku nisu uopšte bitne.
Da mi prvo dođemo do nekih 15 aktivnih članova na zajednici, eto nam prvog cilja.
Možda je dobro što si ovo napisao. O tome smo već pričali ranije u "zatvorenim" delovima foruma, ali nismo ništa pisali javno.
Broker wrote:1. gde god sam u mogućnosti promovišem zajednicu (drugi forumi, sajtovi, blogovi, FB, Twitter, G+, YT itd...)
2. gledam da dovdem novih člnaova koji će biti aktivni (danas dolazi jedan stari drugar Liner, da li i koliko će biti aktivan ne znam tačno)
3. radiću na video prilozima na Youtube Slackware Srbija kanalu
4. postavljaću pitanja, uglavnom početnička, zato što sam nedavno migrirao sa Debian/*buntu distroa na Slack
Podržavam i sviđa mi se lista. :beer:

Videćemo da napravimo i jednu zvaničnu listu. Čisto da ljudi znaju šta je trenutno u planu. Ovo možda neće biti dostupno neregistrovanim korisnicima.
Broker wrote: 5. (namerno sam ovu tačku izdovio zato što neće biti odmah sprovedena a i trebaće bi zeleno svetlo od administracije zajednice)
Nameravam pokretanje ineternet radia Slackware Srbija, ali otom potom, sada ima prečih stvari od radia...
Ovo je zanimljiva ideja. :) Pričaćeš nam više u delu za stručne saradnike. Kad se to aktuelizuje postavićemo i temu na javnom delu. ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 25 Jan 2012, 15:52


Btw, za sada ne bih pravio neku veliku promociju. Prvo da postavimo osnovne stvari na svoje mesto (tj. da ima šta i da se promoviše ;)). Pričaćemo o tome detaljnije za koju nedelju. Ali ok je razmišljati o tome i u ovome periodu. Podržavam. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 25 Jan 2012, 16:21


Dobro, možemo svi da se zjasnimo šta bi mogli da radimo i time doprinesemo zajednici.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 321
Joined: 23 Dec 2011, 14:23
Location: Kraljevo

Post Napisano: 25 Jan 2012, 16:54


ovako, ja mogu:
1. da radim pocetnicke tutorijale
2. da opisujem distribucije
3. da radim opise igara za linux
4. da promovisem zajednicu

to bi bilo to.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 25 Jan 2012, 19:33


@Broker

Slažem se sa svim što si napisao. Pogotovo mi se sviđa spisak stvari koje bi mogao da radiš. Ovdje prvenstveno mislim na prve 3. tačke, jer svaka zajednica treba bar jednu osobu sa takvim "zadacima".

Tačka 5. Šta bi tačno "emitovao" na tom internet radiju (podcastu)? Zvuči mi zanimljivo, ali me zanima kako si to zamislio.

@mpman

Tačka 2. Ovo je strikno moje lično mišljenje i nadam se da nećeš shvatiti pogrešno... Ja bih sveo na minimum druge distribucije (iskreno - ne bih uopšte trošio vrijeme na njih), izuzev ako su Slack-based. Već smo pričali na tu temu (na kraju krajeva još je svježa diskusija na temu BSD podforuma) i bilo bi najbolje da se skoncetrišemo na stvari vezane za Slack. U suprotnom, mislim da "razvodnjavanje" sadržaja nas neće nigdje odvesti.

Mislim da sam već pisao šta bih ja mogao, ali evo ponoviću:

1. Prevod i pisanje dokumentacije (na forumu i wiki);
2. Pomoć članovima u rješavanju problema;
3. pisanje build skripti (naši projekti, na zahtijev itd.) i testiranje istih na x86_64 Slack-u (u slučaju potrebe, nije mi problem staviti 32-bitni u VBox);
4. davanje ideja, prijedloga, pomoć u administraciji itd.

U suštini, standardne stvari koje se očekuju od jednog člana, s napomenom - koliko mi to vrijeme dozvoli, naravno. ;)

Možda bi mogli formirati jednu temu sa tekućim zadacima i nekim srednjeročnim planom, otvorenu za sve članove? Čisto da olakšamo posao bocke-tu, drummer-u i ostaloj ekipi. Pa neka se ljudi prijave u zavisnosti šta im odgovara, koliko znaju i šta ih zanima.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 25 Jan 2012, 20:37


Ja mogu sve po malo, ali ne mogu da se obećam za nešto konkretno i za nešto duže, pogotovo što trenutno ne koristim Slack. Mada priznajem, ulenjio sam se na prikazima softvera, ali i ponestalo mi je ideja (tj. zaboravio sam šta još ima od zanimljivijih programa), a da tražim neke nove i njih testiram to mi je komplikacija. U koliko sam u mogućnosti pomagaću oko rešavanja problema (Linux a i globalno), tu sam i za predloge, ideje, itd. Promovisanje će slabo da ide, ljudi oko mene se jedva bore i sa windowsom. Mada imao sam jednog "učenika" ranije, ali sam znao da će brzo da batali i tako je i bilo :) A moj "učitelj" nije forumaški tip, što je šteta jer programer po zanimanju, njega sam još davnih dana lomio da dođe na forum al slaba vajda :)

Suština: kad sam tu tu sam, kad nisam vozite bez mene :P
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 25 Jan 2012, 20:40


Hvala Qki. :beer:

Abraxas, možeš li meni da pokažeš neke početničke stvari u Slacku?
Ako možeš, stavi slobodno to pod tačku.

Idemo dalje. Nema potrebe da se stidite, samo napred, puacjte. :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests