Nece na Net !

Sve u vezi mreža i povezivanja na Internet

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 25 Jan 2009, 16:29


Pozdrav ljudi!Skinuo sam backtrack3 beta i podigao sistem sa livecd. Citao sam da linux teze prepoznaje neke wireless kartice ali je moju ipak prepoznao a ona je Gigabyte GN-WPO1GS.Prvi put se srecem sa linuxom pa ako bi bilo ko pomogao bio bih mu zahvalan.Procitao sam neke teme u vezi podesavanja ali nisam nasao u vezi samog naloga tj internet konekcije. Znaci,na ikonici dole desno pokazuje ime provajdera,ip adresu,jacinu signala. Ono sto je meni potrebno je kao kod windows-a wireless wizard connection. Mislim da je to ovde upravo aplikacija kppp ali ne mogu da se snadjem u potpunosti. Dakle,kada otvorim program idem na opciju Accounts pa New pa Manual setup(kod wizard-a provajder nije na spisku).Otvorim Dial i tamo stoji Connection name(?),Phone number(?) e sad sta ce mi ovo jer se kacim preko wireless-a.Authentication:PAP/CHAP. Callback type:none. Sledece podesavanje je za IP. Cekiran je Dinamic IP address.Tu je takodje Auto configure hostname from this IP. Sledece je Gateway i tu stoji cekirano Default gateway.Cekirano je i Assign the default route to this gateway.
Dalje je DNS.Domain name(?).Cekirano:Configuration automatic.Ako postavim na Manual configuration tada mi treba i DNS IP address(?). Sledeca stavka je Login Script.ovde stoji Expect i linija za upis teksta(?).Zatim ide EXECUTE i tu se nalazi:Before connect,Upon connect,Before disconnect,Upon disconnect.Ovde se takodje upisuje text(?). Sledece je ACCOUNTING i tu je Enable accounting i Volume acccounting-no accounting.Napisao sam detaljno sto se tice naloga pa ko zna a ne mrzi ga neka pomogne.
Da li je potrebno podesavati i modem?
U postavkama Modems ide DEVICE name(?),zatim Device :/dev/modem. Flow control: hardware(CRTSCTS).Line termination:CR.Connection speed:921600.Cekirano je Use lock file. Modem timeout:60sec. Kod MODEM je cekirano Wait for dial tone before dialing. Busy wait:0sec.
Ako ovo nije program(kppp)kojim se pravi nalog za wireless net molio bih da mi pomognete da pronadjem isti i najzad pocnem da surfujem sa linuxom.Hvala unapred.



offline

Post Napisano: 27 Jan 2009, 10:40


Za konekciuju na AP koristi se iwconfig, dok za pppoe konekciju koristi se rpppoe paket, i pppoe-setup, pppoe-start,pppoe-stop script-ovi, prvo se pokrene pppoe-setup i prodje se kroz setup i podese parametri, mada je mogce i rucno, mislim das e nalaze /etc/ppp/pppoe.config ili nesto slicno.



offline

Post Napisano: 27 Jan 2009, 19:33


Ne koristim AP. Imam gore pomenutu karticu koja je vezana za antenu. Posto sam laik tj totalus amaterus,moze li malo jasnije uputstvo. Znaci,ako sam te skontao,klik na ikonicu dole levo(sa crnim monitorom),pa kada otvori tu ukucam pppoe-setup?  :embarrassed:



offline

Post Napisano: 29 Jan 2009, 10:21


pppoe sluzi za autentifikaciju kod provajdera da mu se posalju vasi user name i password ako je takva vrsta koneckije.
mada postoji i konekcija koja je vezana za adresu wlan kartice MAC adresu
Konekcija na AP od provajdera se vrsi preko iwconfig-a ( za vise informacija " man iwconfig " )
Ja sam to odprilike radio ovako
kao root:
ifconfig wlan0 up
iwconfig wlan0 mode managed
iwconfig wlan0 nick "provajder" (mislim da sam ovde stavljao SSID provajdera
iwconfig wlan0 channel N (gde je N kanal na kom se emituje signal provajdera)
iwconfig wlan0 enc off
iwconfig wlan0 ssid "tvoj essid"

i posle toga iwconfig kad se odkuca morao bi da prikaze da je konektovan na AP da prikaze brzinu linka, SSID, kanal koji je podesen itd...

Sledece sta treba je ako se konekcija vrsi preko pppoe onda treba podesiti pppoe i konektovati se, i onda odraditi dhcpd wlan0 ili ppp0 ne secam se vise, mozda jos neko na forumu radio nesto slicno pa nek me ispravi ako gresim u nekim stavkama.
Nadam se da je nesto bilo od pomoci



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 67
Joined: 31 Dec 2007, 15:27
Location: Зубин Поток
Contact:

Post Napisano: 29 Jan 2009, 16:32


Evo ja sam danas privi put podesio wireless da radi kako treba. Ja ne koristim provajdera vec imam access point na faksu tako da njemu pristupam. IP adresu mi dodeljuje DHCP server i ne postoji nikakva enkripcija. Pokusavao sam sa komandom iwconifg ali mi je komanda izbacivala gresku kada sam hteo da podesim kanal na auto (iwconfig wlan0 channel auto) tako da sam rucno editovao fajl /etc/rc.d/rc.inet1.conf. Ne znam kako to ide preko provajdera verovatno na drugom mestu treba da unosis username i password ali sto se tice podesavanja za wireless probaj sa ovim config fajlom mozda ti nesto pomogne.
IFNAME[4]="wlan0"
IPADDR[4]=""
NETMASK[4]=""
USE_DHCP[4]="yes"
DHCP_IPADDR[4]=""
WLAN_ESSID[4]=UPR-SC-D3-D1
WLAN_MODE[4]=Managed
WLAN_RATE[4]="54M auto"
WLAN_CHANNEL[4]="auto"
Ko ovde ne poludi taj nije normalan


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests