Claws Mail

Sve u vezi mreža i povezivanja na Internet

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 20 Nov 2014, 16:18


Samo da ga pohvalim - zaista "grize."

Nažalost, Mozilini Thunderbird i Firefox su mi suviše tromi i ponekad bagoviti pa sam ih se nerado definitivno otarasio jer gomile raznoraznih dodataka zaista ne smatram prioritetnim kvalitetom nekog programa i opredelio se za SeaMonkey i Claws Mail.

Koristim ga sa clamav-om i bogofilter-om i takođe ga instalirao preko SlackBuilds-a. Prezadovoljan sam.

Možda je malo komplikovanije podesiti ga, ali postoje i solidni video tutorijali.




Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 20 Nov 2014, 22:17


Ja sam veliki fan Clawsa. Koristim ga već nekoliko godina. Za to je kriv Urke za koga pretpostavljam da je u međuvremenu prešao na Outlook. :P Ali u ono doba kada je bio jedan od najglasnijih promotera slobodnog softvera u zemlji, dugo je bio korisnik Claws Maila.

Nisam koristio bogofilter ili clamav. Ovo prvo zato što su sve moje adrese na gmailu (znam, znam...) i oni rade direktno (i uglavno korektno) antispam filtriranje, a ovo drugo zato što... Kakve to emailove i od koga očekuješ kad koristiš antivirus na Linuksu? :grin: Ako stvarno očekuješ da dobiješ Linux virus na email, rekao bih da se družiš sa pogrešnim ljudima. :beer:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 20 Nov 2014, 22:35


Samo bih još pomenuo da Claws mail ima prilično moćne mogućnosti filtriranja i bez bogofiltera. ;)
Screenshot-11202014-101910PM.png
Što se tiče mana... Jedna stvar u kojoj Claws nije baš najbolji je pretraga email-ova. Pogotovo kad imaš više naloga.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 21 Nov 2014, 09:10


bocke wrote: Kakve to emailove i od koga očekuješ kad koristiš antivirus na Linuksu? :grin: Ako stvarno očekuješ da dobiješ Linux virus na email, rekao bih da se družiš sa pogrešnim ljudima. :beer:
Poslovna upotreba, a nije zgodno ako win korisnicima koji su u ogromnoj većini (a možda i svi) prosleđujem viruse i sl. preko mejla.
Clamav odrađuje proveru u trku i dobar je, brz i sl., ali ako se želi max. pouzdanost (ume Clamav i da omaši ponekad, ali zaista retko) - onda Bitdefender koji i u besplatnoj verziji bolje otkriva nego većina (pre)plaćenih alternativa.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 181
Joined: 17 Jul 2015, 17:09
Location: Levo od Albukerkija

Post Napisano: 29 Jul 2015, 15:59


Pozdrav!
Probao sam ovaj programčić i mnogo mi se dopada, naročito brzina i minimalni resursi koje koristi.
Međutim, nisam uspeo otkriti kako da mi prikaže HTML sadržaj kako treba, tačnije "external content" poruke.
(foto, embedded video, itd.)
Da li je uopšte moguće to podesiti ili sam nešto prevideo?
Ako nije, zamolio bih da mi preporučite program koji podržava te opcije (osim Thunderbirda, moliću,
jede mi ovu staru mašinu!) jer zbog poslovne komunikacije moram videti "sve" što piše u poruci.
Naravno, druga strana je na M$ Vindouzima i ne zanima ih šta se kod mene dešava. :angry:

Hvala! :beer:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 29 Jul 2015, 17:16


Postoji plugin koji se zove "Fancy HTML Viewer". Instalira se uz Claws Mail ako je pri izgradnji dostupan webkit. Ako je izgrađen, može se lako aktivirati. Configuration->Plugins->Load, a zatim iz dialoga izaberi "fancy.so". Ako "fancy.so" ne postoji, to znači da je Claws Mail izgrađen bez ovog dodatka.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 29 Jul 2015, 17:20


Što se tiče pisanja HTML email poruka Claws Mail dokumentacija kaže sledeće:
Does Claws Mail allow me to write HTML styled messages?

No. A discussion has gone around over this topic, and the outcome was that HTML mail is not wanted. If you really need to send HTML, you can of course attach a webpage to an e-mail.
A u vezi sa pregledanjem HTML email poruka, ima nekih dodataka koje možeš da proveriš.
http://www.claws-mail.org/plugin-gtkhtml2.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.claws-mail.org/plugin.php?plugin=dillo" onclick="window.open(this.href);return false;

Kako rade, koliko su pouzdani i koliko se održavaju ne znam.
E sad ti ostaje da probaš neko od tih dodataka i da sačekaš da se još neko oglasi :)

EDIT: preteče me koleza :D
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 181
Joined: 17 Jul 2015, 17:09
Location: Levo od Albukerkija

Post Napisano: 29 Jul 2015, 19:22


bocke wrote:Postoji plugin koji se zove "Fancy HTML Viewer". Instalira se uz Claws Mail ako je pri izgradnji dostupan webkit. Ako je izgrađen, može se lako aktivirati. Configuration->Plugins->Load, a zatim iz dialoga izaberi "fancy.so". Ako "fancy.so" ne postoji, to znači da je Claws Mail izgrađen bez ovog dodatka.
stereo wrote:Što se tiče pisanja HTML email poruka Claws Mail dokumentacija kaže sledeće:
Does Claws Mail allow me to write HTML styled messages?

No. A discussion has gone around over this topic, and the outcome was that HTML mail is not wanted. If you really need to send HTML, you can of course attach a webpage to an e-mail.
A u vezi sa pregledanjem HTML email poruka, ima nekih dodataka koje možeš da proveriš.
http://www.claws-mail.org/plugin-gtkhtml2.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.claws-mail.org/plugin.php?plugin=dillo" onclick="window.open(this.href);return false;

Kako rade, koliko su pouzdani i koliko se održavaju ne znam.
E sad ti ostaje da probaš neko od tih dodataka i da sačekaš da se još neko oglasi :)

EDIT: preteče me koleza :D
Ok, hvala momcovi. Očigledno nije zapakovan sa fancy.so, jer nemam taj plugin. Preuzeću izvornu arhivu,
pa ću odraditi "pešaka".

:beer:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 12 guests