Vivaldi browser

Sve u vezi mreža i povezivanja na Internet

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 181
Joined: 17 Jul 2015, 17:09
Location: Levo od Albukerkija

Post Napisano: 03 Dec 2015, 22:22


Pozdrav svima!

Temu sam otvorio da bih podelio svoje prve i veoma pozitivne utiske o ovom pregledaču.
Verujem da znate o čemu je reč, ali za svaki slučaj veza do stranice.

(BTW imam utisak da upravo njihovu stranicu najsporije učitava. :cheesy: )

Veliki sam fan stare Opere (do verzije 12.x) koju smatram najboljim i najprilagodljivijim veb pregledačem,
od svih koje sam koristio. (Sve u svoje vreme, naravno.)

Dakle, Vivaldi.
Instalirana verzija je 'snapshot 1.0.330.3_1', izgrađena pomoću 'sbopkg'. Mislim da je objavljena polovinom novembra.

Napomenuću da nisam instalirao dodatne ffmpeg kodeke (Slackbuilds nudi i tu opciju), ali sam prethodno na sistemu imao
Chromium 46 i pepper-flash-plugin-19.0.0.245-x86_64. Oba paketa su iz Alien Bobovog repoa, a potrebni su da bi Vivaldi
'zasvirao' kako treba.

Posle nekoliko prostih testova - učitavanje soundcloud.com, youtube.com i sl. nabudženih lokacija, mogu samo 'kapu dole'
svima koji su odgovorni za Vivaldija.
Osim što sledi filozofiju stare Opere (korisnik bira funkcije), Vivaldi je nasledio i veoma brz odziv
na pomenutim lokacijama.
Treba li pomenuti da su tu beleške a la Opera 12.x, side panel i najava integrisanog email klijenta?

Jedinu zamerku za sada, uputio bih na adresu pretraživača. Zašto, pobogu, Bing kao default?
Naravno, lako se može promeniti i izbrisati, nakon postavljanja npr. DuckDuckGo za šefa njuškala.
U ponudi su i neke šašave opcije, npr. Transform 3D i hrpa nekih filtera, od kojih mi se najviše dopao 'Filter B&W'.
Neke prilično šarene stranice, napokon su čitljive. :)

Za kraj ću pomenuti i da je Ruarí Ødegaard odnedavno u Vivaldi timu.
Znajući koliko je doprineo razvoju Opere, ne očekujem ništa manje ni u ovom slučaju.

Vivaldi trenutno opravdava očekivanja, a što je možda i bitnije, svoje ime.

Živi bili! :beer:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests