Bonding

Sve u vezi mreža i povezivanja na Internet

Moderator: Urednik

Post Reply

Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 21
Joined: 17 Jul 2012, 08:10

Post Napisano: 08 Feb 2016, 20:09


Zdravo društvo,

Ima puno dokumentacije na netu, ali ovde na sajtu nisam našao ništa. A ipak lakše je na svom jeziku komunicirati.
Da li je neko, pretpostavljam da jeste radio, Bonding interface, na primer eth0 + wlan0.
Da li na desktop računaru može bez spoljašnjeg switcha da se dobije veći protok spajanjem dva interfejsa
eth0 i wlan0 u jedan virtualni. :question:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Feb 2016, 23:20


Nažalost nisam u mogućnosti da pomognem. Susretao sam s time samo u prolazu. Ali je i to bilo jako davno, pa ne mogu čak ni da ti preporučim literaturu.

Mislim da bi teoretski bilo moguće na taj način povećati protok. Tehnologija za to postoji jako dugo u izvornom kodu kernela. Samo nisam siguran koje su vrste uređaja podržane i da li je moguće kombinovati interfejse različitog tipa.



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 21
Joined: 17 Jul 2012, 08:10

Post Napisano: 09 Feb 2016, 05:47


Hvala na odgovoru,

Ne može Bonding tet tako lako, potreban je hardver, switchevi itd. Tek kasnije sam video posle čitanja
dokumentacije i na netu.

Ranije su radili balansirenje više konekcija različitih provajdera sa Iptables rutiranjem.
Jedan primer ovde.

Postoji i softwer Dispatch Proxy
Ali je pomalo bagovit, negde radi a negde ne.

poz



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 09 Feb 2016, 16:50


slack1 wrote:Ne može Bonding tet tako lako, potreban je hardver, switchevi itd. Tek kasnije sam video posle čitanja
dokumentacije i na netu.
Ne verujem da je to zaista potrebno u kućnoj varijanti. Pogotovo kad je u pitanju samo jedan računar. :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests