Konfiguracija Wirelessa na Slackware 13? [Sredjeno]

Sve u vezi mreža i povezivanja na Internet

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 29 Mar 2010, 19:23


Pozdrav svima!

Pregledavajuci forum (kao gost) dodjoh do zakljucka da bih ovde mogao da dobijem resenje mog problema  :grin:
elem da predjem na stvar...

Instalirao sam Slackware 13 i nikako ne mogu da se snadjem i provalim kako da konfigurisem wireless,inace sam pocetnik u linux svetu...
Kucah raznorazne komande nadjene na netu sa raznih sajtova,ali bezuspesno...pa bih molio da mi pomognete...
Ovako wireless kartica je AirLive WT2000PCI (rt61) i povezana je sa antenom direktno kablom (bez access point-a) ... koliko sam skontao "net" mi je na wlan0 ... provajder koristi DHCP,znaci automatika ... pa ako bi neko hteo i bio dobre volje da napise jedan how to tutorijal step by step ... a najvise me zbunjuje onaj deo kada treba da se "nakacis" na net a niko da objasni kako i gde kucas ono "username" i "password"

Naravno sve bih voleo da mi se pokrece dok se Slack podize... :embarrassed: (al sam naporan  :grin: )

Ako treba nesto da se izlista ili jos neki podaci iz nekih fajlova recite ja cu ih u najbrzem vremenu dobaviti,jer stvarno bih zeleo da koristim Slackware i kurtalisem se ovog  :evil: windowsa!

Unapred se zahvaljujem!
Last edited by ..::RaVeN::.. on 15 Apr 2010, 19:26, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 29 Mar 2010, 19:48


Ja to nisam radio odavno, koliko sam shvatio u pitanju je wireless + pppoe konekcija,

Za konekciju na neki AP
Prvo ukljuciti interface

Code: Select all

$ ifconfig wlan0 up
za pretragu mreze npr. moze se koristiti

Code: Select all

$ iwlist wlan0 scan
Konekcija na odredjeni ESSID (nadam se da se tako kaze)

Code: Select all

$ iwconfig wlan0 essid <AP>
sledece je potrebno podesiti pppoe nadam se da je ovako

Sto se tice automatskog starta, moze se dodati u /etc/rc.d/rc.local najprostiji nacin,  postoji i rc.wireless i rc.wireless.conf ali nikad nisam koristio tako da ne znam
u rc.local dodati jednostavno red po red, i jos ovo pppoe-start za PPPoE konekciju na kraju

Code: Select all

ifconfig wlan0 up
iwconfig wlan0 essid <AP>
pppoe-start
Mislim da bi to trebalo da vrsi posao ali ne garantujem


Usput za admine i moderatore, prebacite ovo u Slackware > Mreze
Last edited by branko on 29 Mar 2010, 19:56, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 30 Mar 2010, 19:54


branko prvo ti da se zahvalim jer kako vidis pisem odgovor sa Slacka,drugo...bio sam tako bliiiiizu da sam vise nego ljut na sebe,elem konekcija radi jos ostaje da se naviknem na novo okruzenje i sta reci ... jos jednom hvala  :grin:



offline

Post Napisano: 30 Mar 2010, 20:38


Dobro nam dosao u ovu malu zajednicu. Drago mi je da radi, i nadam se da ces biti zadovoljan sa slackware-om.



offline

Post Napisano: 30 Mar 2010, 21:35


Tema premestena u Slackware >> Mreze


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests