Slackware Packages Search Engine

Uputstva, saveti i trikovi

Moderator: Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 03 Aug 2012, 13:06


Slackware Packages Search Engine je još jedan u nizu pretraživača Slekver paketa ali i skripta za ažuriranje postojećih programa na vašem operativnom sistemu.

Neohodno je da se prijavite na
http://www.slackabduction.com/sse/index ... BukvUQcvrc" onclick="window.open(this.href);return false;
Registrujete se, te izvršite aktivaciju naloga sa vašeg e-mail naloga (proveriti spem box, meni je tamo otišao aktivacioni mail).
prikaz8.jpeg
Potom ćete dobiti skript updmysserepo.sh pomoću koje možete da ažurirate vaš Slekver sistem (od kada ga koristim nije bilo ažuriranja, a koristim ga od nedavno).

Code: Select all

bash-4.1$ chmod +x updmysserepo.sh
bash-4.1$ ./updmysserepo.sh

 Package Tracker v.1.0 for Slackware Package Search Engine
 Processing your request ...
 Found 1091 packages
 #5015239c37ac3 - Update ok
 bye!

bash-4.1$ 
"Slackware Packages Search Engine" ima nekoliko korisnih stvari koje će vam uštedeti prilično vremena, naručito kada su u pitanju paketi sa puno zavisnosti.

Recimo (kao primer) tražite paket libcanberra, i pošto upišete u polje za pretragu dobićete rezultate
prikaz6.jpeg
Na ovom primeru vidimo da je kod mene paket libcanberra već instaliran. Kao što se vidi označen je zelenom strelicom.

Sada uzimam drugi primer. Recimo tražim paket upower.
U ovom slučaju paket upower nemam instaliran, a ispod se tačno vide neophodne zavisnosti za paket upower.
One koje su precrtane njih znači već imam instalirane, a oni paketi koje su bele bolje (zapravo su to linkovi do tih paketa) mi nedostaju da bi traženi paket upower radio kako treba.
Prikaz
upower.jpg
Znači u ovom slučaju mi nedostaju tri paketa, libimobiledevice, libtasn1 i usbmuxd, bez kojih paket upower ne bi radio, ili ne bi radio kako treba. Jednostavno kliknem na link paketa koji mi nedostaje, preuzmem ga te instaliram.

Pored navedenog od informacija imate još i sledeće.
Od koga je paket (recimo alienBOB-ov ili slacky.eu-ov), za koju je arhitekturu (32 ili 64bit), za koju verziju Slekvera (13.37 ili 13.01...), opis paketa, zavisnosti, konflikt (ako postoje) i sugestije (takođe ako postoje). Verujem da nisam naveo sve, ali ako ga budete koristili videćete i sami.

Važna napomena
Ovaj sistem pretrage i skeniranja paketa vašeg sistema (neki korisnici će verovatno to videti kako manu u smislu bezbednosti) je još uvek u test fazi i to treba imati na umu.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests