Najbagovitiji distro

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik


Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 07 Sep 2012, 22:15


Ја сам исто могао да кажем за Чакру. Серијал Архимед је био одличан, али није ми јасно шта направише од тренутног издања, Клер. Смучило ми се да се бакћем са тим. Па мени је Арч КДЕ стабилнији од најсвежије Чакре :)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 11 Sep 2012, 01:28


Čakra je napravila malu papazjaniju prilikom instalacije paketa. Pacman, bundle, ccr.. Mnogo kume.. :) Shvatam da rade na nekom novom paket menadžeru ali dok to ne završiš, jednostavno nemoj puštati distribuciju. To je generalno mana većine komjunitija. Žure da izbace distro da bi ispoštovali rok a proizvod je polu upotrebljiv.
Mogli su lepo da se drže pacmana, uz ccr pa i bundle da ubace preko njega i bilo bi mnogo lakše. Ovako sve deluje nekako..



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 11 Sep 2012, 06:49


Пази, Архимед серијал је био стабилан да стабилнији није могао да буде. Право чудо. Таман сам помислио да је то то, кад оно...
...дође Клер :)

Да, Чакра користи и даље пакмен, али развија Акабеи управник пакетима, свој... Још је у тест фази. Мени се не свиђа то што су много укочили систем са овим Бандл системом. Муке настају приликом ажурирања пакета. Ако имаш покретаче за тај пакет у панелу, након ажурирања мораш да их уклањаш, па да из к-менија довлачиш нови покретач јер овај у панелу постаје бео, неупотребљив.

Има Чакра још доста тога да уради, у сваком случају поздрављам осамостаљивање, али дуг је пу пред њима и свима који користе Чакру.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 11 Sep 2012, 10:18


I ja sam se igrao sa Arhimedom ali je kasnije došla Kler. Obzitrom na to da je rolling distribucija, trebalo bi da se apdejtovao automatski na Kler. Nisam imao problema.. Mada ja sam ti generalno najprosečniji mogući korisnik.. :)

Baš tako, mlad je projekat ali mi se sviđa. Mislim da ima neku perspektivu. ;)



offline

Posts: 1
Joined: 17 Dec 2012, 10:05

Post Napisano: 17 Dec 2012, 10:20


Probao sam razne čudne distroe i odustajao od istih što zbog nedostatka funkcionalnosti što zbog bagovitosti..
Hteo sam nešto drugo da kažem. Osvrnuo bih se na Mandrivu koja je ala win bagovita po svakom novom izdanju, ali je bez obzira na to uvek bila i ostala moja omiljena distribucija. Kad neko hoće da ima sveži softver u našem svetu mora da računa i na bagove. Ono što je bitno, po mom skromnom mišljenju je da se mandriva najlakše prilagodi potrebama posebno ako ste navikli da je koristite. Rešenje za svaki instalacioni problem možete naći istog trenutka na zvaničnom forumu, kao i za ostale probleme. Ovo važi i za ostale Velike distribucije.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 17 Dec 2012, 11:44


Можда, нисам користио Мандриву. Слична је ситуација и са Арчом и Чакром - мора да се прати званични сајт због разноразних обавештења која се тичу решавања евентуалних проблема који могу да се јаве приликом ажурирања итд...
Чакра је сад убацила једну новину што ће умногоме олакшати такве ситуације - http://linog.info/cakra-mirror-check-i-pacman-helpme/

Мада, Слеквер је кева :)
Само ти јаве да има доступно ажурирање и удри. Нису тако честа (у стабилној грани), али су као стена. Не мож' ништа да ти фали :)

Мани је само много криво због Пардуса. То је била дистрибуција. Стабилна, једноставна, КДЕ :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 17 Dec 2012, 12:03


И да, оно што сам хтео да кажем :)
Чакра се већ са новим издањем издигла из пепела. Дакле, друга Клер је била већ одлична. И сада је све добро тако да слободно Чакра може да се изопшти из ове групе.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 19 Dec 2012, 01:51


Mislim da nije definitivno da je Pardus ugašen. Nešto kao privremeno.. Inače, baš mi je žao što ga nisam isprobao..



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 81
Joined: 03 Apr 2012, 19:18

Post Napisano: 26 Dec 2012, 22:15


za mene je ubuntu bio najbagovitiji


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests