Arch Linux-osnovne stvari

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik


Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 17
Joined: 04 Feb 2012, 07:47
Location: Kruševac
Contact:

Post Napisano: 05 May 2012, 22:10


U suštini jeste Arch, tj. konfiguracijom čistokrvog Arch-a dobiješ ArchBang, nema razlike u kernelu(update dobija sa zvaničnih Arch repo-a). Zamisli da na Arch instaliraš i konfigurišeš OB, dodaš nekoliko aplikacija... Derivat toga je ArchBang.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 06 May 2012, 02:18


Ok je to ali negde sam čitao da nije u potpunosti rolling release, već nešto između. Valjda se pravi snapshot kernela jednom u mesec, dva i on se "zamrzava". Rolling release je samo za software.. Moguće je da sam pomešao nešto.. :)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 12 May 2012, 00:45


Postavio sam pitanje i na MC forumu ali kontam da ovde ima više linukaša.. :D

Pitanje je u vezi ključeva jer mi stvari tu nisu baš najjasnije.

Uradio sam pacman-key --init

Nakon toga sam podesio SigLevel = Required DatabaseOptional TrustedOnly.

Nakon toga, sistem se apdejtuje ali ne može da se apgrejduje jer nemam ključeve (valjda). Osim klasičnih repoa koristim i archlinux.fr.

Ranije sam imao opciju SigLevel = TrustAll i sve je radilo lepo ali sam čitao negde da to ne treba da stoji jer nije sigurno pa mi đavo nije dao mira. :)

Može li neko da mi objasni kako treba to da podesim pošto mi, kao što rekoh, iz wikija i uputstva nije baš najjasnije.



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 17
Joined: 04 Feb 2012, 07:47
Location: Kruševac
Contact:

Post Napisano: 12 May 2012, 19:39


Ja držim SigLevel = Never već duže vreme i nemam problema, a pravo da ti kažem ne znam ni zašto bi ih imao.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests