Potreban Savet za sklapanje instalacionog CD-a

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik

Post Reply

Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 28 Dec 2011, 19:30
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 09 Jan 2015, 16:12


Molim vas za pomoc.

Potreban mi je savet za instalacion CD, t.j. kako ga napraviti od svoje postojece distribucije naprimer kao backup Remastersys ne radi kako treba, znaci...

posedujem izmenjenu linux distribuciju Ubuntu 14.10 graficko okruzenje GNOME 3 (najnovija verzija) citav sistem i svi programi updejtovani... ali Remastersys ne radi kako treba nece svaki put da sklopi instalaciju prilikom rezanja na DVD i testiranje istog izbaci gresku kernel panic. probao sam na sveze instaliran sistem da sklopim instalaciju ali Remastersys ne radi.....

Nisam neki programer neko UI moderator (ako bi tako sebe mogao nazvati)

Takodje i UCK ima problem...

ne znam vise koje programe da skinem probao sam razne i svi ti programi su bez podrske ili nestabilni...

razumem se do-nekle u programiranju u squashfs tools (Alatka za kompresovanje fajl sistema....)

pa sam mislio da li bi bio u mogucnosti nekom jos naredbama da napravim LiveCD/DVD i Instalaciju.

eto svi saveti su dobro dosli. i molim za brz odgovor. i hvala unapred...



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 11 Jan 2015, 07:00


Milsim da je bolje da se javis na ubuntu forum srbija nego ovde... Ipak je to druga distribucija, mozda u sustini i jeste ista fora ali ipak razlike ima.
The quieter you become the more you are able to hear.



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 28 Dec 2011, 19:30
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 13 Jan 2015, 00:49


bad63r wrote:Milsim da je bolje da se javis na ubuntu forum srbija nego ovde... Ipak je to druga distribucija, mozda u sustini i jeste ista fora ali ipak razlike ima.
Ako znas ili ako neko zna. treba mi program za sklapanje instalacionog diska ili kako bi moglo da se odradi sa squashfs-tools???. uporedno trazim na ubuntu i slackware. ovde mi je ipak prijatnije za diskusiju.... Molim za odgovor jel mi je hitno... MOLIM BILO KO? Unapred Hvala :-X :-X :-X :huh:



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 117
Joined: 18 Jan 2014, 18:02
Location: /home

Post Napisano: 13 Jan 2015, 07:32


A da te pitam jel bi ti to radio za sebe posto ti sistem radi ok tako kako je ili bi radio za daljnju distribuciju?
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 28 Dec 2011, 19:30
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 13 Jan 2015, 12:22


radio bi i za mene posto mi je internet spor pa ne bih mogao kad me sistem se zezne da opet skidam razne programe koji mi trebaju za rad, a i imam jedan projekat pa bi treba da objavim beta fazu mog projekta.... evo nekih screnshoot-ova

http://linux-snow-star.is-best.net/images/razvoj5.png

http://linux-snow-star.is-best.net/images/razvoj.png

PS-- distribucija je u beta 0.6 fazi i trebao bih da je postavim do sredine februara pa tako molim za pomoc????? :question: :exclaim: :idea: :azn:



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 117
Joined: 18 Jan 2014, 18:02
Location: /home

Post Napisano: 13 Jan 2015, 13:05


Gle ja nemam iskustva sa tim programima, ali ako trebas napraviti za svoje potrebe onda iskoristi clonezillu i rijesio si stvar...
A sad dalje da primjetim, kazes da ti je internet spor, kako onda mislis tu distribuciju odrzavati? Znaci za svaki iso koji napravis ti ga moras i uploadati nekamo ili ga barem seedati a to ce sa losim netom biti vrlo tesko...
I kako mislis sam odrzavati taj projekat? Nije to mala stvar ako mislis ozbiljnije, moze se na netu naci hrpa takvih projekata koje koriste sam razvijatelj i njegova mama (nemoj me krivo shvatit) i obicno svi propadnu kroz kratko vrijeme..
Ako vec imas nekog znanja onda se radije ukljuci u razvijanje nekog od postojecih projekata i vise ces koristi ti imati a i oni kojima pomazes, a ako si toliko dobar i aktivan cut ce se za tebe bez obzira dal radis na svojem projektu ili ne (pretpostavljam da zelis napraviti ime u linux svijetu)..
Moj savjet je da se manis toga i ulozis to vrijeme koje imas u nesto korisno za zajednicu! :beer:
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 15 Jan 2015, 18:33


Ako želiš da napraviš Live CD/USB, baci pogled na: Linux Live Kit: http://www.linux-live.org/" onclick="window.open(this.href);return false;. Iza ovog projekta stoji autor Slax-a. Ima prilično opširnu dokumentaciju.

@Yeti: S jedne strane se slažem. :) Ali ako čovek želi da se igra, neka ga. Mislim da je jako pozitivno kad ljudi isprobavaju nove stvari.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 117
Joined: 18 Jan 2014, 18:02
Location: /home

Post Napisano: 15 Jan 2015, 21:05


@bocke:
Svakako se slazem i nema nista lose u tome jer je to sve ucenje i dobro ce doci i moze se puno napraviti.. Ali, uvijek postoji taj ali.. Nazalost i sam je rekao da nema bas previse znanja u programskom/kodnom dijelu nego je vise za vizualne modifikacije, a to neznam koliko bas ima smisla jer bi to mogao svaki iole ozbiljniji korisnik linuxa sam odraditi, a da ne kazem da je takvim korisnicima/razvijateljima vrlo tesko odrzavati takve sisteme i sve moguce bugove koji ce se naci (a bit ce ih, jer svi mi imamo drugacija racunala i potrebe i aplikacije i pristupe radu), jos kao plus na sve to je losa internet konekcija..
Daleko do toga da ne podrzavam takav pristup ili da imam nesto protiv covjeka il projekta, ali koliko sam upoznat projekat je u radu vec nekih 4-5 godina (sto je vrlo dugo) a zapravo jos nije ni ugledao svjetlo dana. Iz tih razloga sam rekao da je bolje to vrijeme posvetiti nekim drugim projektima, a ovakve igrarije ostaviti po strani ako se uvidi da nema nikakvog napretka od njih (barem ne kad je sam u svemu).
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 16 Jan 2015, 00:37


Ma slažem se ja s tobom. :) Samo kažem da je njegovo vreme, pa ako želi da se igra, neka. Ljudi su gubili vreme i na gore stvari. A od ovoga nema neke velike štete. Konkretniji doprinos zajednici bi bio kul, ali ne vidim da ovde ima prostora tome. Uzima Ubuntu kao bazu, tako da bi bilo prirodnije da traži pomoć/učestvuje/doprinosi Ubuntu zajednici. No, naravno da ni mi nećemo da ga odbijemo. Samo će pomoć i saveti s naše strane biti ograničeni.



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 28 Dec 2011, 19:30
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 16 Jan 2015, 22:21


Hvala Vam na komentarima i na savetima. za sad je to Ubuntu (jel nemam mogucnosti da skinem dr.) a planiram kad budem imao nesto brzi net. treba sad da menjam provajdera i uzmem 5 ghz opremu, da onda predjem na Debian ili mozda Slackware ili neki drugi kao bazu.. svaki pocetak je tezak a meni se nigde ne zuri, imao sam razne "podrske" koji su trajali 1-2 poruke i tkdalje...

Meni je cilj da stvorim (a uspecu) slobodan svet (otkljucani telefoni, slobodne usluge tipa tv reko neta) naravno pomagao sam u nekim projektima kao sto je prevodjenje nekih sajtova (tema- templata otvorenih-slobodnih za izmenu)
pogledacu da li mi nesto tako odgovara sto si mi poslao link... meni samo treba savet mala podrska.

ps-nece samo moju distribuciju koristiti mama (ma da vec koristi gleda online kanale :D) nego koristi ce i tata i komsije i tako mozda po neka modernija Baka u selu :-X ;) :P :rolleyes: :beer:

I tako ako ima jos koji alat da je u opticaju ili da se neko razume u squasfs :D hvala u napred


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests