Jel probao neko Serbian linux...

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 30 Jul 2015, 10:27


Mozda se prebacim na serbian linux... ne znam kako je sve odradjeno a zivo me zanima... ovo je vec drugo izdanje ako se ne varam. Ispod haube je to cist debian, mislim da je promenjena samo fasada... :evil:
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 30 Jul 2015, 10:40


Nisam probao i ne vidim razlog za time :) Meni je trebao stabilan sistem, sa kojim mogu da zaboravim da os uopste i imam, da mogu da radim sta meni treba a ne da se zezam sa podesavanjima, da trazim po netu kako se sta namesta i zasto na toj distribuciji radi drugacije...

Slackware nije bez razloga najstarija activna distribucija. Procitaj opet filozofiju koja stoji iza Slackware distribucije i cuvenu temu 10 razloga zasto bas Slackware. Probaj da se zadrzis nekoliko meseci da vidis kako ces zavoleti Slack kao nijedan drugi OS.

Imao sam gentoo godinu dana i rekao sam mu NE :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 30 Jul 2015, 10:51


Debian ipak nije tako mlad. Uz slackware je najstariji linux. Imaju svoju filozofiju i mnoge distribucije ga imaju za osnovu, ja ne zelim sebe da ogranicavam... slazem se to za slacware ali opet zanimljivo je i treba postovati to sto NAsi ljudi rade.
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 362
Joined: 15 Jul 2007, 03:58
Location: Beograd

Post Napisano: 30 Jul 2015, 11:54


Pa ti probaj šta ti je volja, niko te neće ograničavati.
Ako mislis pobjediti, ne smijes izgubiti!



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 30 Jul 2015, 12:05


U, al se branite, kao da vam je slackware majka rodila :D
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 30 Jul 2015, 12:14


Moje je mišljenje da nema potrebe za još jednom Linux distribucijom, pogotovo što ne donosi ništa novo a ni revolucionarno. Kako će neko da troši svoje vreme nije moja stvar :)

Smatram da je veća pomoć svima sa ovih prostora da se odradi lokalizacija (ko može i ima vremena, naravno) za programe, servise, instaler i sve ostalo što čini jednu distribuciju. Evo i kod nas na irc kanalu često dolaze kolege koji koriste druge distroe ali rade prevode programa koje koriste i na taj način doprinose. Pri tome niko ne bi ni znao da rade prevode da nisu pitali za par smernica :)

Kad probaš Serbian i ako ti se dopadne, probaj da im pomogneš u razvoju, malo da im pružiš podršku ;)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 30 Jul 2015, 12:23


Ja zelim da pomognem. i ovamo i onamo. :) zelim to oko prevoda aplikacija, to mi lezi. odakle da pocnem?
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 362
Joined: 15 Jul 2007, 03:58
Location: Beograd

Post Napisano: 30 Jul 2015, 18:15


Osim braće i sestara mama nam nije ništa drugo rodila :D

Ako se neko brani to si ti @sjaker.

Nemamo ništa protiv probavanja bilo čega, jer ćeš jedino na taj način naći distribuciju koja je najbolja za tebe, zato samo napred!
Ako mislis pobjediti, ne smijes izgubiti!



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 30 Jul 2015, 18:22


E ako niko nema nista protiv ja imam. Javno cu da kazem i trpicu posledice od admina ovog foruma ali daj serbian linux je *******,(iza ovog stava stojim ja a ne ceo forum ili sta ti ja znam)

Navedi mi 5 ma 3 ma 1 razlog zbog cega bi pre koristio serbian linux a ne obican debian, i ako je taj razlog neka lokalizacija, da li mozes da kazes i potvrdis da to isto ne moze da se namesti na obicnom debianu za 15 min??
The quieter you become the more you are able to hear.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 362
Joined: 15 Jul 2007, 03:58
Location: Beograd

Post Napisano: 30 Jul 2015, 19:13


@bad63r nemoj tako, neka proba čo'ek, pa neka izvuče svoj zaključak.

Kad bi tako gledali, osim debian-a, slackware-a i redhat-a ne bi trebalo da bude drugih distro-a, jer se na ovima namesti šta god hoćeš za 15min, ali eto, danas imamo preko 700 distro-a.
Ako mislis pobjediti, ne smijes izgubiti!


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests