Šta znate o SnowStar -u?

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 05 Nov 2011, 17:00


Hej drugari, šta znate o domaćoj distribuciji SnowStar?
Ja sam tek danas saznao za taj projekat, očigledno kasno jer je projekat na ledu od letos, bar tako piše na sajtu, zbog nedostatka razvojnih programera...

http://www.linuxsnow-stars.webs.com/

U svakom slučaju, podržavam sve distribucije dok god prate jednostavnost i fleksibilnost kakvu nam nudi Slackware :)
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 05 Nov 2011, 21:32


VIdeo sam pre nekoliko dana, nasao link na nekom forumu. Ne znam nista osim onoga sto sam video na sajtu (a tamo opet nema mnogo).
Kod nas je izgleda sve kratkog daha. Sta je bilo sa onim cp6linuxom? Ni on se nesto vise ne pominje. Sajt i dalje postoji, a poslednje izdanje je izgleda iz 2009.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 06 Nov 2011, 01:36


Bilo je dosta pokušaja da se formira domaća distribucija od onih pravih koje je pokrenula grupica entuzijasta i koji su imali pravu ideju, do onih bizarnih koji su služili da se izvuče novac od poreza - da da, mislim na priču kada je vlada dala pare da se 'posrbi' Ubuntu pre nekoliko godina... od toga naravno nije bilo ništa, svu lokalizaciju su uradili ljudi dobre volje kojima je jedina satisfakcija bilo to što rade. Ja sam ispratio samo one starije kada mi je izgradnja sistema *from scratch* zvučala kao zanimljiv projekat za letnji raspust.  :P
Setio sam se jedne prilično satirične, ali nažalost istinite fore iz prve polovine devedesetih koju sam iskopao u jednoj knjizi, mada sam je guglovanjem maločas video i na internetu pa je odatle kopiram u originalu :) Primenljivo za domaće distribucije...
Fora je inače povezana sa čuvenim 386BSD, takođe i starijim BSD vs. System V, ratom sa početka devedesetih, koji se završio tako što je GNU/Linux oduvao sve budale sa UNIX scene i uzeo ono najbolje od oba standarda a potom postavio potpuno nove standarde. Elem, evo fore: UNIX will be preempted by NT. UNIX doesn't know it yet - it won't notice until it's too late, because UNIX is the Yugoslavia of software, at war with itself -- but it's all over.
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 28 Dec 2011, 19:30
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 28 Dec 2011, 20:00


Snow Star Projekat nije na ledu ali moramo priznati da se sporo razvija, ali kao što nam piše na sajtu da nemamo dovoljno programera koji bi pomogli??? Jer svako trazi neku novčanu nadoknadu, iskreno nas četvorica menjamo GNU/Linux Ubuntu distribuciju i niko nemam nikakve prihode elem...

Šta doprinosi da se Snow Star sporo razvija:
Nepodržanost srpskog interneta provajderinga. tj internet provajder (kog neću imenovati) kojim sam pretplacen ne-podržava otvaranje njihovog wireles naloga preko linuxa tj nepoznaje ni jedan linux distro, nego samo "Windows XP/Vista/7" kao da je to zakon za sve operativne sisteme!!!!
Društveno ne-zalaganje za napredak to znači da treba sve da delimo i međusobno pomažemo  :beer: bez obzira na ostale teškoće (novčane i moralne)...

Ukratko kao osnivač Snow Star-a mogu da kažem da ću se uveg zalagati da Snow Star izlazi bar jednom godišnje, i uskoro izlazi Development Relase3 (DR3) izdanje a posle njega će DR4 (posle nove godine) i onda finalna verzija Snow Star-a.

I još jedna molba ako je neko zainteresovan nek nas kontaktira na linuxsnow.star@gmail.com
Unapred zahvalan -Milan Stevanović i Snow Star Project Serbia-
Hvala!!!
MS



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 28 Dec 2011, 20:09


Postoj li neki download link za testiranje?
Da li je SnowStar baziran na nekoj od postojećih distribucija ili je u pitanju nova distribucija?

Btw, dobrodošao na forum i nadam se da ćeš nas ubuduće obaveštavati o razvoju projekta, kao i odgovoriti na po koje pitanje. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 28 Dec 2011, 20:14


Nešto što nije vezano za samu distribuciju koju razvijate.
Zašto Vam sajt barem nije dvojezičan, znači opcija srpski i engleski.
Mislim da bi tu opciju trebali imati.

I naravno da je stvarno krajnje vreme da i Srbija dobije svoj distro.
Hrvati ga imaju, Poljaci, Česi, Turci... ne znam šta li mi u Srbiji mislimo i čekamo.
Čudno je da siromašna zemlja poput Srbije nije zainteresovana za besplatnu Linux distribuciju već se troše novci poreskih obveznika Srbije na skupe sisteme, a jedna jak i stabilan državni aparat poput nemačkog radi na Linuxu. :huh:
Ne znam šta da kažem više.

Jeste da je ovo Slack zajednica ali verujem da na nekim nivoima možemo da sarađujemo na obostrano zadovljstvo.

Usput, šta se događa sa cp6? Verovatno ništa, na ledu?



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 28
Joined: 22 Dec 2011, 18:27
Location: Teslić

Post Napisano: 29 Dec 2011, 14:29


snow-star-oficiall wrote: Snow Star Projekat nije na ledu ali moramo priznati da se sporo razvija, ali kao što nam piše na sajtu da nemamo dovoljno programera koji bi pomogli??? Jer svako trazi neku novčanu nadoknadu, iskreno nas četvorica menjamo GNU/Linux Ubuntu distribuciju i niko nemam nikakve prihode elem...

Šta doprinosi da se Snow Star sporo razvija:
Nepodržanost srpskog interneta provajderinga. tj internet provajder (kog neću imenovati) kojim sam pretplacen ne-podržava otvaranje njihovog wireles naloga preko linuxa tj nepoznaje ni jedan linux distro, nego samo "Windows XP/Vista/7" kao da je to zakon za sve operativne sisteme!!!!
Društveno ne-zalaganje za napredak to znači da treba sve da delimo i međusobno pomažemo  :beer: bez obzira na ostale teškoće (novčane i moralne)...

Ukratko kao osnivač Snow Star-a mogu da kažem da ću se uveg zalagati da Snow Star izlazi bar jednom godišnje, i uskoro izlazi Development Relase3 (DR3) izdanje a posle njega će DR4 (posle nove godine) i onda finalna verzija Snow Star-a.

I još jedna molba ako je neko zainteresovan nek nas kontaktira na linuxsnow.star@gmail.com
Unapred zahvalan -Milan Stevanović i Snow Star Project Serbia-
Hvala!!!
Čini mi se da baš nisam najbolje razumio ovaj dio, može li neko pojasniti.

Momci imate moju podršku na ovom projektu, ako vam to šta znači.



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 28 Dec 2011, 19:30
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 31 Dec 2011, 22:53


bocke wrote: Postoj li neki download link za testiranje?
Da li je SnowStar baziran na nekoj od postojećih distribucija ili je u pitanju nova distribucija?

Btw, dobrodošao na forum i nadam se da ćeš nas ubuduće obaveštavati o razvoju projekta, kao i odgovoriti na po koje pitanje. :)


Link postoji i to je ovaj: http://linuxsnow-stars.webs.com/download.htm moze te ga testirati na Ubuntu 9.10. a kasnije na novijim verzijama Ubuntu-a. Snow Star Projecat je baziran na Ubuntu.

I svaka pitanja su Dobro Dosla, I slobodno Postavite pitanje....
MS



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 28 Dec 2011, 19:30
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 31 Dec 2011, 23:03


Broker wrote: Nešto što nije vezano za samu distribuciju koju razvijate.
Zašto Vam sajt barem nije dvojezičan, znači opcija srpski i engleski.
Mislim da bi tu opciju trebali imati.

I naravno da je stvarno krajnje vreme da i Srbija dobije svoj distro.
Hrvati ga imaju, Poljaci, Česi, Turci... ne znam šta li mi u Srbiji mislimo i čekamo.
Čudno je da siromašna zemlja poput Srbije nije zainteresovana za besplatnu Linux distribuciju već se troše novci poreskih obveznika Srbije na skupe sisteme, a jedna jak i stabilan državni aparat poput nemačkog radi na Linuxu. :huh:
Ne znam šta da kažem više.

Jeste da je ovo Slack zajednica ali verujem da na nekim nivoima možemo da sarađujemo na obostrano zadovljstvo.

Usput, šta se događa sa cp6? Verovatno ništa, na ledu?
Drago mi je sto cujem da su svi zainteresovani za srpsku Distribuciju... Ali mogu da vam kazem da ce i srbija imati svoju Distribuciju... Ja razvija sam distribuciju vec duze vreme i zapravo imao sam samo verbalnu pomoc, znaci niko da je napravio ni jedan kod programa, a nijednu sliku ili ikonicu meni treba pomoc saradnika i treba puno da se udruzimo, nego srbi se samo pitaju koliki procenat ce zaraditi.

Meni je razvoj distribucije linuxa Hobi  koji volim, i uzgred zavrsio sam za kuvara a ne za inzinjera informatike... Pozdrav svima koji me podrzvaju...
MS



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 13
Joined: 28 Dec 2011, 19:30
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 31 Dec 2011, 23:10


3fko wrote:
snow-star-oficiall wrote: Snow Star Projekat nije na ledu ali moramo priznati da se sporo razvija, ali kao što nam piše na sajtu da nemamo dovoljno programera koji bi pomogli??? Jer svako trazi neku novčanu nadoknadu, iskreno nas četvorica menjamo GNU/Linux Ubuntu distribuciju i niko nemam nikakve prihode elem...

Šta doprinosi da se Snow Star sporo razvija:
Nepodržanost srpskog interneta provajderinga. tj internet provajder (kog neću imenovati) kojim sam pretplacen ne-podržava otvaranje njihovog wireles naloga preko linuxa tj nepoznaje ni jedan linux distro, nego samo "Windows XP/Vista/7" kao da je to zakon za sve operativne sisteme!!!!
Društveno ne-zalaganje za napredak to znači da treba sve da delimo i međusobno pomažemo  :beer: bez obzira na ostale teškoće (novčane i moralne)...

Ukratko kao osnivač Snow Star-a mogu da kažem da ću se uveg zalagati da Snow Star izlazi bar jednom godišnje, i uskoro izlazi Development Relase3 (DR3) izdanje a posle njega će DR4 (posle nove godine) i onda finalna verzija Snow Star-a.

I još jedna molba ako je neko zainteresovan nek nas kontaktira na linuxsnow.star@gmail.com
Unapred zahvalan -Milan Stevanović i Snow Star Project Serbia-
Hvala!!!
Čini mi se da baš nisam najbolje razumio ovaj dio, može li neko pojasniti.

Momci imate moju podršku na ovom projektu, ako vam to šta znači.



Kao sto reko moj Internet Provajder ne podrzva da se linux konektuje na njega, on ne poznaje platformu Linuxa i izbaciva signal, nego samo Win XP - Vista - 7. pa tako da razvoj distrib. ide sporije zato sto sve skidam preko XP-a (Sr...e zivo) pa onda ubacim na Linux pakete i tako dug proces kidanje zivaca.

Ja sam Milan Stevanovic 92 Vodja Projekta Snow Star

Pozdrav.
MS


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests