Slackware 14

Novosti u vezi Slackware Linuxa

Moderator: Urednik


Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 02 Oct 2012, 11:45


Proćiće i ovo vreme punog meseca. ;)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 02 Oct 2012, 14:33


Na brzinu, bez ikakve obrade sam postavio jedan video, Slekver 14, Xfce okruženje.




Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 04 Oct 2012, 01:47





Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 04 Oct 2012, 23:04


Ljudi bre, kakvi su utisci? :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 05 Oct 2012, 00:18


rapha wrote:Ljudi bre, kakvi su utisci? :)
Evo moje iskustvo:

- mašina je Asus eee pc 1000hd (900mhz celeron, 1gb ddr2, intel i915)
- sistem Slackware 14 32 bit (sveža instalacija).

Instalirao sam sistem preko usb instalera, samo pokrenuo setup. Instalacija je rađena preko direktorijuma gde je prethodno raspakovan iso fajl. Particije su već od ranije bile sređene pa se tu nisam zadržavao. Instalacija je prošla očekivano glatko. Dodavanje korisnika i proces nakon instalacije je već ustaljen i opšte poznat. Nakon pokretanja xfce okruženja pristupio sam podešavanjima mirrora i instalaciji wicd i sbopkg. Slapt-get i gslapt na ovoj instalaciji neću koristiti.

Sve je podešeno bez ikakvih problema. Sva podešavanja koja sam imao od ranije, gle čuda, sačuvana i radi sve. Instalirao sam programe koji mi trebaju i jedva nešto dodatnih zavisti. Za većinu programa mi dodatne biblioteke nisu bile potrebne. Opet, sve radi bez problema. Pristupio sam finalnim podešavanjima koja su sad vezana za izgled okruženja. Šta da ti kažem, opet sve ide bez problema.

Sistem radi brzo, čak i brže nego što sam očekivao. Nikakvi znaci da mu nešto fali. Sve radi očekivanom brzinom za tu mašinu. Za stabilnost nemam šta da kažem, standardno Slackware.

Prilažem ti i sličicu kako izgleda sistem čisto da se malo vidi kako izgleda nakon par sati. Recimo da je ceo proces trajao možda između 4 i 5 sati. Tu spada instalacija sistema, kompajliranje i instalcija programa i paketa i fina podešavanja. Za vreme sam možda i pogrešio jer nisam mogao da uradim sve odjednom. Obaveze koje imam prema LiBRE časopisu su me malo sputale.
Slackware14.png
Ako ima neko neka pitanja, samo izvolite. Moj jedini utisak je da ovo nema nikakve potrebe da menjam za duži period. Osim ako mi bude baš dosadno pa uzmem da se igram :D
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 05 Oct 2012, 00:41


Ajde da dopunim još malo.

Instalirani programi:

- Libreoffice 3.6.1,
- xarchiver,
- terminator,
- wicd,
- keyboard layout,
- speedcrunch,
- cowsay, figlet, cmatrix,
- smplayer,
- dropbox,
- conky sa podrškom za LUA (tu je instalirano nekoliko dodatnih paketa),
- qbittorrent (dva dodatna paketa),
- skype,
- evince,
- leafpad,
- gksu (još nekoliko dodatnih paketa),
- gparted i
- raiotray.

Tu je još i Sakis3G skripta zbog mts-ovog 3g modema. Kernel je 3.2.29. Prebacio sam se na generic kernel umesto huge (možda i nisam morao). Donji panel je na autohide. Mozilla Firefox i Thunderbird su u verziji 15.0.1. Instalirao sam i sitne dodatke za vreme i prikazivanje izbora tastature u gornjem panelu i dodatak za rad sa arhivama u Thunar fajl menadžeru. Vim editor je podrazumevano tu. Audacious je čini mi se u verziji 3.3.1 (nisam baš siguran).

Još jedna bitna stvar koju sam uradio je učitavanje modula uhci_hcd iili ehci_hcd. Sad ne mogu da se setim tačno koji sam ubacio, znam da je onaj pravi :D Naime, nakon ubacivanja tog modula nema problema sa brzinom čitanja i pisanja na usb fleš memoriji.

Za većinu korisnika je ovo dovoljno. Ne mogu da se setim da li sam radio još nešto. Ako i jesam pre će biti da su kozmetičke prirode.

:beer:
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 05 Oct 2012, 12:57


Sinoć instalirah Rhythmbox 2.97, sada ima 7 zavisnosti, za razliku od ranije gde je bez Gnome oklruženja imao mnogo više zavisnosti (20-ak sigurno).

Inače na slacky.eu su počeli da se pojavljuju gotovi paketi, doduše još je to stidljivo, tek po neki.
Upravo skidam skype 64bit 4.0.0.8 pošto imam verziju 4.0.0.7.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 06 Oct 2012, 10:10


Ево, и ја да се упишем. Нисам хтео да радим видео док ипак мало не средим Слеквер. Сад је напуњен потребним апликацијама и програмима...




Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 06 Oct 2012, 10:27


Odlično. Šerovao sam na našem Twitter kanalu. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 06 Oct 2012, 13:32


Svaka čast majstore!


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 46 guests