Slackware 14

Novosti u vezi Slackware Linuxa

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 06 Oct 2012, 14:17


bocke wrote:Zanimljiv blog post:
Replace Lilo Splash with Mayan Slackware 14.0. :)
slack1402012.png

Ja sam ovo probao :evil:

Odlično je a i procedura postavljanja je baš jednostavna.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 06 Oct 2012, 15:13


Mali hit ako želite praviti i postaviti svoju sliku za boot logo. Prilikom obrade u GIMP-u i snimanja treba obratiti pažnju na veličinu slike (640x480) mod (indexed) i način interpretacije kolor profila. Ovo poslednje je najvažnija stavka. Ako prilikom snimanja slike (export opcija) ne obeležite stavku Compatibility Options a potom čekirate stavku da ne uključi kolor profil prilikom export-a (inače je default uključeno) slika se neće snimiti kao indexed i lilo će dati grešku o neispravnom BMP fajlu.
13.png
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 07 Oct 2012, 11:28


Diskusija o multilibu je premeštena u novu temu: Slackware64 i multilib.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 07 Oct 2012, 11:32


@stereo

Čitao sam još komentara na drugim satovima i forumima i stvarno kažu da je odličan. Ono što mi se nije svidelo gledajući sliku koju si postavio je temperatura procesora koja iznosi čak 69 stepeni. To ti nije baš dobro. Zašto ne probaš da je malo skineš nekim utility programčićima?
Kada sam na Archu poslednji put radio na XFCE, imao sam problem sa temperaturom i x proces mi je konstantno dizao potrošnju rama. U idle stanju je cepao po 50%. Nisam uspeo da rešim problem. Na svim ostalim okruženjima je radilo sasvim normalno. Da li je to bila greška u samom XFCE ili nešto drugo, nemam pojma.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 07 Oct 2012, 11:53


@rapha

Nemoj da te brine temperatura kod mene, ima tri stvari koje doprinose toj temperaturi:

1. celeron 900mhz - radna temperatura na eeepc računarima je između 55 i 65 stepeni u normalnom radu,
2. teperatura hard diska mi je ogromna (preko 65 stepeni) u tom trenutku - hdd mi nije ispravan ali radi i deo temperature se prenosi i na ostatak računara,
3. nekoliko sati je konstantno radio kompajliranje paketa i taj procesor je onda na opterećenju između 80% i 100% (verovatno sam i uslikao ekran nakon što je tek završio neko kompajliranje).

Dakle na tom računaru je kod mene i u datoj situaciji potpuno normalno nemoj ništa da te brine. Mogu da postavim i sliku kad je mašina u radu nekoliko sati ali bez opterećenja, temperatura je oko 60. Takva je bila i pod windows XP i pod ostalim distroima, sa i bez jupitera i podrškom za eee. Imao sam sve te dodatke ali mi nisu bili baš od velike koristi.

Mogu ti navesti još neke stvari vezane za Slackware 14. Imao sam probleme sa microsoft usb tastaturom koji više ne postoje.
Jedan problem je bio sa dodatnim tasterima koje nisam mogao ranije da namestim, sada rade.
Drugi problem, ima tema o tome, morao sam da vadim tastaturu iz usb-a i da je vraćam da bi radila. Sad nema ni toga.
Ranije nije mogao bez dodatnih podešavanja da ide u sleep (samo desktop računar) a sad ide bez problema.

Osim ovoga, sada ima i noviji kernel što je dobro zbog novijih računara, xfce je 4.10.
Pošto pratim rad sistema na obe mašine sa istim sistemom, ni jedna ne prikazuje zauzeće procesora ukoliko se nešto ne radi na njoj. Zauzeće rama na maloj mašini je oko 110MB nakon startovanja sistema.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 07 Oct 2012, 12:45


Evo još jedan zanimljiv review kao i komentari nakon toga.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 07 Oct 2012, 13:59


Mono wrote:1. celeron 900mhz - radna temperatura na eeepc računarima je između 55 i 65 stepeni u normalnom radu,
Tako je i kod mene na Dell laptopu, i to ne samo na Slekveru već i na Ubuntuu i MW7, 55-65 stepeni, a kada igram neku igru ide čak i do 80 stepeni, i ništa mu ne smeta. Takođe je isto i na Dell Mini netboku.
E na desktopu je recimo CPU na 32/33 dok je GPU 42/43 na Slekveru, doduše na njemu je još 13.37.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 81
Joined: 03 Apr 2012, 19:18

Post Napisano: 02 Nov 2012, 12:07


Da li možete da mi date link ka slackware 14 32-bitna DVD verija da je preuzmem sve koje sam ja našao su bile uglavnom source DVD.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 02 Nov 2012, 12:13




Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests