SDDM - Simple Desktop Display Manager

Novosti u vezi Slackware Linuxa

Moderator: Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 19 May 2013, 12:23


У току је пребацивање КДЕ-а на Plasma Workspace 2, што за собом вуче одређене измене. Један од њих је да се апликације преписују у QML (Qt Modeling Language). Друга је напуштање X.Org сервера и усвајање Wayland сервера који треба да омогући 3D акцлерацију одмах након стартовања система, уместо да се, као до сада, користи К-Винов композитор.
То уједно значи и напуштање КДМ-а и усвајање СДДМ-а.
Проблем ја био што се СДДМ ослања на PAM, али је одржавач прогрма креирао прелиминарну верзију (која се не ослања на PAM), тако да ју је Ерик тестирао и убацио пакет у свој репозиторијум.

Перузимања:
x86_64 - http://taper.alienbase.nl/mirrors/peopl ... 1alien.txz
x86 - http://taper.alienbase.nl/mirrors/peopl ... 1alien.txz

Упутство за активирање СДДМ-а погледајте у овој теми - viewtopic.php?f=38&t=1890



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 19 May 2013, 21:18


Ja sam instalirao kod mene i probao, osnovna tema nije ništa specijalno, konfiguraciona datoteka ima dosta opcija, čini mi se više nego SLIM. Probaću kasnije i ostale teme ili da probam da nađem na netu šta još ima od tema pa da vidim da uklopim i vizuelno.

Ono što mi se svidelo na prvi pogled je izbor sesija. Korisnik može lako da menja grafičko okruženje koje želi da koristi (kod mene je podjednako u upotrebi xfce i fluxbox). Videću kasnije večeras ili ovih dana da se malo poigram :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 19 May 2013, 22:51


Да, и ја сам га пробао. Основна тема је нешто слично (можда и исто) као основна тема код razor-qt окружења.
Бар мене јако подсећа на то.
Гледао сам клипове по Јутјубу и могу да ти кажем да може фино да се среди са неком темом, да изгледа свемирски. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 19 May 2013, 23:40


Video sam onaj snimak sa animacijom u login screen-u. Mnogo moćno izgleda, autor snimka kaže da je potrebno kompajlirati sddm sa qt5?!

Može stvarno super da izgleda. Ja sam imao problem sa rezolucijom i osnovnom temom (mislim da znam šta je tu problem :) )a probao sam i maldives temu, to mi je ok.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 178
Joined: 29 Jan 2012, 18:39
Location: Novi Sad (Beočin)

Post Napisano: 20 May 2013, 11:01


Sjajno! I mene ponajvise podseca na razor-qt, vidim da cu morati da spakujem neki razor :)
Open your source open your mind



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 20 May 2013, 20:42


Imam nekih problema ali ništa što ne mogu da rešim. Ipak sam očekivao da je sve spakovano i da radi out of box. Na primer, ne radi mi shutdown i restart u temi maldives a u maui temi nemam pravu rezoluciju.

Mogu to da sredim ali nisam očekivao da ću morati dodatne korake da pravim. Sad nemam vremena da se više posvetim ovome pa se vraćam na prijavljivanje iz konzole i stari dobri SLIM ;)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests