Slackware 14.1 RCx

Novosti u vezi Slackware Linuxa

Moderator: Urednik


Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 22 Oct 2013, 23:20


Problem je, možda, opet na relaciji xorg - nvidia drajver... Xorg "traži" najnovije verzije drajvera i ako se ne varam, ume podrazumevano da omogući "Composite" opciju u xorg.conf-u koja nije najkompatibilnija sa "bajatijim" nvidia drajverima...

Rešenje koje je nedavno, doduše na BSD-u, meni pripomoglo je striktno onemogućavanje "composite" opcije u /etc/xorg.conf...

Na Sleku, naravno, nije bilo nikakvih problema (stable)... :)

Code: Select all

Section "Extensions"
Option         "Composite" "Disable"
EndSection



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 23 Oct 2013, 08:58


Koristi li ko clamdrib dodatak za Thunderbird (omogućava integraciju clamav-a i skeniranje mejlova) na ovim novim "pred-izdanjima" ili current-grani?
Radi sasvim solidno sa Thunderbird-om 17.x.y verzijom, ali ne znam kako je sa novijim...



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 129
Joined: 01 May 2012, 23:26
Location: 42,69 - 22,16

Post Napisano: 23 Oct 2013, 17:58


Raniji moj post je bio u vezi zamrzavanja sistema na nekih 5-10s. Neko je dao nagoveštaj da možda Nvidia drajveri prave problem.
Reinstalirao sam drajvere.
Drugo, uporedo sa sistemom uvek mi je u pozadini Windows virtuelna mašina u VirtualBoxu. Njemu nisu bili ažurni guest additions, pa sam u isto vreme ažuirao i te dodatke.
Posle restarta, više nema zamrzavanja, a virtuelna mašina leti. Da li je Nvidia drajver ili VirtualBox pravio problem neznam.
Sačekaću još dan,dva pa ako nema problema, i na još jednom forumu na kojem sam se javio, napisaću da je problem rešen.
Pozdrav.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 23 Oct 2013, 18:17


Super. Zanimljivo da na ##slackware irc kanalu još niko nije imao problema prilikom prelaska na noviju verziju.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 23 Oct 2013, 23:02


sl13 wrote:Da li je Nvidia drajver ili VirtualBox pravio problem neznam.
Nvidia je - to je već uobičajeno...
Najbolja varijanta ažuriranja xorg-a je prethodna deinstalacija nvidia drajvera, pa nakon ažuriranja se proba da podigne pomoću nv drajvera i vidi da li i kako radi, pa se nakon toga krene sa vlasničkim drajverima - znaš na čemu si (pošto pomenuti drajver ume da bude nekompatibilan i sa novim kernelima), a "blacklist nouveau" se podrazumeva...

Nouveau drajver se "nakači" podrazumevano na nvidia grafike i bez konfigurisanog xorg-a (i bez xorg.conf-a), omogući sve i svašta blokira sve druge alternativne drajvere za grafiku, pa kada se radi instalacija nvidia drajvera - ona samo onemogući nouveau u 1. koraku, a kasnije samo ubaci svoj nvidia parametar za drajver (ukoliko se radi pomoću nvidia-xconfig, postoje i dodatne mogućnosti npr. nvidia-xconfig --composite i sl.) i zameni par modula u xorg.conf-u, ali i neke datoteke samog xorg-a...

Praktično bi bilo nelogično nemati problema u takvoj situaciji...

Ja najpre "bleklistujem" nouveau pri instalaciji i deinstaliram ga iz mesta, pa nakon restarta Xorg -configure itd... Nikada nije bilo problema sa xorg drajverima... Ako sve to lepo radi - onda instaliram nvidia drajver, a kada naleti ažuriranje xorg komponenti - prva stavka je deinstalacija nvidia drajvera - pa u krug. Nadam se da sam bio od koristi... :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 27 Oct 2013, 14:22


Overklokovao sam ddr3 sa 1333MHz na 1600MHz i po prvi put ne osećam razliku u brzini na sistemu. Možda nešto jako jako malo... Videćemo koliko će biti stabilan.

Slackware 14 je radio još brže kad mu overklokujem ram memoriju ali nije bio baš najstabilniji, znao je da se zakuca ceo sistem nakon nekoliko dana.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 99
Joined: 12 Jan 2012, 10:22
Location: Novi Sad

Post Napisano: 27 Oct 2013, 15:01


Samo da javim i ovde da sam svoj problem sa kernelom na 14.1 RC2 rešio prelaskom na periodic timer ticks, kako su mi predložili na LQ.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 05 Nov 2013, 12:58


ubija me ovo čekanje :D
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 05 Nov 2013, 13:08


Ma ćuti, bolje tako, nego ko Ubuntu i Fedora, prvih dva meseca ne možeš da se sastaviš od bagova, a tretiraju se nešto kao stabilna izdanja.
To kod Pata ne bi bilo ni u alfa oznaci/izdanju, i ako ta oznaka kod Slekvera ne postoji.
Malo neizvesnosti nikoga neće ubiti, a i nekako je zanimljivije ovako, a ne da mi poture brojač. :P



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 05 Nov 2013, 16:30


Shicy, pređi slobodno na RC verziju, dosadna je kao i stabilna verzija ;)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests