KDE 4.x u narednom Slackware-u mozda kao i default

Novosti u vezi Slackware Linuxa

Moderator: Urednik


Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 97
Joined: 26 Sep 2008, 01:15

Post Napisano: 18 Mar 2009, 00:17


Pfff onda vec bolje da naucim podesavanje fluxa :rolleyes: :P

Najbolje bi bilo da ostavi/e izbor na nas. Nek da stoji i kde3 i 4  :police:
Last edited by tux on 18 Mar 2009, 00:17, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 18 Mar 2009, 20:38


Iskreno mislim da promjena distribucije zbog grafickog okruzenja i nije neki validan razlog. Pogotovo kad se uzmu u obzir korisnici "tehnickih" distribucija, poput Slack-a, Debian-a, Gentoo-a, Arch-a itd. Jednostavno, mislim da je tim ljudima (tu i sebe ubrajam) puno vaznije sta se nalazi "ispod haube", a ne koje graficko okruzenje je default i da li ima fancy artwork, gadgete i sl.

Sto se tice KDE4... Slazem se da je pomalo iznenadjujuca vijest da je prebacen iz /testing, ali mi je drago sto ipak se trude da idu u korak sa novim tehnologijama i drugim distribucijama. Ono, sasvim je logicno da KDE4 nije ni blizu sto se tice neke stabilnosti i ispoliranosti KDE-u 3.5, ali cini mi se da momci iz KDE tima rade punom parom i da ce relativno brzo dovesti "cetvorku" na pristojan nivo.

Probao sam 4.2 i licno jos uvijek mi se ne svidja, da li zbog navika, nostalgije ili neceg treceg (ko ce ga znati), ali mislim da bih se mogao natjerati da ga koristim ako vec ne bih imao izbora ili samo malo vise volje. Al otom-potom...
Last edited by qki on 18 Mar 2009, 20:39, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 97
Joined: 26 Sep 2008, 01:15

Post Napisano: 21 Mar 2009, 12:24


Pa kako sam ja shvatio, sto se tice desktop usera slack-ov moc je u grafickom okruzenju. Zato su odbacili gnome i trude se na kde da sto upotrebljiv bude i naravno sto brzi.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests