Problem sa zvukom

Imate problem sa grafičkom karticom, monitorom, periferijama... ovo je mesto za vas

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 04 Dec 2008, 15:59


Pozdrav svim clanovima ovog foruma.
Imam pitanje u vezi Slackwarea 12.1 i podešavanja zvuka.
Naime,kad sam odradio sve potrebno za zvuk:
     
              [alsaconf -pronađe karticu (hda-intel  Intel Corporation 82801 (ICH8 Family) HD Audio Controller]
              [/etc/rc.d/rc.alsa start]
              [alsactl store]
              [alsamixer]
i resetirao X,zvuka nema.

Neznam,više stvarno što dalje. Pa bih vas molio za pomoc ako je ko voljan pomoci.



offline

Post Napisano: 04 Dec 2008, 16:16


Radi vec. :)

Skinuo alsa-driver-1.0.18a. I podesio.



offline

Post Napisano: 04 Dec 2008, 19:12


super :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 05 Dec 2008, 01:03


Ne kontam zasto si morao instalirati noviji alsa-driver paket, kad ova kartica bez ikakvih problema treba da radi na Slack-u. :huh:

U sustini alsaconf (da podesis karticu), alsamixer (da podesis jacinu zvuka, kanale itd.) i alsactl store (da snimis podesavanja koja si napravio kao podrazumjevana) je bilo sasvim dovoljno. Jos samo da je korisnik u audio grupi i trebalo bi da radi... bez ikakvog restarta X-a. :)
Last edited by qki on 05 Dec 2008, 01:04, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 05 Dec 2008, 06:28


Jos samo da je korisnik u audio grupi i trebalo bi da radi...
Ma i to sam uradio,i resetirao X i dalje nije radilo.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 05 Dec 2008, 14:08


qki wrote: Ne kontam zasto si morao instalirati noviji alsa-driver paket, kad ova kartica bez ikakvih problema treba da radi na Slack-u. :huh:

U sustini alsaconf (da podesis karticu), alsamixer (da podesis jacinu zvuka, kanale itd.) i alsactl store (da snimis podesavanja koja si napravio kao podrazumjevana) je bilo sasvim dovoljno. Jos samo da je korisnik u audio grupi i trebalo bi da radi... bez ikakvog restarta X-a. :)
Ne samo to, nego od 12.1 verzije vise nije neophodno pokrenuti ni alsaconf za podesavanje kartice, to bi trebalo automatski da bude pronadjeno i sredjeno.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 05 Dec 2008, 14:32


Malo sam potrazio po netu i izgleda da ta zvucna (intel hda ich8) stvarno pravi probleme. :-/  Ja evo vec na trecem kompu imam Intel HDA zvucnu, ali je kod mene ICH7 i nikakvih problema do sada. Svasta...



offline

Post Napisano: 05 Dec 2008, 18:49


Eto,uvjerio si se :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests