Bluetooth problemi

Imate problem sa grafičkom karticom, monitorom, periferijama... ovo je mesto za vas

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 12 Dec 2008, 21:47


Hmm,ja sam probao podesit bluetooth al mi ne uspijeva.
Ucinim sve sto je navedeno u tekstu,i nakon rebootanja kada pritisnem na dugme u desnom kutu ekrana (KDEBluetooth) mi izbaci gresku "The process for the bluetooth protocol died unexpectedly." Sta bih morao dodatno podesit?
Last edited by cooper on 14 Dec 2008, 19:06, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 13 Dec 2008, 00:51


Mislim da se ovo uputstvo odnosi na 12.0 i ranije verzije Slackware-a. Meni je na 12.1 bluetooth sasvim ok radio, samo sam trebao postaviti dozvolu za izvrsavanje na rc.bluetooth. Znaci:

Code: Select all

#chmod +x /etc/rc.d/rc.bluetooth
#/etc/rc.d/rc.bluetooth start
Sto se tice "padanja" KDE Bluetooth-a, moguca su dva problema:

1. da si instalirao los paket. Moja preporuka je SlackBuilds, eventualno Slacky.eu;
2. da nisi ukljucio prekidac koji aktivira bluetooth (obicno i wireless npr. na laptopu).
Last edited by qki on 13 Dec 2008, 00:52, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 13 Dec 2008, 13:04


Ah,nista nije pomoglo. Sad sam probao spojit telefon (Nokia N95) preko usb-a,i ispise mi da je pronadjen. A sad mene zanima kako da pristupim telefonu,tj. kako bih mogao sada preuzet nekve slike sa njega ili stavit?

Bus 006 Device 003: ID 0421:04f0 Nokia Mobile Phones



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 13 Dec 2008, 13:29


Ako ga kacis preko usb-a, samo trebas izabrati na telefonu onaj storage mode (ili kako se vec zove) i moci ces koristiti memorijsku karticu kao najobicniji usb stick. Naravno, ako imas memorijsku. Nisam siguran da mozes pristupiti memoriji telefona preko usb-a, samo preko bluetooth-a.:-/

Kazes nista nije pomoglo... Koji je Slackware u pitanju? Laptop ili stoni racunar? Pokusaj preko konzole sa obexftp i hci (tools cini mi se). Ne koristim toliko bluetooth, ali nikad nisam imao problema sa KDE Bluetooth-om (instaliranim upotremo SlackBuilds skripti) i podrazumjevanim bluetooth podesavanjima.



offline

Post Napisano: 13 Dec 2008, 18:31


Nemam mem. karticu jer ima 8 gb memorije vec u njemu.
U pitanju je Slackware 12.1 i to je prijenosnik tj. laptop. Sve sam uredno podesio. I ne radi,naravno.
A taj obexftp ili hcitool jel mozes malo tacnije objasniti,ak ti nije problem?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 13 Dec 2008, 21:03


Ajmo ovako, cisto da budemo sigurni da podrazumjevana bluetooth desavanja ne rade kod tebe.

Znaci, sve izmjene koje si napravio a koje se nalaze u prvom postu ove teme - obrisi. Vrati sve u prvobitno stanje. Onda postavi dozvolu za izvrsavanje na rc.bluetooth i pokreni servis (kao sto sam ti vec napisao). Upali bluetooth (prekidac na laptopu) i pokusaj ponovo sa KDE bluetooth-om. Eventualno ne bi bilo lose da stavis izlaz slijedece komande kad pokrenes bluetooth servis i upalis bluetooth:

Code: Select all

$dmesg | tail
Obexftp i hci nisam nikad koristio. To su ti konzolne alatke za bluetooth, pa bi mogao da procitas malo man stranice ili nadjes neko uputstvo za njih, ako ti vec KDE bluetooth pravi probleme. Opet, to bi trebao da ostavis kao poslednju soluciju. Moguce da je taj KDE bluetooth paket los, pa bi najbolje bilo da posjetis slackbuilds.org i instaliras KDE bluetooth preko njih.



offline

Post Napisano: 13 Dec 2008, 22:17


# dmesg | tail

Bluetooth: L2CAP ver 2.9
Bluetooth: L2CAP socket layer initialized
Bluetooth: RFCOMM socket layer initialized
Bluetooth: RFCOMM TTY layer initialized
Bluetooth: RFCOMM ver 1.8
eth0: no IPv6 routers present
[drm] Initialized drm 1.1.0 20060810
ACPI: PCI Interrupt 0000:00:02.0[A] -> GSI 16 (level, low) -> IRQ 16
PCI: Setting latency timer of device 0000:00:02.0 to 64
[drm] Initialized i915 1.6.0 20060119 on minor 0

Ne znam vise sta da cinim,sve sam vec isprobao. A što ako bi preko Wine instalirao PC Suite program koji sam dobio sa telefonom? To sam htio uciniti,ali ne znam kako da pokrenem instalaciju,naime Wine sam instalirao. A dalje ne znam,posto sam ja tek pocetnik u Slack-u.



offline

Post Napisano: 03 Feb 2009, 10:55


Pazi ovako:

Ako ti u adresnom polju konquerora, kada ga aktivirash kroz kbluetoothd ikonicu, stoji mac adresa tvog telefona, u produzetku, odmah iza zatvorene zagrade obicno broj :10 zameni brojem :12, da izgleda ovako:
obex://[xx:xx:xx:xx:xx:xx]:12/
sretno  :afro:

ili duzim ali sigurnijim putem

po ukljucivanju bluetootha pokreni
poteraj redom:
#hcid
,a odmah
zatim
#sdpd
, zatim sa:
#top
da vidish jesu li prisutni procesi: sdpd i rfcomm, ako jesu onda bi mogao sa komandom
#hcitool scan
da pronadjesh sve prisutne bluetooth uredjaje, zatim komandom:
#sdptool browse xx:xx:xx:xx:xx:xx
(ovo bi trebalo da bude bluetooth mac adresa ispitivanog uredjaja)
saznash koje sve servise nudi i na kom su kanalu.
Iz iskustva sa N95 i 6630, kladim se da je kanal 12 za obex file transfer, a ne kako god da ti on prikaze, mala klopka za BT hakere.
Postoji jedno programce koje radi po pricipu mount-a, ali mu je neophodan modul fuse,programce se zove obexfs, i omogucava ti da montiras ceo telefon u neki direktorijum na kompu.
#modprobe fuse
(obicno trazi da instaliras nezavisni fuse, jer ovaj koji dolazi uz kernel ne prolazi pri kompajliranju obexfs-a, trazi da ima naknadno instaliran fuse modul, imas link ka njemu na strani sa koje preuzimash obexfs).
#obexfs -b xx:xx:xx:xx:xx:xx -B 12 /mnt/neki_dir
onda udji u taj direktorijum i vidi shta ima ;)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 13 guests