i915 učitavanje drajvera zabada pri podizanju sistema

Imate problem sa grafičkom karticom, monitorom, periferijama... ovo je mesto za vas

Moderator: Urednik


Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 32
Joined: 06 Nov 2012, 10:55

Post Napisano: 07 Jan 2013, 13:56


Nema više zabadanja na bootu

konačna mkinitrd naredba mi je sad

Code: Select all

mkinitrd -c -k 3.2.29 -f ext4 -r /dev/sda1 -m psmouse:usbhid:ehci-hcd:mbcache:jbd2:ext4:i915:brcmfmac:brcmsmac:snd-hda-intel:firewire_ohci:uvcvideo:acpi_cpufreq:cpufreq_ondemand:mei:hp_accel:cfg80211:hp_wmi:drm:thermal_sys:e1000e:btusb -u -o /boot/initrd.gz
Sada bih samo hteo da znam kako da dobijanje ip adrese prebacim u background process (dhcpd) da što pre uđem u sistem, možda da otvorim novu temu vezanu za to podešavanje?



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 32
Joined: 06 Nov 2012, 10:55

Post Napisano: 07 Jan 2013, 14:09


Nadam se da ne spamujem. Resio sam i to sa dhcpd-om. Sada se dodje do login screen-a za 26-30s.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Jan 2013, 11:51


Važno je da si rešio problem i drago mi je da sam uspeo da te uputim u dobrom pravcu. ;)

Što se tiče ubrzavanja boota, to je već malo složenija priča. Može podrazumevati i zamenu nekih sistemskih komponenti (init sistem, napr). Ukoliko ti to nije apsolutno neophodno, a nemaš vremena ili ti je sistem važan (za posao, faks, školu, itd), možda je to bolje za sada preskočiti. Ali to te ne sprečava da povremeno bacaš pogled na online literaturu o tematici. Pa možda jednog dana... ;)

@stereo: huge kernel je ogroman. Uključuje veliki broj drajvera (skoro sve). Generic, s druge strane uključuje apsolutni minimum, sve ostalo se učitava iz modula tokom boota (prvo sa initrd, a zatim i iz /lib/modules). Podrazumevano se instalira huge, ali ti možeš bez problema prebaciti na generic (u tom slučaju ti treba initrd prilagođen tvojim potrebama).



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 32
Joined: 06 Nov 2012, 10:55

Post Napisano: 11 Mar 2013, 13:38


Moraću da oživim ovaj thread.

Sa poslednjom mkinitrd naredbom mi nije radio mikrofon na skajpu i wireless, tako da sam koristio huge do sada. Probao sam da dodam jos modula u naredbu, tako sto sam parsovao sva imena iz lsmod izlaza i sastavio novu:

Code: Select all

mkinitrd -c -k 3.2.29 -f ext4 -r /dev/sda1 -m ext4:snd_seq_dummy:snd_seq_oss:snd_seq_midi_event:snd_seq:snd_seq_device:snd_pcm_oss:snd_mixer_oss:ipv6:cpufreq_ondemand:acpi_cpufreq:mperf:freq_table:lp:fuse:snd_hda_codec_hdmi:snd_hda_codec_idt:uvcvideo:videodev:v4l2_compat_ioctl32:usbhid:hid:i915:joydev:brcmsmac:cordic:snd_hda_intel:crc8:brcmutil:snd_hda_codec:mac80211:snd_hwdep:snd_pcm:cfg80211:drm_kms_helper:hp_wmi:hp_accel:snd_page_alloc:sparse_keymap:ppdev:intel_agp:rfkill:sdhci_pci:parport_pc:drm:lis3lv02d:firewire_ohci:intel_gtt:parport:snd_timer:sdhci:snd:soundcore:psmouse:e1000e:i2c_algo_bit:i2c_core:evdev:processor:thermal:wmi:input_polldev:video:container:serio_raw:firewire_core:mmc_core:thermal_sys:mei:agpgart:hwmon:battery:ac:button:loop -u -o /boot/initrd.gz
ext4 sam morao rucno da dodam na pocetku liste module (-m ext4:...), jer mi se javljao neki kernel panic kada pokusam bez toga.

Idalje mi ne radi wireless, tj. wicd network manager ne prikazuje nista. Mic na skajpu nisam probao jer moram prvo da se konektujem wirelessom :)

lilo.conf

Code: Select all

append=" vt.default_utf8=0"
boot = /dev/sda

  bitmap = /boot/slack.bmp
  bmp-colors = 255,0,255,0,255,0
  bmp-table = 60,6,1,16
  bmp-timer = 65,27,0,255


prompt
change-rules
  reset

image = /boot/vmlinuz
 root = /dev/sda1
 label = Fat 
 read-only

image = /boot/vmlinuz-generic-3.2.29
  initrd = /boot/initrd.gz   root = /dev/sda1
  label = Slack
  read-only



Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests