Wifi i Lenovo g50-30

Imate problem sa grafičkom karticom, monitorom, periferijama... ovo je mesto za vas

Moderator: Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 14 Jan 2015, 17:53


Moj šurak je dobio laptop Lenovo G50-30 i na njemu je Xubuntu LTS. Problem je što ne radi wifi, bar ne iz prve. Vidim na netu da ima gomila problema sa Ubuntuom i derivatima na tu temu, navodno neki bug. Kada hoću da pokrenem wifi piše "wifi is disabled by hardware switch". Našao sam sledeće komande koje privremeno rešavaju problem:

sudo modprobe -r ideapad-laptop
sudo rfkill unblock all
rfkill list all

Međutim, kada se restartuje sistem problem ostaje. Da je moj laptop ne bi bio problem ali se on čovek ne razume u to ni najmanje pa mi je potrebno neko trajnije rešenje.
Mrzelo me je da mu instaliram Slek jer u poslednje vreme nemam vremena ni da jedem a kamoli nešto drugo. Sada, ne znam da li je to samo *buntu specific problem ili bi ista situacija bila sa bilo kojom drugom distribucijom? Ako bi radilo na Sleku, nije problem da mu instaliram ali ne bih da gubim vreme ako bi bilo isto. Gledao sam u BIOS-u, wifi je na enable, nisam uspeo da pronađem ni jedan taster kojim bi se problem rešio. Ima dugme za airplane mod ali to ništa ne radi..

Ima li neko ideju?



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 117
Joined: 18 Jan 2014, 18:02
Location: /home

Post Napisano: 14 Jan 2015, 18:12


Probaj ovo pa bi trebalo ostati i poslije reboota...

Code: Select all

echo "blacklist ideapad_laptop" | sudo tee -a /etc/modprobe.d/blacklist-ideapad.conf
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 15 Jan 2015, 23:09


Hvala Yeti, probam sutra pa javljam. ;)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 19 Jan 2015, 20:44


Izvinjavam se, bio sam na putu.

To je to Yeti, hvala puno. ;)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 117
Joined: 18 Jan 2014, 18:02
Location: /home

Post Napisano: 19 Jan 2015, 23:06


Bitno da radi! :beer:
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests