Nvidia i ATI graficki drajveri!

Imate problem sa grafičkom karticom, monitorom, periferijama... ovo je mesto za vas

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 24 Mar 2006, 19:31


diablo_ wrote:
diablo_ wrote: Za one koji imaju 2.4.xx kernele
Znam, bre, nego sam hteo da vidim šta će se desiti pod 2.6 kernelom :)  Zar tebe nije interesovalo?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 189
Joined: 24 Feb 2006, 22:11
Location: Arandjelovac
Contact:

Post Napisano: 24 Mar 2006, 20:37


Pa da ti kažem da jeste  ;D ali ne smem da diram kernel zbog drajvera za modem (probao sam i ima nekih problema a mrzi me sad da se bakćem sa tim).



offline

Post Napisano: 25 Mar 2006, 12:59


Oke, sad znaš šta se dešava :)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 147
Joined: 31 Mar 2006, 21:36
Location: Loznica

Post Napisano: 02 Jan 2009, 15:58


Samo da napomenem da ako imate stariju GForce graficku(citaj MX serija)treba koristiti ove drajvere

http://www.nvidia.com/object/linux_disp ... 43.07.html (32bit)

http://www.nvidia.com/object/linux_disp ... 43.07.html (64bit)

A ako imate ATI karticu iz Radeon serije u rasponu od 8500 do 9250 treba koristiti sledeci drajver sa napomenom da isti podrzava samo do Xorg 7.1 zakljucno

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/ ... 8.28.8.run
Last edited by Anonymous on 02 Jan 2009, 15:59, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 03 Feb 2009, 11:19


About nVidia
Nesto mi se ne instalira tj. ne kompajlira ovaj za GF4 IA32, na slacku 11.0, sa un nVidiranim 2.6.28-2 kernelom, dakle nemam nista sto lici na nvidia u celom kernelu pa ni u modulima, ali su mi takvima samo do 2.6.25 kernelima prolazile instalacije, ovim novim kernelima kao da po defaultu fale neki headeri, i ako im ukljucim CONFIG_HEADER_CHECK u kernelu, pa ako moze i neko oblasnjenje, kako ga sad iskoristiti ?

BTW
About ATI
fglrx obavezno zezne one Xorg mesa drajvere za ATI kartice, pa i ako je radio i imao nekakv glx, posle instaliranja fglrx-a, pa i ako se pozove kao ati, nema vise nikakve 3D aksceleracije, mora se installpkg-ovati originalni xorg.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 03 Feb 2009, 15:16


A da skineš headere za 2.6.28 kernel??
Image



offline

Post Napisano: 03 Feb 2009, 16:21


A ha, pretpostavio sam da je neshto takvo u pitanju, a sobzirom da je u pitanju vanilica, i da je ovaj slack 11.0 sa onim /usr/include/ headerema josh od 2.4.23 kernela, da ne mislish mozda na te headere, inache imam regularni /usr/src/linux linkovan na shtrokavi (nisam ga make clean-ovao) linux-2.6.28.2, pa i u /lib/modules/`uname -r` postoji build na isti source.

Nego me uputi gde da skinem taj header, ili ako ga je kompajler buildovao, gde da ga iskopam, i kako da ga postavim na njegovo mesto, mozda zato sto nikad ne radim make all, vec u glavom od make bzImage && pa redom && dok god je uslov && ispunjen ?

u ostalom pogledacu topic oko kompajliranja kernela, moguce da se tamo krije odgovor

pozdrav i hvala ;)



offline

Post Napisano: 09 Feb 2009, 21:22


Off-topic, Nvidia, jesu ti to poslednji driveri, mozda su prestari, ja sam imao isti problem nov kernel driver nesto stariji i nece da se kompajlira, resavao sam najednostavnije tako sto sam skidao nove drivere.



offline

Post Napisano: 11 Feb 2009, 08:01


U glavnom sam pokushavao da istaliram novije drajvere, bash zato shto je i sam kernel nov, ali posto chuvam i sve starije drajvere, koje sam takodje pokushao da instaliram, ali jock, matori headeri i nemam shanse, premishljam se da postavim 12.2, chini mi se da je funkcionalan (skype2, novi gtk, glibc itd.), instalirao sam ga na jednom laptop-u, deluje mi da je sve 0k, ali i nije bash onako kako sam ja navikao.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 129
Joined: 01 May 2012, 23:26
Location: 42,69 - 22,16

Post Napisano: 05 Aug 2013, 10:31


Брокер :
Za mene najbitnije ažuriranje je Xorg server na verziju 1.14 zato što na toj verziji Xorga mogu da koristim eksperimentalni drajver za nVidiu optimus.

Моје питање :
Неће ли бити нежељених последица ако инсталирам последња ажурирања везана за Xorg.
Користим власнички "Nvidia" драјвер

поздрав


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests