DWL-520+ 22Mbps PCI Wireless Adapter - Opet problem

Imate problem sa grafičkom karticom, monitorom, periferijama... ovo je mesto za vas

Moderator: Urednik


Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 97
Joined: 26 Sep 2008, 01:15

Post Napisano: 13 Dec 2008, 10:30


@qki uzeo sam paket od alien-a, a video sam da tokom buta ispise da pokrece wicd daemon, a probao sam vec i arch live i na njemu isto to, kad kliknem da mi skenira mrezu, onda ili ga uspesno sredi pa kad hocu da se prikacim zaledi, ili odma tokom trazenja se zaledi.
@ sava hvala ti, al taj deo sam vec uspesno sredio.
 
Last edited by tux on 13 Dec 2008, 11:02, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 13 Dec 2008, 13:34


Svasta... Moja preporuka ti je da pokusas se konektovati preko konzole (izuci malo man stranice za iwconfig i iwlist), cisto da eliminises mogucnost da sam drajver/hardver pravi problem. Ako sve prodje bez problema sa konektovanjem preko konzole, pokusaj sa wifi-radar umjesto wicd.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 149
Joined: 03 Dec 2007, 18:10
Location: Srbija - Sabac
Contact:

Post Napisano: 13 Dec 2008, 14:30


@tux Moras sve preko konzole da uradis da bi podesio net preko komandi iwconfig wlan0 i ifconfig wlan0 ali ne mogu da se setim kako idu.....



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 97
Joined: 26 Sep 2008, 01:15

Post Napisano: 13 Dec 2008, 17:07


@qki wifi-radar mi se ni nece pokrenuti, izpise neki error, za to sam malo guglao i video da i drugi imaju taj problem, ali nisam naso resenje.

@Sava toga sam se bojao, no ako mislim bolje nauciti, onda cu morat to nekako savladati.

Ok, a sad kako se spojiti uopste s obicnim korisnikom? Jer sudo su, pa posle pppoe-start je jednako kao da se logujem kao root pa tako idem na net. Jel je tako ili gresim?
Last edited by tux on 13 Dec 2008, 17:08, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 13 Dec 2008, 18:16


@tux

Kakvu tačno grešku izbaci za wifi-radar? Čini mi se da je wifi-radar pisan u Perlu, tako da ti najvjerovatnije treba neki Perl modul da bi ga pokrenuo i koristio.

Na Slackware-u ja nikad u životu nisam podešavao niti koristio sudo. Sa sudo-om sam se prvi put susreo na Ubuntu-a i iskreno - ne dopada mi se previše. Znači koristis samo su komandu i kucaš password za root-a.

http://forum.vectorlinux.com/index.php?topic=1282.0 Ovdje imaš jedno dobro uputstvo za povezivanje preko wireless-a. Doduše, odnosi se na Vector, ali tebi svakako treba samo Step 4 - Getting connected; I) Doing it Old-School (povezivanje preko konzole).
Last edited by qki on 13 Dec 2008, 18:17, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 149
Joined: 03 Dec 2007, 18:10
Location: Srbija - Sabac
Contact:

Post Napisano: 13 Dec 2008, 19:04


@qki nece mu nista pomoci taj tutorial....100%

P.S. E ima jedan File koji mora da se edituje da pise u njemu
Server start ili Start server sad ne mogu da se serim, evo ti ove dve komande preko koji podesavas IP adrese...
route add default gw 192.168.1.1 wlan0
ifconfig wlan0 tvoj IP netmask 255.255.255.0
a trece komande na kojoj podesavas AP ne mogu da se setim nikako .... jbg
Last edited by Sava on 13 Dec 2008, 19:27, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 97
Joined: 26 Sep 2008, 01:15

Post Napisano: 13 Dec 2008, 19:30


Prvo: auuu  :O
Drugo:  :rolleyes:

I sad moze komentar. Sava varas se. (edit) to sam podesio s komandom pppoe-setup.

Pomoglo je! Hvala qki  :afro: .Kad sam to procitao onda sam se setio toga, zapravo to sam radio onda kad sam poceo koristiti linux pa kasnije sve nestalo u glavi. Meni je bilo bitno da ja mogu birat da na koju antennu da se prikaci i to radi. Sad vec radi tj sad vec znam uraditi preko konzole :)
Ocito jos uvek nisam naucio lekciju, da ne mora sve biti tesko.

A sto se tice wifi-radar-a, zanimljivo pokrenuo sam fluxbox i ono opet neka greska, pa sam promenio da nek on sam detektuje uredaj tj u mom slucaju wlan0 i onda opet pokrenuo i radio je i lepo je pokazao da sam prikacen tamo de sam predhodno podesio preko konzole.  :evil:  Tako da hvala vam na trudu.

I jos jedno pitanje za kraj, sad ako ukucam su pa posle sto treba i tako idem na internet bezbedno? (zamolio bi vas da mi jos ovo objasnite, jer sad sam se vec skroz zbunio).
Last edited by tux on 13 Dec 2008, 19:33, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 13 Dec 2008, 21:18


@tux

Nema na cemu!:)

Da bezbjedno je, tako i treba da bude. Veci bi sigurnorsni propust bio kad bi obican korisnik mogao da podesava mrezne interfejse i konektuje se kako on hoce. Sve dok se logujes kao obican korisnik i koristis su za privremeno dobijanje root ovlascenja tj. samo za izvrsavanje onih komandi/radnji, pokretanje procesa koje obican korisnik nije u mogucnosti - bezbjedan si!;)

Eventualno bi mogao da stavis neki firewall. Bilo je vec rijeci o tome.

@Sava

Na osnovu cega si ti zakljucio da mu howto nece pomoci?
Cisto me zanima.:)
Last edited by qki on 13 Dec 2008, 21:23, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 97
Joined: 26 Sep 2008, 01:15

Post Napisano: 13 Dec 2008, 21:34


Ok, hvala.

Za sada cu uzivat u slackware-u, malopre sam podesio stampac i presretan sam :) Mislio sam sacekat novi debian, al sad vise necu, ostajem kod ovog.
A sto se tice firewall-a zasad je dovoljno sto je on sam stavio tj sto sadrzi kernel, a kasnije cu mozda opet probat staviti.
Last edited by tux on 13 Dec 2008, 21:34, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 97
Joined: 26 Sep 2008, 01:15

Post Napisano: 31 Dec 2008, 00:06


Reinstalirao sistem i problem s ndiswrapper-om. Probao sam instalirat na vise nacina i razlicite verzije i kod modprobe izpise:

Code: Select all

FATAL: Module ndiswrapper not found.
root@computer:~# ndiswrapper-buginfo
modinfo: could not find module ndiswrapper
modinfo: could not find module ndiswrapper
Is it okay to shutdown 'wlan0' interface and reload the module?
If loading the module crashes kernel, then say N here
Reload ndiswrapper module? [N/y]:y
wlan0: ERROR while getting interface flags: No such device
ERROR: Module ndiswrapper does not exist in /proc/modules
FATAL: Module ndiswrapper not found.
please attach /tmp/ndiswrapper-buginfo.gz to your bugreport!
Pa sam usput naiso na to da 2 kernela instalirano  :huh:  onaj redovan i jos jedan koji ima kraj -smp (mozda sam sad nesto glupo reko). I sad vec ne znam kako dalje... :angry: :-/


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests