GN-WP01GS

Imate problem sa grafičkom karticom, monitorom, periferijama... ovo je mesto za vas

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 03 Nov 2008, 22:26


Problem, sa driverom i podesavanjem na slacku



offline

Post Napisano: 03 Nov 2008, 22:41


Pokusaj da kad postavljas pitanje sto bolje postavis, tj. sto vise informacija, kako bi mi koji s tim uredjajem nismo radili mogli nesto skontati, pokusati pomoci, a pogotovo neki link, HOW-TO, ili bilo sta po kome je pokusano da se to odradi, il ako prijavi kakav error, itd.
Jer tako ce ici brze i lakse. Nemoj da se ljutis, ali ja bih mozda moga da pogledam npr. ili da potrazim pretrazim, ali sa tako malo podataka, ne mogu nista.
Ja se nadam da nisam nikoga uvredio, ali mislim da je to sustina foruma da se postavi ceo problem.
Pozz



offline

Post Napisano: 03 Nov 2008, 23:02


ma nema frke..nisam ja dobro obrazlozio...Znaci prob je u tome sto nemogu da namestim wireless na slacku...imam wifi kartu GN-WP01GS, i apsolutno nigde nemogu da nadjem driver, a isto tako i kada bih ga nasao verovatno nebih znao da install... pa ako bih neko mogao da mi pomogne...



offline

Post Napisano: 03 Nov 2008, 23:08


E pa ovako prvo probaj kao root

Code: Select all

ifconfig -a
i

Code: Select all

iwconfig
pa vidi dal imas neki wlan0 il tako neki interface
inace kako moj prijatelj google kaze modul za tu karticu ima u kernelu bar kako sam ja gledao kod mene

Code: Select all

/lib/modules/2.6.24.5-smp/kernel/drivers/net/wireless/rt2x00/rt61pci.ko
i onda ako je nema u if/iwconfig, kucati kao root

Code: Select all

lsmod
i videti da dati drajver jeste il nije ucitan. u listi
ako nije kucati kao root

Code: Select all

modprobe rt61pci
pa pokusati naknadno ako ne prijvai greske sa if/iwconfig.
I paznja nikako kao root na net!!!
Evo nesto slicno
http://www.cube.co.za/~tiaan/workbench/ ... -link.html
Nadam se da ne gresim, nisam sto posto siguran za modul, al nalazi se u kernelu i to u delu za net/wireless pa verovatno je taj!!!
Last edited by branko on 03 Nov 2008, 23:18, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 03 Nov 2008, 23:13


hmm...probacu to...sutra..posto nemam sad instaliran slack..bash zbog toga sto net nisam uspevao da namestim... a da li je tacno da je toliko tesko namestiti wireless na slacku? ili su to samo price? cak sam cuo da je sa nekim karticama nemoguce namestiti... 



offline

Post Napisano: 03 Nov 2008, 23:17


Pa ne bi trebalo da zavisi od kartice namestanje, ako kartica radi na nekom linuxu i imas source driver-a, to bi moralo da radi na svakom, a sto se tice podesavanja, mozda su malo komplikovanija, mislim nema neki GUI za to, al moze da se odradi.



offline

Post Napisano: 03 Nov 2008, 23:20


pa nez...moram probati nekako da namestim net... ne vredi mi linux bez neta... sto ti kazes " veliki prijatelj google"...pa cu da guglam malo..a inace hvala u svakom slucaju...

sto se tice neta..i podesavanja...kad install slack onda cu da obrazlozim pravi prob...kad pocne da mi izbacuje error i greske:D
Last edited by Bl00daXe on 03 Nov 2008, 23:44, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 04 Nov 2008, 08:57


Evo jedan zanimljiv i veoma koristan link, SlackWiki, koji ima na pocetnoj stranici naseg site-a.
A medju tim stranicama nasao sam jedan vezan za wireless.
Tako nadam se da ce koristiti



offline

Post Napisano: 04 Nov 2008, 12:44


hvala..pogledacu da vidim sta mogu da iskoristim...



offline

Post Napisano: 04 Nov 2008, 12:48


e xtra je ovaj link....izgleda da cu moci da iskoristim za podesavanje..ako mi zapne vicem:) tnx...


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests