Uklanjanje paketa (SMPlayer)

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik


Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 29 Feb 2012, 01:17


Code: Select all

petar@petar:~$ whereis smplayer
smplayer: /usr/local/bin/smplayer



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 29 Feb 2012, 07:11


Ma da, instalirao si ga iz source-a. Mislim da je podrazumjevani PREFIX /usr/local/.

Svuci sebi source, iskompajliraj ponovo (./configure && make && su -c "make install") i onda "make uninstall" kao root korisnik u source folderu. ;)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 29 Feb 2012, 10:29


Ma da... Fora je da sam ja dosta paketa kompajlirao pre nego što ste mi dali onaj link (ne znam ko tačno) za sbopkg... A dosta paketa sam instalirao pa ne mogu da se setim na koji način sam svaki od njih...
Probaću ovo večeras, kad sednem za slackware. Hvala i poZz...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 29 Feb 2012, 16:31


Kada instaliraš iz sorsa, najbolje je da koristiš build skripte za kreiranje Slack paketa kako bi se softver mogao lako dodati ili ukloniti pomoću pkgtools (Slack alatima za upravljanje paketima). Pogotovo što neki programi nemaju implementiran "make uninstall".

Neke od alternativa SBo su src2pkg ili slkbuild. src2pkg je u nekim slučajevima u mogućnosti da napravi paket i bez prethodnih definicija paketa u posebnoj datoteci.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 29 Feb 2012, 17:56


Pa sad mi se sve polako razjašnjava... Ovo sam ja kompajlirao pre nego što sam saznao za sbopkg... Kao što rekoh u nekoj od prošlih tema, nisam navikao na ovo, pa se polako uhodavam. Mislim da je tu neminovno napraviti grešku (e) :)
U svakom slučaju, hvala na objašnjenjima ...


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests