Posle kompajliranja kernela 3.5.2 ne buta novi kernel...

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik


Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 30 Aug 2012, 14:15


Ništa, instalirao opet GRUB i sada vozim stari kernel, tu je i triple but u Grubu kakav je bio i ranije.

Da, uglavnom zbog nVidie Optimus, mada dobre rezultate sam postigao i sa testing Mesa drajverom 7.10.2. Barem mi sada u potpunosti radi ne tako loša Intelova karta što nije bio slučaj ranije (jeste integrisana, ali zajmi čak do 2 gb RAM-a), bilo je nekih problema (recimo primer kod 3D mi je pucao Xorg itd..).
Takođe kompajlirao sam kernel i zbog omogućavanja PAE-a (sistem je 32bit a imam 8 gb RAM-a, od toga sada vidi i koristi 3.2 gb).
Ima mogućnost da se uključi da sistem vidi i korsti, bez obzira što je 32bitni čak do 64 gb RAM-a.
Drugo pitanje je koji si config koristio. og opcije 64 gb RAM-a pošto koristim 32bitni sistem aimam nešro vipe RAM-a Ako je kernel kompajliran bez podrške za fajlsistem na kome se nalazi root, potreban ti je initrd. Ako ne znate šta i kako konfigurisati, najbolje je prekopirati config za Slakov huge kernel iz currenta i zatim "make oldconfig". Dalje je isto: menuconfig ili xconfig (ko šta voli).
Izgrešio sam ovde samo tako. Upravo tako, radio sam make install.
Ovo što ostalo što pominieš, "Kopirati config za Slakov huge kernel iz currenta i zatim make oldconfig" nisam radio sasvim sigurno.

Nema veze, sačekaću 14-icu da izađe. Brzo će ona, i kernel 3.2.8 je isto dosta dobar po pitanju kasnijeg podešavanja nVidia optimusa sa bumblebee skriptom.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3468
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 09 Oct 2012, 01:13


Imao sam i ja problem koji je @Broker postavio (ona slika uslikana telefonom) i taj sam problem rešio pa Broker ako kreneš opet da kompajliraš evo šta bi mogao da proveriš nakon koraka

Code: Select all

make xconfig
kao root korisnik otvoriš u omiljenom editoru /usr/src/Linux-3.6.1/.config (staviti verziju kernela koji se kompajlira) i pronaći sledeći red

Code: Select all

CONFIG_EXT4_FS
Treba da glasi

Code: Select all

CONFIG_EXT4_FS=y
i snimiti promene.
Proveri, verovatno je stojalo

Code: Select all

CONFIG_EXT4_FS=m
ili nešto slično. Tako je proradilo kod mene a bilo bi dobro da još neko proveri postupak.

Ovo važi ako je / formatiran kao ext4.

Nažalost, nemam link gde je objašnjeno zašto se to dešava.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 09 Oct 2012, 13:50


Hvala Stereo, ali 32bit je pregažen sa novom 14 64bit i namestio sam nVidia optimus ali može da zatreba jer su najavili da će biti još bolje rešen nVidia optimus u nekim novijim verzijama kernela.

Onaj srednji prst od Linusa upućen nVidii je više nego opravdan.

ps
Ono nije slikano telefonom već fotoaparatom koji gura već svoju sedmu godinu života. :D


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests