Torent objasnjenje

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 10 Jan 2013, 22:56


Ja stvarno nikada nisam koristio torent, jednostavno nemam potrebe za tim, medjutim sestric mi dosadi sa nekim njegovim dzidza bidzama pa sam bio primoran to da mu skinem sa torenta, staro nesto nigde ga nema osim na torentu (legalno je) :rolleyes: . Medjutim nije mi jasno sta se ovo uploaduje, ako moze neko da mi pojasni (vdi sliku).
Capture.JPG
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 10 Jan 2013, 23:02


Najprostije rečeno, uploaduje se isti taj fajl koji ti skidaš. Naime, onog momenta kada počneš preuzimati torrent fajl i tvoj računar postaje seed-er (prosledjuje onima koji skidaju delove fajla koje poseduje) a brzina upload-a se može postaviti i na 0 (tada se fajl ne deli). Određeni torrent sajtovi zahtevaju određeni ratio (odnos između toga koliko si preuzeo i koliko si uploadovao - podelio) i na taj način te teraju da (ako želiš da ih koristiš) ono što si preuzeo određeno vreme i deliš :). Nadam se da je sada malo jasniji ceo proces...
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 10 Jan 2013, 23:05


Ok, jasno hvala :beer: . Reci mi samo jos ovo, nije valjda da cu morati da cekam da se zavrsi taj upload da bih koristio fajl :O ?
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 10 Jan 2013, 23:13


Ne mora, skinuo sam :grin:
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests