[REŠENO] wine-uninstall?

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 08 Feb 2014, 14:40


Ovako, bio sam instalirao wine jer mi je trebao za office 2007(ne pitajte :) to polazem an faxu pa da malo ponovim kako ide)
I kada sam bio brisao pakete kao sto neki od vaz znaju s*ebem ja sistem pa sam isao reinstalaciju sistema...
E sad kada sam bio ponovo kreirao korisnika on je dosta toga prepoznao od ranije sa mog prethodnog naloga (isti nalog sam kreirao) tu je bio i wine.. Sad wine imam u meniju al nista se ne desava... taj office sto je "instaliran" ne reaguje uopste ... a ranije je radio na prethodnom sistemu tj slacku... znaci imam samo ikonice u meniju i imam .wine file....
Sta da radim.. Da instaliram ponovo wine il treba prvo da obrisem nekako ovaj stari ?

Prilicno je hitno tako da ako neko zna neka pomaze!

edit2: znam, znam rekli ste mi kako da reinstaliram pakete al ja stvarno ne znam gde se nalazi wine tj. gde je instaliran...

edit3: proverio sam u var/log/packages i tamo ga nema
proverio sam u sbopkg i tamo ga nema
proverio sam u pkgtool i tu ga ja ne vidim....
sad dal je moguce da je ostala samo ikonica od wine-a i te ikonice od MS offica u miniju i dal da provam samo da instaliram wine bez reinstalacije?

edit4: necu vise :) btw evo sta mi naslo u terminalu a ja kad sam rucno gledao toga nije bilo.. btw pre ce biti da sam ga instalirao od vanzemalja a ne preko slackbuilds.org evo slike :Image
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 08 Feb 2014, 15:10


Ja tu i dalje ne vidim da ti je wine instaliran. Najlakši i najbolji način da tražiš instalirane pakete je

Code: Select all

$ ls /var/log/packages | grep ime_paketa
Ako probaš i dobiješ ovako

Code: Select all

bash-4.2$ ls /var/log/packages/ | grep wine
bash-4.2$ 
onda nisi instalirao wine. A pošto imaš i slackpkg+ probao i ovako:

Code: Select all

# slackpkg search wine

DONE

The list below shows all packages with name matching "wine".

[ Status           ] [ Repository               ] [ Package                                  ]
  uninstalled          alienbob                     wine-pipelight-1.7.11-i486-1alien         
  uninstalled          alienbob                     wine-1.7.9-i486-1alien                    
  uninstalled          alienbob                     wine_gecko-1.9-x86-1alien                 

You can search specific files using "slackpkg file-search file".


bash-4.2#
Vidiš kako je kod mene, piše uninstall u koloni status. Probaj :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 08 Feb 2014, 15:12


Ja sam retardiran... resio sam problem.. sto se mene tice , najbolje bibilo da brisete ovu temu da se ne zbuni neki novajlija kad bude citao ovo...
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 08 Feb 2014, 15:17


Neka ostane zbog arhive, biće još početnika :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 08 Feb 2014, 18:39


Mislim da je bolja i lakša opcija instalirati PlayOnLinux i putem njega instalirati M$ Office.

Code: Select all

# sboinstall playonlinux



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 08 Feb 2014, 19:08


ma radi i wine sboj posao... playonlinux mi nikada nije lezao..
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 09 Feb 2014, 00:07


A kako si rešio problem? Ako naleti još neko na nešto slično...
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 09 Feb 2014, 01:35


Ovako... prvo wine je bio vec nestao(reinstalliran) jer kao sto neki znaju sto su citali moje postove kad sam brisao nesto, slucajno sam izbrisao i neki libplasma il tako nesto pa sam reinstalirao sistem :) jer u tom trenutku nisam znao to da vratim (sada znam ^^) pa kad sam na novom sistemu pravio nov acc. pod starim imenom, preopozano mi je bio nisam siguran kako neka podesavanja od proslog acc. Verovatno je nesto bilo ostalo u /home il tako nesto... Uglavnom to sto je bilo u meniju su bile samo ikonice ,a posto sam ja tako ranije na mintu imao problem da nece da instalira wine posto ovaj nije reinstaliran... sad ne bukvalno instalacija na instalaciju al u tom fazonu ja nesto pobrko , pomrsio :) pa sam se upalsio da opet nije nesto tako ... pa sam isao samo normalno install onako inzverviran i sad eto lepo radi.. zato sam i rekao da tema moze da se brise :)
The quieter you become the more you are able to hear.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 09 Feb 2014, 10:13


Теме не бришемо. Оне и остају ту да би неко други сутра, када има исти или сличан проблем, лако дошао до решења. ;)
Што се тиче подешавања, највероватније имаш одвојене / и /home партиције?
Ако је тако, приликом реинсталације система, ти си форматирао / партицију и на њу инсталирао систем. На /home партицији су остала одређена подешавања (конфигурациони фајлови) која ти систем касније препознаје јер си креирао корисника под истим именом. Ништа чудно.

Многи то раде намерно како не би стално вршили подешавања најкоришћенијих апликација. Мењају системе, а /home остаје недирнут, као и поставке за одређене апликације. Ништа чудно.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests