xchat nema zvuk(notifikacije,privatne poruke itd)

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 21 Feb 2014, 14:27


Ovako , imam instaliran xchat i od samog pocetka tj. od kada ga imam instalirano nije imao zvuk. To me preterano nije nerviralo jer kad sam se dopisivao onda sam se samo dopisivao ali sada od kada radim vise stvari i cackam po slacku :) desi se da ispalim ljude jer jednostavno ne vidim poruku. :angry:

Sad cackao sam bio na netu i naisao sam na ovaj link http://forum.xchat.org/viewtopic.php?t=708
Sad sve bi bilo uredu kada bih pratio ova podesvanja samo je VELIKI problem sto ja u /home/bad63r/.xchat2/sounds
nemam taj sounds ... Tako da prakticno meni ne radi zvuk jer ga ni nemam... U xchat-u settings>preferences>Sounds imam ponudjene razne zvukove, ali jeto izgleda samo slika tj makarstarija...Image

Da li je neko imao ovakav problem?

system: Slackware 14.1 KDE 32-bit
masina: ASUS K50IN
The quieter you become the more you are able to hear.



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 20
Joined: 16 Sep 2012, 11:19

Post Napisano: 22 Feb 2014, 15:55


Изабери External и у поље упиши mplayer.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 24 Feb 2014, 12:24


Resio sam problem. Fora je u tome sto nemam folder sa zvukovima u /home/bad63r/.xchat2. e sad napravio sam folder sounds unutar /home/bad63r/.xchat2 , skinuo neke zvukove sa neta i i za odredjene zvukove(bib) sam rucno dosao do putanje gde se nalaze tj. naveo do /home/bad63r/.xchat2/sounds i eto sada radi :)

p.s. nije moglo tako zato sto em nemam taj mplayer em sam probao i sa drugim i nije radilo iz gore navedenih razloga ali u svakom slucaju hvala ;)
The quieter you become the more you are able to hear.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests