Podesavanje KPPP klijenta

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 67
Joined: 31 Dec 2007, 15:27
Location: Зубин Поток
Contact:

Post Napisano: 20 Feb 2009, 23:28


Da li moze neko da da uputstvo kako se konektovati preko ovog alata na internet. U pitanju je dialup veza ka internetu. Modem sam uspesno istalirao tj. drajvere za isti. Probao sam da instaliram wvdial ali nije se ispravno instalirao i prijavljuje neku gresku. Preko windowsa se kacim na net preko broja 042/510011 a username i password su oba verat. Probao sam da konfigurisem KPPP i da uspostavim konekciju i posle odredjenog vremena i posle ispisivanja odredjenih poruka izbacuje mi neku gresku i kaze da je pristup dozvoljen sam autorizovanim korisnicima. Moze li neko da mi pomogne?
Ko ovde ne poludi taj nije normalan



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 20 Feb 2009, 23:35


Verovatno moze :)
Probaj u /etc/ppp/options da dodas na kraju fajla liniju receive-all , to bi trebalo da resi problem. Nadam se da si podesio da je protokol PAP.
Last edited by Andersen on 20 Feb 2009, 23:36, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 20 Feb 2009, 23:37


moralo bi da radi. nema sta jel to Slack?
Za wvdial su ti potrebni wvdial, wvstream ako se ne varam. i normalno podesavanje /etc/wvdial ili tako nesto
Jedino mozda kod nekih distro-a i ranije moralo je da korisnik bude u dialout grupi.
A za error-e moras dati tacno sta kaze da bi znali.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 20 Feb 2009, 23:41


Ma proradilo bi i to nekako, ali mu je manji cim da koristi kppp, a i elegantnija je opcija.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 67
Joined: 31 Dec 2007, 15:27
Location: Зубин Поток
Contact:

Post Napisano: 20 Feb 2009, 23:54


Najpre, radi se o tome da zivim na Kosovu i da imam samo dialup dok sam kuci. Kad sam na faksu imam wireless i njega sam podesio uz vasu pomoc. Problem je sto sam se navikao da idem na net preko linuxa, nekako mi je ugodnije, milina ziva. Nekako sam instalirao ovaj hsf modem ali kada sam probao da instaliram wvstreams i wvdial to je proslo sa po nekim warningom i kada sam hteo da pokrenem wvdial onda mi je javio da ne moze da nadje neki library mislim da je nakraju pisalo 4.2.so ili tako nesto. Inace bas se duze vreme mucim sa wvdial. Inace sam samo mislio da se nakacim preko KPPP-a pa da posle trazim po netu informacije kako da se kacim preko wvdial-a posto ne bih da se vezujem sa konkretno graficko okruzenje. U svakom slucaju probacu ovo sto ste mi predlozili a i javicu koju tacno gresku prijavljuje. Hvala.
Ko ovde ne poludi taj nije normalan



offline

Post Napisano: 21 Feb 2009, 00:04


Ako vec mora dial-up (mrizm ga imo sam ga do pre mesec dana odprilike jedva se otarasio posto nema mogucnost DSL-a, cable-a, itd.)
Pokusaj da nadjes neki hardware-ski modem inace taj driver nije unapredjen ja sam imao muke sa njim na lapotp-u jer je konekcija zapucavala masinu, i onda tek po vadjenu kabl-a odmrzavala masinu i morao je restart driver-a a to se desavalo nevezano ni za sta posebno nekad radi 3sata nekda ne radi ni 5min.
A sto se tice wvdial i wvstream ako si ga kompajlirao ne znam ali ako se dobro secam da jedan je zavisan od drugog tako da mislim da moras da imas jedan instaliran verovatno wvstream dok kompajliras wvdial, ali mozda i lupam to sam radi odavno, inace kppp ti radi i na fluxbox-u, xfce-u, wmaker-u.



offline

Post Napisano: 21 Feb 2009, 01:01


Probaj nekog drugog dial-up provajdera, meni je taj verat jos pre par godina otkazao poslusnost, a do tada sam ga aktivno koristio, chak i preko hardverskog ISA 56K modema, sto kroz wvdial, sto kroz KPPP, mozda je to taj isti problem koji je i mene zadesio.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 21 Feb 2009, 08:01


0ff-topic wrote: Probaj nekog drugog dial-up provajdera, meni je taj verat jos pre par godina otkazao poslusnost, a do tada sam ga aktivno koristio, chak i preko hardverskog ISA 56K modema, sto kroz wvdial, sto kroz KPPP, mozda je to taj isti problem koji je i mene zadesio.
Nije da branim verat, ali ne bih rekao da to ima neke veze sa njegovim problemom, ja taj isti verat koristim vec godinama, i nesto ne primecujem da je "otkazao poslusnost".
Problem umeju da budu ovi 042 pristupni brojevi, ali to se resava onom linijom u /etc/ppp/options koju sam pomenuo u prvom postu.
Mislim da ce  mu to resiti problem, a kppp kao sto rece branko moze da se pokrene i ostalim grafickim okruzenjima ili window managerima, tako da mu je to najbolje resenje.



offline

Post Napisano: 21 Feb 2009, 12:24


Kod mene taj receive-all nije postojao cak ni zatarabljen, a sto se tice onog pap, trebam verovatno da rastarabim naj red sa +pap ?

Pa kad budem utakao RJ11 u ovaj ttySL0, probacu radi li sad, inache sam odavno koristio wvdial skripticu vezanu za gkrellm-ovo dugmence na ppp0.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 21 Feb 2009, 12:31


0ff-topic wrote: Kod mene taj receive-all nije postojao cak ni zatarabljen, a sto se tice onog pap, trebam verovatno da rastarabim naj red sa +pap ?

Pa kad budem utakao RJ11 u ovaj ttySL0, probacu radi li sad, inache sam odavno koristio wvdial skripticu vezanu za gkrellm-ovo dugmence na ppp0.
Pa nema toga tamo po default-u, ni zatarabljenog, moras sam da dodas tu liniju.
A to za PAP se ne podesava editovanjem fajla, nego kad dodajes novog provajdera u kppp-u, pa kad ti ponudi da biras protokol (imas opcije PAP, CHAP, i jos neke, ne secam se sad), tu izaberes PAP. Ako ti vec radi sa drugim provajderima a nece sa 042, znaci da je verovatno PAP vec izabran, ostaje samo da ubacis to receive-all.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests