build skripte

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 19 Mar 2011, 22:00


Evo ako neko zeli da testira moje build skripte, jedna je update za SBo, a druga bi trebalo da bude nova na SBo cim bude mogucnosti za submit ponovo
Trenutno rekonq qt web browser basiran na qt-webkit-u, i oxygen-gtk theme engine za lakse uklapanje GTK aplikacija u KDE.
Ako imate kakve primedbe/predloge slobodno ;)
Last edited by branko on 19 Mar 2011, 22:00, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 20 Mar 2011, 12:40


Odlično! Maločas sam dovukao datoteke i pregledo, definitivno si ispoštovao sve SB standarde. Ja nikada nisam pravio SB skriptu, obično samo preradim postojeću ili kompajliram program u radnom direktorijumu i samo tokom kompajliranja navedem da su prefiksi /usr/bin, itd. u skladu sa Slackware stablom datoteka. A inače mi se MNOGO dopada ideja super SB skripti koje kompajliraju program i sve dodatne biblioteke u jednom koraku. To sam video kod AlienBOB-a u nekoliko slučajeva, npr. skripta za VLC plejer je takva. Možda bi bilo zanimljivo da nešto tako napravimo na forumu ili portalu, mesto na kome se nalaze takve super SB skripte i zasebna datoteka u kojoj je listing src arhiva, tako da skripta prvo pokrene wget ili lftp program i preda mu listu src-ova, potom kada program završi download pokreće se standardno kompajliranje i instaliranje prema redosledu koji je neophodan kako bi na kraju kompajlirao željeni program. Nisam koristio 3rd-party programe koji se bave pomenutom tematikom, pa zato ne znam da li nešto tako već postoji, ali mislim da bi bio zanimljiv projekat u svakom slučaju. Npr. meni je posebno smor kada moram da prvo prekompajliram dvadesetak biblioteka da bih dobio funkcionalan ffmpeg program, sa druge strane mnogo više volim da sam kompajliram, nego da dovlačim binarne datoteke koje su prava zona sumraka jer ne znam da li su kompajlirane na čistom sistemu ili sa bibliotekama koje ja nemam.

Pozdrav! ;)
If you don't care where you are, then you ain't lost.



offline

Post Napisano: 20 Mar 2011, 12:59


Pa ovako, ja ovo uglavnom radim za upload na SBo, ali trenutno je zatvoren, i verovatno kad izadje 13.37 bice moguce opet upload-ovati skripte.
Da ne mislis da ja to rucno pisem, i bavim se magijom  :grin: postoje templates.
Ne znam da li postoji neki alat koji razresava zavisnosti, a radi i sa SB skriptama, ali sbopkg je OK, sam dovuce source, proveri ceksume, build-uje i instalira, ranije sam ga koristio ali sad i ne bas ali je OK alat koji ubrzava proces :)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 20 Mar 2011, 13:20


Znam da je SBo zatvoren, pre par dana sam pokušao da prijavim loš SB za Evince, tačnije uspeo sam da kompajliram noviju verziju ali tražio mi je neke Gnome biblioteke pri start-u... nebitno, poenta je bila da im radi mejling lista, ali upload ne, ili sam ja bar tako to doživeo. :D
Super ti je inicijativa da postuješ SB, ja sam pre više godina lepio binarne pakete na linuxpackages, uglavnom verzije R-a i rasmol-a, međutim zbog obaveza i privatnih problema sam prestao. Trenutno nemam vremena za neke ozbiljnije eksperimente, ali imam par ideja... :)

Pozz
If you don't care where you are, then you ain't lost.



offline

Post Napisano: 10 Apr 2011, 23:47


Posto flash player 64bit #1 build iz prosle godine, #2 broj rupa se ne zna, #3 final ne zna se kada, i da li ce izaci
Poceo sam da koristim gnash

I normalno tu je gnash.SlackBuild *u pokusaju* XD
Testirati samo ukoliko ste sigurni sta radite i prethodno ste proverili skripte ;-)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 30 Oct 2011, 13:43


Imam nekoliko "budućih" SBo skriptova kojima treba testiranje. Ako ima zainteresovanih, postavio bih ovde da ljudi malo pročačkaju i isprobaju. Pre svega me zanima kako piče na 13.37, pošto koristim neku moju varijaciju 13.1 (donekle upgradovanu).

Među paketima su:
wxCam - http://wxcam.sourceforge.net/
PCManFM-Mod - http://igurublog.wordpress.com/downloads/mod-pcmanfm/
Winefish - http://winefish.berlios.de/
GVolWheel - http://sourceforge.net/projects/gvolwheel/



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 03 Nov 2011, 00:58


Svaka čast! Generalno kompajliram programe najčešće na staromodan način, samo ./configure skriptu predam parametre za prefix kako bih ispoštovao Slackware64 grananje direktorijuma u sistemu datoteka. Neretko koristim i skripte sa slackbuilds.org -a, a koristim S64 13.37-current iz septembra, samo nešto malo apgrejdovan u xap -u tokom oktobra. ;)Preporučujem ti da odmah šalješ na slackbuilds.org a oni imaju veoma dobor definisane standarde i veoma su otvoreni za saradnju tako da ćeš tak najbrže testirati skripte.
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 18:36


Bice poslato uskoro. :)

Inace napustio sam SBo format (osim tih par starijih skriptova). Fakeroot mnogo olaksava stvari i nema repova u /tmp direktorijumu. :) To nalazasot ne moze na SBo. Ne odgovara formatu. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 15 Dec 2011, 23:24


Ovo je generički build script koji koristim. Inspirisan je SBo SlackBuild i Arch PKGBUILD skriptovima. Izgradnja paketa se vrši u trenutnom direktorijumu i ne zahteva root, ali zahteva fakeroot: http://slackbuilds.org/repository/13.37 ... /fakeroot/

Važne varijable:
PKGNAME - ime paketa
SRCNAME - ovo se koristi ukoliko se ime source arhive razlikuje od imena pod kojim pakujemo  
PKGVER - verzija paketa
TAG - tag pakera
BUILD - broj revizije paketa
SRCEXT - ekstenzija soruce paketa
PKGEXT - ekstenzija paketa
TAROPTS - tar opcije, recimo na starijm slackovima se ovde može dodati opcija za vrstu arhive (-j za bz2 ili -z za .gz i .Z).
PREFIX - gde instalirate paket
LIBPREFIX - ovo je za 64-bitni build, za 32-bitni je ovo prazno
CFLAGS i LDFLAGS su opcije kompajlera i linkera. Postavlja se ručno (nema detekcije kao kod SBo), tako da je moguće dodati sopstvene parametre za optimizaciju.
CUSTOM_CONF - bilo koje configure opcije.
Naravno, za pakete koji su pakovani u zip ili nekom nestandardnom (za *nix) kompresijom, biće potrebno malo izmeniti skript. Isto važi za make/autotools alternative (scons, qmake,  itd).
DOCDIR i MANDIR za sada nisu iskorišćene u skriptu, ali je moguće tweakovati configure opcije njima ukoliko se pojavi potreba.

Za debagovanje buildova dodajte -v u set opcije (set -e -v).
Attachments
build.sh.sablon.gz
(982 Bytes) Downloaded 293 times
Last edited by bocke on 21 Dec 2011, 03:39, edited 1 time in total.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 15 Dec 2011, 23:26


Da, kod mene su standardno svi komentari na engleskom. Za slučaj da odlučim da ih objavim negde u javnost. :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests