mail client + GPG (thunderbird+enigmail)

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 11 Apr 2011, 00:01


Trenutno koristim claws-mail, jer plugin-i podrzavaju GPG, ali posto je thunderbird u slackware-u default (--exclude-kmail :-) ) bilo bi lakse da njega koristim (nema dodatnog posla oko instalacije/odrzavanja claws-mail-a), postoji enigmail, ali na slackware64 nije moguce ga instalirati bar ne iz samog thunderbird-a. Jel neko koristi tu kombinaciju i kako?



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 11 Apr 2011, 00:18


Ja ne koristim digitalni potpis, ali koleginice u labu u kome trenutno radim koriste, ali je kod nas to rešeno preko mejl servera na faXu, tako da nisam siguran u kojoj meri mejl klijent interferira, jer su njihovi mejlovi "potpisani" i kada koriste webmail na sajtu faXa. Inače, server na faXu je izgleda pod Gentoo -om, bar tako mi je vratio nmap kada sam ga čačkao od kuće, mada je to odavno bilo. Sada sam guglovao malo i pronašao da se to u Thunderbird-u rešava enigmail -om, kao što si ti već napomenuo Branko. Postoji nekoliko uputstava na LinuxQuestions i na Fedorinom wiki-ju, ali verovatno si ih već pregledao... Nadam se da ćeš uskoro rešiti to, i naravno napisati mali how-to na forumu.
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 11 Apr 2011, 00:22


Da se dopunim...

Proveri uputstvo za Manually na sledećem Fedorinom linku:

http://fedoraproject.org/wiki/Using_GPG ... hunderbird

Trebalo bi da je univerzalno, tj. primenljivo na bilo kojoj distribuciji.

+----------------+

I još jedna dopuna, već kompajliran enigmail za Slack64 13.1 se može skinuti sa linka:
http://www.mozilla-enigmail.org/forum/v ... f=12&t=708

A src sa matične stranice:
http://enigmail.mozdev.org/download/index.php.html
Last edited by ivanp84 on 11 Apr 2011, 01:52, edited 1 time in total.
If you don't care where you are, then you ain't lost.



offline

Post Napisano: 11 Apr 2011, 23:22


Vec sam pokusao iz samog thunderbird-a Tools > Add-ons, ali koliko sam shvatio treba posebno da se napravi, onako samo radi za genericki build

Code: Select all

"Enigmail" could not be installed because it is not compatible with your Thunderbird build type (Linux_x86_64-gcc3). Please contact the author of this item about the problem.
Na kraju cu i pokusati iz source da sredim to, ali treba vremena. :)

* eto ideje za slackbuild  :grin:



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 Apr 2011, 00:15


Bravo za skript! I ja razmatram da se uksoro igram sa GPG-om, doduše samo onako iz radoznalosti da vidim kako sve to funkcioniše, tako da ću verovatno biti jedan od korisnika tvog SB skripta. ;) Inače, i ja radim na par SB-ova za neke programčiće iz bioinformatike koje često koristim, malo sam tanak sa vremenom za taj hobi projekat, ali mislim da ću uspeti da napišem nešto do kraja aprila. :)
If you don't care where you are, then you ain't lost.



offline

Post Napisano: 08 May 2011, 08:23


Ideja je super, ali vremena nema, usput samo da javim da sam uspesno instalirao build sa debian-a amd64

Mini HOW-TO

preuzeti sa:
http://enigmail.mozdev.org/download/index.php.html
Odabrati

What is your operating system?  Linux (x86-64)
What email client do you use?  Thunderbird 3.1
Preuzeti .xpi  --> enigmail-1.1.2-linux-x86_64-gcc4.4.3.xpi
Pokrenuti Thunderbird, Tools > Add-ons, odabrati Install, pronaci  ^^^ enigmail*.xpi i instalirati


Ova procedura je prosla bez problema, sada sledi dalje testiranje kad stignem, posto trenutno imam drugi mail client koji zavrsava posao i sa GPG


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests